10 نکته برای دستیابی به هر آنچه که در زندگی می خواهید

هدف,زندگی,موفقیت,موفق,نتیجه

۱۴۰۰/۰۶/۰۲ 0 نظر

این مقاله توسط اینگا استاسیولیونیت (Inga Stasiulionyte) قهرمان پرتاپ نیزه در مجله موفقیت به چاپ رسیده است که پس از دوران حرفه اش در زندگی ورزشی خود با تاسیس onbotraining.com در زمینه آموزش توسعه فردی خدماتی ارزنده در سطح جهانی ارائه می دهد.

من با متوقف ماندن و به بن بست رسیدن در زندگی غریبه نیستم.

من در طول 20 سال فعالیت ورزشی خود با برخی از بهترین مربیان این کره خاکی تمرین کرده ام و در المپیک 2008 پکن نیز شرکت کرده ام. اما وقتی می خواستم شرکت خودم را راه اندازی کنم ، تا دانش خود را در مورد روانشناسی انگیزه و آموزش با دیگران به اشتراک بگذارم ، به آن آسانی که فکر می کردم نبود.

راه اندازی یک تجارت جدید در زندگی آسان نیست. شما باید از آسایش یک چک با ثبات (حقوق) دست بکشید تا به یک پرتگاه ناشناخته و غیرقابل پیش بینی بپردازید. بسیاری از موارد ما را از ایجاد جهش باز می دارد، چیزهایی مانند ترس و ناامنی و یک چیز بالاتر از همه آن ها: انگیزه.

رمز موفقیت اینگا استاسیولیونیت در زندگی چه بوده


وقتی به روزهایم به عنوان یک ورزشکار نگاه کردم ، فهمیدم تفاوت در چه بوده است. من به خاطر آوردم چه چیزی (یا چه کسی) باعث شده است که خودم را با انگیزه نگه دارم حتی وقتی که نمی خواستم، تفاوت این بود که من به عنوان یک ورزشکار ، روزهایی داشتم که برنامه ریزی شده بودند و ساختار داشتند و از سوی دیگر یک مربی هم داشتم که دائما باید به او گزارش می دادم. ساختار ما را متمرکز می کند و یک مربی ما را تحت فشار قرار می دهد و به چالش می کشد.

خوشبختانه من این مرحله را پشت سر گذاشتم و Onbotraining را تاسیس کردم ، یک سرویس مربیگری آنلاین که به مردم کمک می کند تا به اهداف خود برسند. من تصمیم گرفتم درسهایی را که آموخته ام جمع کنم و آنها را با دیگرانی به اشتراک بگذارم که تلاش می کنند تا بهتر شوند.

10 نکته برتر من برای دستیابی به هر چیزی که در زندگی می خواهید:

روی تعهد تمرکز کنید، نه انگیزه

چقدر به هدف خود در زندگی متعهد هستید؟ برای شما چقدر مهم است ، و برای رسیدن به آن حاضرید چه فداکاری کنید؟ اگر خود را کاملاً متعهد بدانید ، انگیزه نیز به دنبال تعهد ایجاد خواهد شد.پس به هدف خود متعهد باشید در اینصورت انگیزه لازم برای رسیدن به هدف را در خود ایجاد خواهید کرد.

در جستجوی دانش باشید نه نتیجه

اگر به هیجان کشف ، بهبود ، کاوش و آزمایش توجه کنید ، انگیزه شما همیشه تقویت می شود. اگر فقط روی نتایج متمرکز شوید ، انگیزه شما مانند آب و هوا (ناپایدار و گذرا) خواهد بود. بنابراین نکته کلیدی در این است که روی سفر تمرکز کنید ، نه مقصد. به این فکر کنید که در طول مسیر چه چیزی هایی را یاد می گیرید و چه چیزی هایی را می توانید در خودتان بهبود بخشید.

کارتان را با دید مثبت و سرگرم کننده انجام دهید

این یک بازی بسیار جذاب است! دقایقی که این مسئله را جدی بگیرید ، احتمال اینکه از لحاظ عاطفی خسته و آزرده شوید بسیار زیاد است، در اینصورت چشم انداز خود را از دست خواهید داد و دوباره به بن بست خواهید رسید پس سعی کنید همیشه از کاری که انجام می دهید لذت ببرید.

خودتان را از شر افکار منفی در زندگی خلاص کنید

افکار بر احساسات شما تأثیر می گذارند و این احساسات شما هستند که به شما در کارتان دید می دهند. شما فکرهای زیادی را در ذهن خود دارید و همیشه یکی را انتخاب می کنید شما باید به افکار خود توجه کنید: مواردی که شما را از نظر عاطفی اسیر می کنند (ترس ، شک و تردید) یا مواردی که شما را به جلو سوق می دهند (هیجان ، آزمایش ، تلاش برای انجام کارهای جدید  (از منطقه راحتی خود خارج شدن)).

پس همیشه باید سعی کنید افکار مثبتی را که موجب پیشرفت شما می شود در ذهنتان پرورش دهید و افکار منفی را از ذهن خود دور کنید.

از قوه تخیل خود استفاده کنید

قدم بعدی پس از رهایی از افکار منفی استفاده از قوه تخیل خود است. وقتی اوضاع خوب پیش می رود ، شما پر از انرژی مثبت هستید و وقتی مشکلاتی را تجربه می کنید ، حتی باید انرژی بیشتری داشته باشید. بنابراین وضعیت خود را تغییر دهید. اگر تکرار کنید ، من از کارم متنفرم ، حدس بزنید که این کلمات چه احساسی ایجاد می کنند؟ این یک موضوع مرتبط با تخیل شماست! شما همیشه می توانید چیزی را بیاموزید حتی از بدترین رئیس جهان در خسته کننده ترین شغل دنیا. من یک تمرین عالی برای شما دارم: فقط به مدت سه روز ، فقط به موارد مثبت فکر کنید و آن ها را با خود بازگو کنید. ببین چه اتفاقی میافتد.

پس سعی کنید نه تنها افکاری مثبت داشته باشید بلکه درتخیل و تصور خود نیز همواره به چیزهای خوب بیاندیشید تا برایتان در زندگی واقعی اتفاق بیافتد. هیچ وقت قدرت تخیل خود را دست کم نگیرید همین قدرت تخیل سرچشمه بسیاری از نوآوری ها در تاریخ بشری بوده است.

از اینکه بیش از حد با خودتان خوب باشید دست بردارید

انگیزه یعنی عمل و عمل به نتیجه ختم می شود. بعضی اوقات اقدامات شما در رسیدن به نتایج مورد نظرتان ناکام می ماند. بنابراین ترجیح می دهید با خودتان خوب باشید و خود را در شرایط سخت قرار ندهید. شما منتظر زمان و فرصتی مناسب هستید ، در حالی که خودتان را به رکود و حتی افسردگی سوق می دهید. از آنجا خارج شوید ، خودتان را به چالش بکشید ، کاری را انجام دهید که می خواهید انجام دهید حتی اگر از انجام آن می ترسید. باید خودتان را به زحمت و چالش بیاندازید و دست از تلاش برندارید تا به نتیجه مطلوب خود دست یابید.

از حواس پرتی های بیهوده بپرهیزید

چیزهای بی معنی و حواس پرتی ها همیشه سر راه شما خواهند بود ، به خصوص موارد ساده و معمولی که شما ترجیح می دهید به جای تمرکز روی پروژه های جدید و چالش برانگیز به آن ها بپردازید. بیاموزید که روی مهمترین چیز تمرکز کنید. لیستی از  کارهایی را که موجب اتلاف وقتتان می شوند را بنویسید و  با خود عهد کنید که آنها را انجام ندهید.

در زندگی خود به دیگران متکی نباشید

شما هرگز نباید انتظار داشته باشید که دیگران این کار را برای شما انجام دهند ، حتی همسر ، دوست یا رئیس خود. همه آنها مشغول کارها و نیازهای خود هستند. هیچ کس شما را خوشحال نمی کند و یا شما را به اهدافتان نمی رساند. این شما هستید که مسئولیت کارهایتان را بر عهده دارید پس بیاموزید که مسئولیت 100% کارهایتان را به عهده بگیرید و به دیگران اتکا نکنید و انتظارتان از دیگران را به صفر برسانید تنها در اینصورت است که می توانید به موفقیت دست یابید.

برای زندگی خود برنامه ریزی کنید

سه قدم به جلو خود را بدانید. شما به بیشتر احتیاج ندارید. تقویم هفتگی خود را پر کنید ، در آن بنویسید که چه کاری را چه موقع و چگونه انجام خواهید داد. اینکه چه کاری را چه وقتی و چگونه به انجام رسانید در برنامه ریزی بسیار مهم است. هر روز خود را مرور کنید و اگر کارهایی بوده که می توانستید بهبود دهید یادداشت کنید و سعی کنید در انجام آن ها بهتر شوید.

خود را از فرسودگی محافظت کنید

هنگامی که بسیار با انگیزه هستید ، می توانید باز هم به فرسودگی برسید. علائم خستگی را بشناسید و به خودتان استراحت دهید. هنگام برنامه ریزی استراحت و سرگرمی را در تقویم هفتگی خود جای دهید و یادتان باشد که  بدن و ذهن شما نیاز دارد که استراحت کند. کارهای متنوعی انجام دهید ،مدیتیشن کنید چندین بار نفس عمیق بکشید ، چشمان خود را ببندید ، یا به مدت پنج دقیقه روی یک چیز تمرکز کنید.

با این کار شما تجدید انرژی کرده و شاداب تر می توانید به مسیر ادامه دهید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب