3 فکر غریزی که باید برای کشف پتانسیل واقعی خود متوقف کنید

افکار غریزی ما کدام اند؟

۱۴۰۰/۰۶/۰۹ 0 نظر

هنگامی که می خواهید پروژه جدیدی را شروع کنید یا برای رسیدن به هدفی جدید کار خود را شروع کنید، شاید برای موضوعی مربوط به شغلتان باشد، آیا اولین واکنش طبیعی شما این است که فکر می کنید برای شروع کار توانایی و آمادگی دارید؟ در واقع این یک فکر غریزی است.

به عنوان یک مربی و مربی شغلی ، متوجه شده ام که واکنش طبیعی اکثر مردم یکی از سوالات و تردیدهاست. فکر غریزی طبیعی مربوط به ترس و سوالاتی در مورد توانایی و ظرفیت است. وقتی افکار غریزی شروع می شوند ، زمینه را برای احساس محدودیت و خطر شکست فراهم می کنند. به جای کار از روی احساس توانمندی و تلاش در جهت پتانسیل واقعی افراد باید یاد بگیرند که، وقتی کارهای جدیدی انجام دهند به رشد و تعالی خواهند رسید، فرد همچنان در تردید باقی می ماند. با این وجود اگر می توانید برای الگوهای غریزی که به شما اعتماد به نفس می دهد در حالت آماده باش باشید ، ایجاد مجموعه ای جدید از افکار توانمند کننده امکان پذیر است.

خاستگاه افکار منفی غریزی

چرا تنظیم پیش فرض برای بسیاری از ما این است که فکر می کنیم توانایی انجام آن را نداریم یا ممکن است نتوانیم آن را انجام دهیم؟ چرا روند فکری پیش فرض ما با یک بله قاطع آغاز نمی شود؟ شاید به این دلیل است که به شما گفته شود در کودکی محتاط باشید ، یا اینکه به آنها گفته شود فقط کسانی که به شیوه خاصی نگاه می کنند و عمل می کنند قادر به انجام هر کاری هستند. مشخص کردن علت آن همیشه آسان نیست و در عین حال وجود آن ، عدم اعتماد به نفس در توانایی حتی شروع یک پروژه ، کار ، هدف یا چیزهای مشابه دیگر ، بدون داشتن شک و تردید در مورد توانایی انجام آن است.

الگوهای فکر

آخرین باری را در نظر بگیرید که شخصی در محل کار شما از شما خواسته است وظیفه جدیدی را به عهده بگیرید. آیا به طور خودکار احساس توانایی انجام آنچه لازم بود را داشتید؟ یا اگر اکنون از شما سوال می شود، آیا احساس می کنید که بر اساس توانایی های خود به دنبال کار جدید یا مسئولیت های اضافی هستید؟ پاسخ این سوالات به شما کمک می کند تا درک کنید که الگوهای فکر غریزی شما چیست و باید به چه چیزهایی بپردازید. شاید شما دقیقاً ندانید که این افکار غریزی چگونه شروع شده اند، یا حتی چگونه یک فکر غریزی پایدار می ماند، اما اکنون از وجود آنها آگاه خواهید شد. آنچه بیشتر مردم به عنوان مبنایی برای آنچه در مورد خودشان باور دارند، در مورد آنچه که در هر برهه از زمان توانایی یا اراده انجام آن را ندارند استفاده می کنند، وقایع منفی است که در زندگی حرفه ای آنها رخ داده است.

آنچه اتفاق می افتد این است که این افکار پایدار یا غریزی سرانجام به یک باور ذاتی تبدیل می شوند. سپس هرگونه اتفاق منفی به جای استفاده از آن به عنوان بازخورد، شواهدی برای حمایت از این افکار غریزی در مورد ناتوانی در انجام کاری می شود. هر شخصی توانایی یادگیری مهارت های جدید و مسئولیت های جدید را دارد اما اینکه آیا آن را دنبال خواهید کرد یا نه به الگوهای فکری شما بستگی دارد. اگر به ظرفیت یادگیری خود اعتقاد داشته باشید و آن را به عنوان یک عادت عملی انجام دهید، آن را به عنوان یک باور ایجاد خواهید کرد.

الگوهای تفکر منفی غریزی

برای کسانی که الگوی تفکر مثبت در مورد توانایی خود برای عملکرد خوب را تمرین نکرده اند و می خواهند خود را درگیر الگوهای فکری منفی تکراری کنند. هر وقت چالشی جدید پیش می آید، فکر غریزی پیش فرض آن ها منفی است. اگر ستایش از جانب کسی باشد، خواه ناظر یا همکار باشد، ممکن است خوشحالی موقتی به وجود آید اما در بلند مدت، افکار منفی همیشه ظاهر می شوند. فقط کافی است کسی با آنها مخالفت کند یا آنها را به نوعی به چالش بکشد. ایجاد الگوهای مثبت فکری به زمان و تمرین و مهم تر از آن، احساس قوی اعتماد به نفس و خودباوری نیاز دارد.

3 فکر غریزی که باید برای کشف پتانسیل واقعی خود متوقف کنید

فکر غریزی شماره 1: نمی توانم

این جمله چند بار به ذهنتان خطور کرده است؟ برای تغییر این فکر، به سوال پاسخ دهید و با آن روبرو شوید. چرا نمی توانی این چه کاری است که باعث می شود ترس از ذهن دور شود و کنترل خود را به شما بازگرداند. شما یاد می گیرید که حتی در بدترین حالت، روش های زیادی وجود دارد که قادر به یافتن راهی برای تبدیل این وضعیت به “من می توانم” است و این فکر غریزی است که باید در ذهن خود ایجاد کنید.

هرچه بیشتر این روش را تمرین کنید ، احتمالاً فکر غریزی “من می توانم” بیشتر می شود ، همانطور که می دانید این کلمات به معنای “من می توانم آماده باشم”، “من می توانم یاد بگیرم” و بسیاری دیگر از عبارات مشابه دیگر. همین که آن را امتحان کنید و به واقعیت آن پی ببرید، آنقدر تکرار می کنید تا به یک باور تبدیل شود.

فکر غریزی شماره 2: می ترسم

این جمله قدرتمند دیگری است که می تواند پیشرفت فرد را از بین ببرد و توانایی بالقوه او را محدود کند. من توصیه می کنم همان رویکردی را داشته باشیم که در رابطه با فکر غریزی منفی اول داشتیم با آن (ترستان) روبرو شوید. چرا ترسیدی؟ حالا از چه می ترسی؟ از ترس به عنوان وسیله ای برای آمادگی استفاده کنید نه به عنوان بهانه ای که باعث می شود شما بخواهید از هر کاری که در ذهن دارید فرار کنید. بله، ممکن است در مورد نتیجه یک پروژه یا کار مطمئن نباشید. اما آنچه می توانید به آن اعتماد کنید خود و توانایی هایتان است.

می توانید از هر نوع عدم اطمینان برای پرسیدن سوال به دست آوردن اطلاعات و ایجاد آمادگی کامل برای خود استفاده کنید. حتی اگر می توانید بدترین حالت را تصور کنید، برای کمک به از بین بردن هرگونه احساس ترس از چیزهای ناشناخته و آماده شدن برای نتیجه نهایی. هدف این است که فعال شویم و به روشی مثبت با ترس هایمان روبرو شویم تا فکر غریزی اولیه را به دیدگاه مثبت تبدیل کنیم.

فکر غریزی شماره 3: من نمی دانم چگونه

بسیاری از مردم بر این باورند که نمی توانند اعتراف کنند که نمی دانند چگونه یک کار یا برخی جنبه های شغلی خود را انجام دهند. شاید قرار باشد آنها یک متخصص ماهر باشند یا به دلیل دانش خود استخدام شده باشند. این یک افسانه رایج است زیرا من هنوز کارفرمایی پیدا نکرده ام که انتظار داشته باشد کارمندی از همه فرایندها و رویه ها آگاهی داشته باشد، و دانش یا همه جنبه های حرفه ای شغلی خود را داشته باشد. بهتر است از کسی کمک بخواهید تا اینکه آن را نادیده بگیرید و امیدوار باشید که هرگز کشف نشود.

اگر چیزی وجود دارد که باید یاد بگیرید، این فرصتی برای رشد در موقعیت یا حرفه خود است. موضوع این است که به خود ایمان داشته باشید و از منظر مثبت با افکار غریزی روبرو شوید. فقط به این دلیل که شما چیزی را نمی دانید به معنای اخراج شدن شما نیست (من می دانم که ممکن است موارد استثنایی نیز وجود داشته باشد)، این بدان معناست که شما باید این مسئله را به عنوان فرصتی که برای یادگیری فراهم می کند مشاهده کنید. این به شما کمک می کند تا یک روند فکر غریزی مثبت ایجاد کنید.

راهکارهای ایجاد افکار مثبت را کشف کنید

حتی با رشد افکار مثبت، ممکن است لحظاتی داشته باشید که عدم اطمینان و ترس را تجربه کنید. بهترین استراتژی رسیدگی به آن به محض تجربه آن است. احساسی که دارید نشانگر آنچه شما تجربه می کنید است و اگر اجازه دهید آن را ادامه دهد ممکن است به ناامیدی تبدیل شود، که می تواند در عملکرد شغلی شما نمایان شود.

به خود بگویید مشکلی ندارد که احساس ترس کنید

برای کسانی که توسعه افکار مثبت را تمرین می کنیم، مواقعی پیش می آید که ترس یا افکار منفی به وجود می آیند. اگر چنین اتفاقی بیفتد در مورد آن چه می کنید؟ به همین سادگی است که به خود بگویید نگران نباشید زیرا احساس کردن اشکالی ندارد. شما یک انسان هستید و حذف افکار منفی به طور کامل امکان پذیر نیست. حتی به ظاهر خوشبخت ترین شخصی که می شناسید می تواند لحظاتی از درد و ترس را تجربه کند. این مسئله مربوط به آنچه احساس می شود نیست ، بلکه مسئله این است که شما چگونه به این احساسات پاسخ می دهید.

وقتی هر نوع فکر منفی را احساس کردید، آن را به همان روشی که در بالا توضیح داده شد، با روبرو شدن (با فکرمنفی یا ترستان) پردازش کنید. آن را انکار و یا پنهان نکنید بلکه تصدیق کنید و ادامه دهید. در زندگی چیزهای زیادی وجود دارد که شما نمی توانید کنترل کنید، از افراد گرفته تا شرایط، و شما در بعضی مواقع واکنش هایی را تجربه خواهید کرد که خالی از نقص هستند. وقتی این کار را انجام دادید، این واکنش ها را تأیید کنید و دوباره به فکر مثبت درباره خود بازگردید.

کنجکاو باشید

توسعه افکار مثبت در مورد عملی است که افکار منفی را از بین می برد. برای این کار ، با استفاده از استراتژی های ارائه شده در بالا، جستجوگر بودن مفید خواهد بود. اگر ترس را تجربه می کنید، سوال می کنید که چرا چنین احساسی دارید و دلیل این که اکنون یا در آینده از آن می ترسید چیست؟ اگر فکر می کنید نمی توانید کاری را شروع کنید یا آن را به پایان برسانید، از خود سوالاتی بپرسید تا بیشتر تحقیق کنید. به عبارت دیگر ، هرگز آن افکار منفی را به عنوان پاسخ نهایی نپذیرید. استفاده از سواالات بهترین راه برای کاوش، تحقیق و خلع سلاح افکار غریزی منفی است.

عادتهای جدید فکری ایجاد کنید

منتظر بروز افکار منفی نباشید. اکنون زمان آن رسیده است که افکار مثبتی درباره خود بسازید. به عنوان مثال، امروز تصمیم بگیرید که اگر کار یا پروژه جدیدی به شما محول شد، برای آن آماده خواهید بود. شما برای آن آماده خواهید بود زیرا می توانید سوال کنید، آنچه را می دانید و آنچه را باید یاد بگیرید تعیین خواهید کرد و از ظرفیت خود برای یادگیری و رشد آگاه هستید. از توانایی خود در انجام وظایف جدید احساس اطمینان می کنید و مشتاقانه منتظر پیشرفت خود هستید. در حالی که به این افکار مثبت ادامه می دهید، مشاهده کنید چه اتفاقی می افتد. این افکار به باورهای شخصی شما تبدیل می شوند. این باورها از زندگی حرفه ای شما به زندگی شخصی شما نیز منتقل خواهد شد. شما تمام جنبه های زندگی خود را به سادگی از طریق قدرت افکار غریزی مثبت تغییر شکل خواهید داد. به جای ترس و تردید در مورد اهداف یا پروژه های جدید، که ممکن است شکست بخورید اکنون خود را فردی با پتانسیل، ظرفیت و توانایی برای موفقیت خواهید دید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب