• خلاصه کتاب هدیه

هدیه (فایل متنی)

نویسنده کتاب : ادیت اوا ایگر - Edith Eger

(0) نظر
توضیح کوتاه

کتاب هدیه: 12 درس برای نجات زندگی شما، نوشته ادیت اوا ایگر است. برخی افراد چنان جذابیتی دارند که شما را مجبور می‌کنند توقف نمایید و با تمام وجود به چیزهایی که می‌گویند، گوش کنید. دکتر ادیت اوا ایگر یکی از این افراد است.

مشخصات کتاب :
 • دسته بندی کتاب : موفقیت و رشد فردی , خوشبختی
 • تعداد صفحات کتاب اصلی : 208
 • تعداد فصل خلاصه کتاب : 8
 • زمان تقریبی مطالعه کتاب : 25

کتاب هدیه: 12 درس برای نجات زندگی شما، نوشته ادیت اوا ایگر است.

برخی افراد چنان جذابیتی دارند که شما را مجبور می‌کنند توقف نمایید و با تمام وجود به چیزهایی که می‌گویند، گوش کنید. دکتر ادیت اوا ایگر یکی از این افراد است. دکتر ایگر در اردوگاه کار اجباری نازی‌هازندانی بود و جلوی چشمش مادر و پدرش را اعدام کرده بودند، اما نه تنها از آن شرایط جان سالم به در برده، بلکه از آن پس تمام زندگی خود را وقف کمک به دیگران کرده است.

برچسب زدن "الهام‌بخش" عدالت را در حق دکتر ایگر برآورده نمی‌کند. او برای کسانی که می‌خواهند خود را از زنجیر گذشته رها کرده و به سوی آینده‌ای روشن‌تر و مفیدتر حرکت کنند، توصیه‌های زیادی دارد.

ارتباط بین کتاب انتخاب و هدیه

اولین کتاب قدرتمند ادیت ایگر با نام "انتخاب" داستان زنده ماندن او در اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها، فرار، شفا یافتن و سفر او به سمت آزادی را بیان می‌کند. اپرا وینفری می‌گوید: "داستان زندگی دکتر ایگر همواره موجب تحول من می‌شود". هزاران نفر در سرتاسر جهان به ایگر نامه نوشتند تا به او بگویند که چگونه کتاب انتخاب، آنها را تحت تأثیر قرار داده و تشویق‌شان کرده تا با گذشته خود روبرو شوند و سعی کنند درد آن را التیام ببخشند. و از درخواست کردند کتاب دیگری برای راهنمایی‌شان بنویسد. حال، در کتاب هدیه، ایگر پیام درمان خود را گسترش می‌دهد و راهنمای عملی ارائه می‌دهد تا به آرامی ما را ترغیب کند خودمان را از افکار و رفتارهایی که در گذشته در زندانی‌مان می‌کنند، رهایی بخشیم.

ایگر می‌گوید، بدترین زندانی که او تجربه کرده، زندان نازی‌ها نبوده، بلکه زندانی بود که او خود و در ذهنش برای خودش ایجاد کرده بود. او در این کتاب دوازده مورد از رایج‌ترین باورهایی که موجب زندانی شدن ما در ذهن‌مان می‌شوند را معرفی و راه‌هایی برای غلبه بر آنها بیان می‌کند.

سرفصل‌های خلاصه کتاب هدیه:

 • "هدیه" به ما می‌آموزد تا از طریق سختی‌ها، بزرگترین قدرت و دانش خود را کسب کنیم
 • شما خودتان انتخاب می‌کنید که قربانی یا بازمانده باشید
 • احساسات خود را با صحبت کردن در مورد آنها آزاد کنید
 • باید یاد بگیرید بهترین دوست خود باشید
 • طرد شدن از سمت دیگران، افسانه‌ای بیش نیست
 • تغییر شاید ترسناک باشد، اما برای رشد حیاتی است
 • بخشش راهی به سوی خوشبختی آینده است

ادیت اوا ایگر، اهل کشور مجارستان، در سال 1944 تنها یک نوجوان بود که یکی از بدترین تراژدی‌هایی که نوع بشر تا کنون به چشم دیده را تجربه کرد. به عنوان یهودی که در اروپای شرقی تحت اشغال نازی ها زندگی می‌کرد، او و خانواده‌اش به اردوگاه مرگ‌بار آشویتس اعزام شدند. والدینش به اتاق گاز فرستاده شدند، اما شجاعت ادیت او و خواهرش را زنده نگه داشت. در اواخر جنگ ادیت و دیگر زندانیان به اتریش منتقل شدند. در 4 مه 1945، یک سرباز جوان آمریکایی متوجه او شد که دستش در میان تعدادی از اجساد مرده اندکی حرکت می‌کند. بنابراین به سرعت کمک‌های پزشکی را فرا خواند و او را از آستانه مرگ بازگرداند.

پس از جنگ ادیت به چکسلواکی رفت و در آنجا با مردی آشنا و سپس ازدواج کرد. در سال 1949 آنها به ایالات متحده نقل مکان کردند. در سال 1969 مدرک روانشناسی خود را از دانشگاه تگزاس، ال پاسو دریافت کرد. سپس کارآموزی دکتری خود را در مرکز پزشکی ارتش ویلیام بومونت در فورت بلیس، تگزاس گذراند.

دکتر ایگر نویسنده‌ای پرکار و عضو چندین انجمن حرفه‌ای است. او در برنامه‌های تلویزیونی متعددی از جمله CNN و نمایش اپرا وینفری ظاهر شده است. و موضوع اصلی مستندی درباره هولوکاست بود که در تلویزیون ملی هلند ساخته شد. او غالبا برای شرکت در سخنرانی در سراسر ایالات متحده و خارج از کشور دعوت می‌شود.

دکتر دو کتاب به نام‌های انتخاب و هدیه به چاپ رسانده است.

...
..

نظرات کاربران

شاه کلید موفقیت چیست ؟

مجموعه شاه کلید خلاصه بهترین کتاب های جهان در زمینه های مختلف رو برای شما آماده کرده که میتونید در کمترین زمان کتاب های مورد علاقتون رو بخونید، با کلی کتاب جدید آشنا بشید و کتاب هایی که خوندید رو مرور کنید، همین حالا اولین کتابت رو از شاه کلید هدیه بگیر

ثبت نام و دریافت هدیه

کتاب های مشابه

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب