چرا کسانی که بیشتر پذیرای تغییر هستند همیشه رشد می کنند

تغییر کنید تا رشد کنید

۱۴۰۰/۰۶/۰۹ 0 نظر

در حال حاضر در زندگی در برابر چه چیزی مقاومت می کنید؟ آیا این تغییر ناگهانی شرایط در رابطه با ویروس کرونا است؟ آیا این مسئله مانند تماس با عزیزان، دوستان، همکاران کار یا دیگران است؟ در نتیجه چه احساسات منفی را تجربه می کنید؟ آیا عصبانیت، ناامیدی، اضطراب، ترس یا چیز دیگری است؟ چگونه به آنها پاسخ می دهید؟

من می فهمم که سوالات زیادی را می پرسم اما مهم است که ما درک کنیم علت احساسات ما چیست. اکنون، ممکن است بگویید من از این که برخلاف میل باطنی خود از دیگران جدا شده ام عصبانی و ناامید شده ام و اگر چنین احساسی داشته باشید اشتباه نمی کنید، اما دلیل اصلی آن چیست؟ می بینید که احساساتی که تجربه می کنید نه تنها می تواند به جدایی نسبت داده شود. می تواند چیزی در عمق و زیر سطح آن ها وجود داشته باشد که تحقیقات شما را توجیه می کند. این تجربه من، کار با افراد در طول سال ها است که کسانی که بیشترین واکنش را در برابر تغییر دارند همیشه رشد می کنند.

با روند طبیعی رویدادها و تغییر آنها همراه شوید

یک رویداد با جریان خوب، رویدادی است که داستانی را روایت می کند و داستانی است که جریان دارد. پس بهترین روش ممکن در این موقعیت ها این است که از مقاومت کردن در برابر تغییر خودداری کنیم و حتی خود را برای تغییر آماده کرده و از آن ها استقبال کنیم و تجربه نشان داده کسانی که به سمت ایجاد تغییر می روند به موفقیت های بسیار زیادی دست پیدا می کنند.

این ها افرادی هستند که از نظر روانشناختی انعطاف پذیر هستند و آنچه زندگی به آنها (به اصطلاح خودمانی) می اندازد را می پذیرند. این بدان معنا نیست که آنها همه اتفاقاتی که برایشان می افتد را دوست دارند. و من به شما پیشنهاد نمی کنم که آنچه برایتان در زندگی اتفاق می افتد را بر حسب ضرورت و یا اجبار دوست داشته باشید چون فکر می کنید که اگر قبول نکنید آن را از دست خواهید داد و با خود می گویید اگر آن را رد کنم این کار از دست من خواهد رفت.

آنچه من شما را به انجام این کار دعوت می کنم، پذیرفتن شرایط فعلی خود در حد توان و استفاده بهینه از آن است. آیا این چیزی است که شما حاضرید به آن توجه کنید؟ آیا می توانید این ایده را در سر داشته باشید که نیازی به شرایط فعلی خود ندارید اما در مقابل آن مقاومت نمی کنید؟

مقاومت در برابر تغییر؟

مقاومت بی فایده است زیرا در نهایت واقعیت بر مبارزات و احساسات ما پیروز خواهد شد. و چه کسی می گوید زندگی باید انتظارات ما را در مورد چگونگی اوضاع برآورده کند؟ زندگی یک سیستم خودپایدار است که با قوانین طبیعی خودش کار می کند. ما باید یاد بگیریم که به آنها پایبند باشیم زیرا ما قطره ای در یک اقیانوس از یک هوش عظیم کیهانی هستیم که برای حفظ نظم و تلاش خود خستگی ناپذیر تلاش می کنیم. اما گاهی اوقات ، آنچه در ابتدا تجربه می کنیم گسترش هرج و مرج برای ایجاد نظم است. اگر جنگ با آنچه اتفاق می افتد را کنار بگذاریم و با جریان طبیعی حوادث پیش برویم، این کار آسان تر می کند. این همان معنای قدردانی است. این ایده جستجوی گوهرهای پنهان موجود در حوادث غیر منتظره است.

زندگی شخصی نیست

مطمئناً، آنچه به آن توجه می کنیم ، نقطه کانونی ما می شود. بنابراین، اگر توجه خود را به شرایط ناخوشایند معطوف کنید، شواهدی از آن را پیدا می کنید (سوگیری تأیید) و آن را به تجربه خود فرا می خوانید. اما این برای سلامتی شما هزینه دارد که در سلامت روحی و جسمی اهمیت بالایی دارد. پاسخ مثبت به تغییر به این معنی است که حتی اگر شرایط آنطور که دوست داریم نیست، می توانیم بدبختی را به پیروزی تبدیل کنیم. این به این معنی است که در هر تجربه به دنبال پوشش نقره ای باشید (جنبه های مثبت قضایا را نیز ببینید و به این که بعد از شب سیاه صبح سپید است ایمان داشته باشید.) حتی اگر مجبور باشیم خیلی سختگیرانه به قضایا و رویدادهای زندگی خود نگاه کنیم، همیشه یک درس مثبت وجود دارد.

آیا زندگی عادلانه است؟

یک چیز را همیشه به خاطر بسپارید که زندگی ناعادلانه است. وقتی در دوران کودکی توسط والدین یا سرپرستان خود محافظت می شدیم، ممکن است تصور کنیم زندگی عادلانه است. اما ما بالغ می شویم و از طریق شکستن قلب، شکست ها و ناامیدی ها کشف می کنیم، زندگی هر چیزی می تواند باشد به جز عادلانه بودن. و به همین دلیل است که زندگی شخصی نیست. آن را دوباره بخوانید و در جایی از رایانه یا تلفن هوشمند خود علامت گذاری کنید. زندگی شخصی نیست. شما بخشی از اکوسیستم زندگی هستید و وقتی با این نیروی پرانرژی همکاری و همراهی کنید، شرایط به نفع شما خواهد بود.

بنابراین، به سوالات قبلی من در مورد آنچه در حال حاضر مقاومت می کنید برگردید. چگونه می توانید آن را تجربه کنید و گنجی پنهان در میان آن پیدا کنید؟ آیا می توانید با احساسات منفی خود نشستن، به خودتان خوشبختی هدیه دهید؟ به شما اطمینان می دهم، این عمل به تنهایی می تواند زندگی شما را بیش از آنچه تصور می کنید تغییر دهد.

این به شما امکان می دهد احساسات خود را کنترل کنید و انگیزه اصلی آنها را درک کنید. شما نیازی به مبارزه با زندگی ندارید زیرا انجام این کار به معنای مقاومت در برابر هدیه هایی است که به ارمغان می آورد. آن هدایا به ندرت به شکلی که شما آرزو می کنید در می آیند. آنها اغلب به صورت زیر پوشیده می شوند: سختی، درد، مبارزه و ناامیدی و نیاز دارد که به جای مقاومت با آنها با خوش بینی روبرو شویم.

تغییر ما را در زندگی مقاوم می کند

من اغلب از خودم می پرسیدم: چرا برخی از مردم با تغییر دست و پنجه نرم می کنند در حالی که دیگران آن را جدی می گیرند؟ چرا این افراد اجازه نمی دهند تجربیاتشان باعث خراب شدن آنها شود؟ آنها چه می دانند که دیگران نمی دانند؟ من مطمئن نیستم که افراد موفق از بقیه ما عاقل تر یا باهوش ترند. من یقین دارم، آنها درد و رنج و بدبختی هایی را تجربه كرده اند تا بدانند كه سختی ها برای از بین بردن آرامش ما نیستند، بلكه ما را در زندگی مقاوم می کنند و اره شخصیت ما را تیز می كنند. به همین دلیل کسانی که بیشترین واکنش را در برابر تغییر دارند، رشد می کنند زیرا با شرایط خود حرکت می کنند و از آن نهایت استفاده را می کنند.

پس، همین الان آن هدیه را به خودت بده. به خودتان هدیه دهید که 30 دقیقه با احساسات خود بنشینید، تا ببینید واقعاً در زیر سطح چه چیزی اتفاق می افتد. به خودتان هدیه دهید تا قفل خرد واقعی خود را باز کنید. فقط در این صورت است که خواهید فهمید که شکوفایی نه یک حالت ذهنی بلکه راهی برای حضور در جهان است.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب