چرا منطقه آسایش خطرناک است و چگونه می توان از آن خارج شد؟

منطقه آسایش چیست و چرا نباید در آن بمانیم

۱۴۰۰/۰۶/۰۳ 0 نظر

هر آنچه را که می خواهید به آن برسید در سمت دیگر منطقه آسایش شماست.

این یک نقل قول است که بسیاری از مردم بارها و بارها گفته اند تا آن ها را به سمت جلوتر از منطقه آسایش خود سوق دهد و جلوه های خوبی به دست آورند. اما هر وقت نمونه هایی از اعتماد به نفس ظاهر می شود، من و شما فقط تمایل به دیدن نتایج نهایی داریم. ما نتایج نهایی تلاش های مردم را می بینیم ، اما تلاششان را بیشتر مواقع نادیده می گیریم.

جنبه های دیگری نیز وجود دارد که از ما پنهان است. چرا باید در وهله اول از منطقه راحتی خود خارج شوید؟ چرا رها کردن امور همان گونه که هستند برای شما خطرناک است؟

وقتی به این درک رسیدید که چرا ماندن در منطقه آسایش برای شما خطرناک است و چگونه می توانید از آن خارج شوید، می توانید خود را به سمت بالا و پتانسیل های جدید سوق دهید.

منطقه آسایش چیست؟

منطقه آسایش, منطقه راحتی,آسایش,راحتی,پیشرفت

قبل از اینکه وارد جزئیات شویم در وهله اول شما باید بدانید که منطقه راحتی چیست.

همانطور که از نام آن پیداست، این منطقه یا موقعیتی است که در آن احساس راحتی می کنید. تا زمانی که در این منطقه بمانید، دیگر نمی خواهید تحت فشار، اضطراب و استرس قرار بگیرید. در نگاه اول، موقعیت خوبی برای قرار گرفتن در سطح کنونی است و برای پیشرفت مانعی بزرگ به حساب می آید.

چرا ماندن در داخل منطقه آسایش برای ما بد است؟

پس چرا ماندن در آن منطقه برای شما خیلی بد است؟ خوب، یک نکته بسیار مهم که من در مورد بهبود خودم آموخته ام این است که برای بهبود و پیشرفت، ضروری است که شما ترس و تغییر را در آغوش بگیرید و از آن ها نترسید.

مسئله ترس و تغییر این است که ، وقتی در منطقه راحتی خود قرار داریم تمایلی به ایجاد تغییرات نداریم و ترس خود را بهانه ای قرار می دهیم برای عدم تغییر و تحمل وضع موجود. در پایان، زندگی شما به غفلت خواهد گذشت و بدون هیچ تغییری خواهد ماند.

در زندگی تغییر همیشه راه خود را پیدا می کند چه خیلی بزرگ باشد چه کوچک همواره می توان تغییراتی مثبت و سازنده در زندگی ایجاد نمود. برای مثال می خواهید از لحاظ اقتصادی آزادی عمل بیشتری داشته باشید و یا شریک زندگی خوبی را برای خود انتخاب کنید، همه و همه مستلزم ایجاد تغییرات و پذیرفتن ریسک و خطرهای متعددی است که این موقعیت ها به دنبال خود دارند.

و بسته به اینکه ما چقدر به منطقه راحتی مان عادت کرده ایم، در برابر آن تغییرات مقاومت می کنیم، حتی در شرایطی که آن تغییرات برای ما بسیار خوب باشد.

چه چیزی مانع خارج شدن از منطقه آسایش می شود؟

چرا نمیتوانیم از منطقه راحتی خود خارج شویم؟

مقاومت ما در برابر خارج شدن از منطقه راحتی می تواند سه دلیل اصلی داشته باشد:

 • ترس از تغییر
 • ترس از شکست
 • ترس از ناشناخته ها

تمامی این ترس ها قابل مدیریت و کاهش هستند و ما می توانیم با اراده و تمرکز به روی هدف بر این ترس ها فائق آمده و شروع به تغییرات اساسی برای خارج شدن از منطقه راحتی کرده و در مسیر پیشرفت قدم برداریم.

ترس از تغییر

به عنوان عمومی ترین ترس شناخته می شود و باعث می شود شما فکرهای مخرب و بازدارنده در ذهن خود داشته باشید همانند:

 • این کار خیلی بزرگ است.
 • چرا من؟
 • من نمی توانم این کار را به تنهایی انجام دهم.
 • من نمی دانم از کجا شروع کنم، بنابراین من این کار را نمی کنم.

همانطور که می توانید بگویید، اگر ترس از تغییر دارید، آن را توجیه می کنید تا هر کاری را که باید انجام دهید به تعویق بیاندازید. شما ترجیح می دهید چیزهایی را که قرار است در کار قرار گیرند نگه داشته و خطرات را در پیش بگیرید.

ترس از تغییر چیزی نیست که ما با آن نا آشنا باشیم و از همان دوران بچگی نیز با ما بوده است ولی چیزی که الان مهم است اراده و عزم راسخی است که باید به کار گیریم تا این ترس را کنار زده و پیش برویم.

ترس از شکست

گذشته از ترس از تغییر، شاید شما به دلیل ترس از شکست در منطقه آسایش خود باقی بمانید. من مطمئن هستم که بسیاری از شما این ترس را بارها و بارها تجربه کرده اید زیرا این ترس خاص می تواند به طرق مختلف القا شود:

 • یک رویداد در دوران کودکی یا تربیت نادرست باعث می شود ذهنیت آسیب دیده درون شما ایجاد شود.
 • شما کمال گرا هستید یا تمایلات کمال گرا دارید.
 • شما شکستهای زیادی را در سرتان ایجاد می کنید، خواه در واقعیت بزرگ و یا کوچک باشند.
 • شما هنگام صحبت از شخصیت و توانایی های خود، اعتماد به نفس واقعی را با اعتماد به نفس کاذب مواجه می کنید.
 • با جزئیات بیشتر می توان ترس از شکست را عدم اعتماد به نفس و توانایی های فعلی خود برای انجام یک کار یا رسیدن به یک هدف توصیف کرد.

ترس از ناشناخته ها

آخرین ترس مشترک ترس از ناشناخته ها است. از منظر منطقی، این نیز معنایی دارد. زندگی یک رمز و راز است و ما هیچ تصوری نداریم که ما را به کجا برساند. به جای این که این موضوع را به عنوان هدیه مشاهده کنید، ممکن است از این امر به عنوان دلیلی برای فرسودگی و ترسیدن استفاده کنید که باعث اختلال در زندگی شما می شود.

راه حل های خروج از منطقه راحتی

به عادت هایتان نگاه کنید و آن ها را به چالش بکشید.

عادت ها چیزهایی هستند که شما از وقایع مختلف زندگی آنها را انتخاب می کنید. برخی از عادتها ناشی از خانواده و دوستان است، در حالی که عادات دیگر ناشی از دستاوردهای گذشته شماست. به عادات خاصی توجه کنید که شما را به سمت دستاوردهای گذشته سوق داده است.

این دستاوردها می تواند بزرگ یا کوچک باشد ، اما تا زمانی که ما از آنها استفاده کنیم، در کنار ما باقی می مانند. به عنوان مثال، راه رفتن را در نظر بگیرید. قدم زدن چیزی است که ما به آن عادت کرده ایم و اکنون تا زمانی که بتوانیم از پاهای خود استفاده کنیم ، می توانیم بدون شکست آن را انجام دهیم.

عادت کتاب خواندن را در نظر بگیرید شاید خیلی از ماها این عادت را نداریم خوب این جزء عادت هایی است که بسیار مفید و سازنده است و باید آن را تمرین کرده و در زندگی روزمره خود قرار دهیم.

پس عادت هایمان را در جهت ایجاد تغییرات مثبت ایجاد می کنیم و سعی می کنیم تا عادت های بد را تا می توانیم از زندگی خود حذف کرده و با عادت های خوب جایگزین کنیم.

به خودتان جنبه های اصلی تغییر را یادآوری کنید

راه دیگر برای شکستن منطقه راحتی شما ، یادآوری برخی از جنبه های اصلی تغییر است. تغییر، سفری است که اگر می خواهید موفق شوید باید آن را شروع کنید.

شکست ها و موفقیت های شما در مسیر تغییر همانند آموزگاری برای شما خواهد بود:

 • اگر می خواهید تغییر کنید، باید به خودتان اعتماد کنید.
 • فرایند و مسیر دقیقا به اندازه نتایج نهایی برای شما مهم است.
 • تلاش در تغییر همان چیزی است که مهم است. حتی اگر شکست بخورید ، حداقل تلاش خود را کرده اید و درسی بزرگ آموخته اید و این همان چیزی است که تفاوت ها را ایجاد می کند.

روش های مختلفی را برای خارج شدن از منطقه راحتی خود امتحان کنید

همانطور که گفته شد روش های زیادی وجود دارد که می توانید از منطقه راحتی خود خارج شوید و روش صحیح یا غلط وجود ندارد. هر فرد موفق روش خود را برای موفقیت و بیرون آمدن از منطقه آسایش خود دارد. این مهم است که شما هم همین کار را انجام دهید.

در حالی که شما نمی دانید کدام روش برای شما بهترین است، این خود نکته ای دارد. بله، می تواند ترسناک باشد، اما من معتقدم که این دلیلی برای هیجان زده شدن شما باید باشد. اگر یک روش کار نمی کند، باید ده ها روش دیگر را در زندگی خود به کار گیرید تا بتوانید روش موثر در خروج از منطقه راحتی خود را بیابید.

این ایده که یکی از این روش ها می تواند شما را به سمت زندگی جدید و مهیج پر از تحقق و رضایت بیشتر سوق دهد، هیجان انگیز است. این طبیعت انسانی است که شما می خواهید به موفقیت بیشتری برسید.

برای اینکه بتوانید در این امر مصمم باشید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • همیشه با خود بازگو کنید که چه چیزی بیرون از منطقه راحتی شما منتظرتان است و به موفقیت های بزرگ فکر کنید.
 • همیشه راحتی را در تکاپو و تلاش برای رسیدن به موفقیت های بیشتر و زندگی پربارتر جستجو کنید و از اینکه بصورت راکد در یک سطح بمانید بیزار باشید. این به شما انگیزه می دهد تا حرکت کنید.
 • از شکست ها نهراسید و آن ها را همیشه همانند معلمی بدانید که به تجربیات شما می افزاید و در نهایت پلی برای موفقیت شما می شود.

زندگی با پایان دادن به منطقه آسایش شما شروع می شود.  نکته با شکوه در مورد مناطق راحتی این است که هرگز برای شکستن آنها خیلی دیر نیست. امروز می توانید تغییرات کوچکی در زندگی خود ایجاد کنید و در جهت بهتر شدن آن قدم بردارید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک برنامه داشته باشید، روشی را اتخاذ کرده و اقدام کنید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب