• خلاصه کتاب درمان تعلل اثر دیمون زاهاریادس

درمان تعلل (فایل متنی)

نویسنده کتاب : دیمون زاهاریادس - Damon Zahariades

(0) نظر
توضیح کوتاه

خلاصه کتاب درمان تعلل 21 روش اثبات شده برای غلبه بر اهمال‌کاری نوشته دیمون زاهاریادس می‌باشد. نویسنده در این کتاب ابتدا به دلایل اینکه چرا تعلل می‌کنیم می‌پردازد و سپس به 21 روش عملی برای غلبه بر تعلل ارائه می‌دهد.

مشخصات کتاب :
  • دسته بندی کتاب : موفقیت و رشد فردی , بهره‌وری
  • تعداد صفحات کتاب اصلی : 168
  • تعداد فصل خلاصه کتاب : 5
  • زمان تقریبی مطالعه کتاب : 40

خلاصه کتاب درمان تعلل 21 روش اثبات شده برای غلبه بر اهمال‌کاری نوشته دیمون زاهاریادس می‌باشد.

آیا به صورت مرتب تعلل می‌کنید و کارها را به تعویق می‌اندازید؟ آیا اغلب برای شروع کارها یا پروژه ها دچار چالش می‌شوید؟ آیا اجازه می‌دهید وظایف روی هم انباشته شوند تا زمانی که استرس و فشار روحی زیادی در شما ایجاد شود؟

در این صورت ، یک راه حل ساده وجود دارد: کتاب درمان تعلل.

نویسنده در این کتاب ابتدا به دلایل اینکه چرا تعلل می‌کنیم می‌پردازد و سپس به 21 روش عملی برای غلبه بر تعلل ارائه می‌دهد.

تصور کنید به لیست کارهای خود نگاه کنید و بلافاصله مشغول انجام دادن آنها می‌شوید و آنها را تکمیل می‌کنید کنار می‌گذارید. تصور کنید در مورد اینکه کدام پروژه‌ها را باید انجام دهید، بلافاصله تصمیم می‌گیرید. تصور کنید که هر روز کار خود را درحالی به پایان می‌رسانید که چندین ساعت وقت اضافه داشته‌اید!

همه و حتی افراد موفق دچار تعلل می‌شوند. ولی افراد موفق طوری عمل می‌کنند که تعلل به یک عادت تبدیل نشود.

تعلل چیست؟

کتاب درمان تعلل می‌گوید تعلل یعنی به تعویق انداختن کاری که انجام دادنش در آن لحظه بهتر است. برای مثال به جای اینکه به باشگاه برویم در خانه بمانیم و تلویزیون نگاه کنیم. به جای اینکه برای آزمون آخر هفته مطالعه کنیم، با دوستان خود به بیرون برویم.

دلیل اصلی اینکه چرا تعلل می کنیم

دلیل اصلی تعلل این است که انسان به صورت طبیعی لذت‌های آنی را به لذت‌های آینده ترجیح می‌دهد. در خلاصه کتاب درمان تعلل توضیح داده می‌شود که وقتی تعلل می‌کنیم، انجام کاری را به کار دیگر ترجیح می‌دهیم. مشکل این جاست که آن کارهایی که به عقب می‌اندازیم هرگز از بین نمی‌روند. بلکه باقی می‌مانند و با گذشت زمان بیشتر شده و انجام دادن آنها سخت‌تر می‌شود.

عواقب تعلل در خلاصه کتاب درمان تعلل

تعلل موجب کاهش کارایی ما می‌شود. همچنین بهای تعلل بسیار بیشتر از آن چیزی است که به نظر می‌آید. در واقع در خلاصه کتاب درمان تعلل می‌خوانید که تعلل یک عادت بد است که موجب ایجاد اثر موجی می‌شود و به طرز بدی روی زندگی فردی و شغلی ما تاثیر می‌گذارد.

طبق تحقیقات علمی که در این کتاب توضیح داده شده است، اهمال‌کاری مزمن حتی می‌تواند باعث ایجاد استرس و اضطراب و بیماری‌های قلبی شود.

آنچه در خلاصه کتاب درمان تعلل می‌آموزیم

خلاصه کتاب درمان تعلل از دو بخش اصلی تشکیل شده است. در بخش اول به اینکه چرا تعلل می‌کنیم می‌پردازیم. ما برای اینکه بتوانیم مشکلی را حل کنیم ابتدا باید ریشه‌ها و علل به وجود آمدن آن را شناسایی کنیم. در بخش دوم راهکارهای عملی برای غلبه بر تعلل و اهمال کاری ارائه می‌دهیم.

دیمون زهاریادس یک متخصص در زمینه افزایش بهره وری و صاحب سایت ArtOfProductivity.com می‌باشد که به شما آموزش می‌دهد چگونه روز خود را برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید کارهای بیشتری انجام دهید. او نویسنده چندین کتاب پر‌فروش در زمینه بهره‌وری و افزایش عملکرد می‌باشد.

از کتاب‌های پرفروش این نویسنده می‌توان به کتاب درمان تعلل، زندگی‌ات را 80/20 کن و فرمول بهره‌وری می‌توان اشاره کرد.

.
.

نظرات کاربران

شاه کلید موفقیت چیست ؟

مجموعه شاه کلید خلاصه بهترین کتاب های جهان در زمینه های مختلف رو برای شما آماده کرده که میتونید در کمترین زمان کتاب های مورد علاقتون رو بخونید، با کلی کتاب جدید آشنا بشید و کتاب هایی که خوندید رو مرور کنید، همین حالا اولین کتابت رو از شاه کلید هدیه بگیر

ثبت نام و دریافت هدیه

کتاب های مشابه

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب