چهار قانون موفقیت که وارن بافت آن ها را در زندگی خود به کار گرفته است

چهار قانون موفقیت از دیدگاه وارن بافت

۱۴۰۰/۰۶/۰۶ 0 نظر

در طی چندین دهه وارن بافت، سرمایه گذار نمادین، توصیه های مفیدی را برای نشان دادن اصول اساسی و مهم زندگی و تجارت و قانون موفقیت ارائه داده است که به وی در دستیابی به موفقیت افسانه ای خود کمک شایانی کرده است.

با نزدیک شدن به سن 90 سالگی، وارن بافت، ششمین فرد ثروتمند جهان، یك فرد موفق در سطح جهانی است كه هرکس که بتواند دستورالعمل ها و آموزه های او را به کار گیرد در نهایت این آموزه ها الهام بخش او در متحول کردن زندگی خود خواهند بود. در اینجا ما به چهار قانون موفقیت که بافت را در رسیدن به جایی که الان هست یاری رسانده آورده ایم.

کارهایی را پیدا کنید که اشتیاق شما را بر می انگیزد

یک قانون موفقیت این است که کارهایی که دوست دارید را انجام دهید

وارن بافت اینگونه می گوید: “در دنیای تجارت، افرادی موفق ترین هستند که آنچه را که به آن عشق می ورزند و دوست دارند انجام می دهند.”

برای اکثر ما، اینگونه است که امنیت شغلی خود را مد نظر قرار می دهیم و می گوییم چون امنیت شغلی داریم پس این کار را برگزیده ایم، حتی اگر ممکن است از شغل خود متنفر باشیم و آرزو کنیم که ای کاش کار دیگری را انجام می دادیم، کاری که در واقع عاشق آن بودیم. این دقیقا همان جایی است که بین انسان های معمولی و افراد موفقی مثل وارن بافت تفاوت ایجاد می کند.

بافت می گوید باید فکر کنیم که چه چیزی باعث غرور و افتخار ما می شود وقتی به انتهای جاده زندگی حرفه ای خود می رسیم به خودمان چه خواهیم گفت که آیا تمام این سال ها کاری را که به آن عشق می ورزیدم انجام دادم یا اینکه فقط برای گذران زندگی و بدون هیچ علاقه ای آن کار را انجام می دادم. خودم به شخصه، سرانجام به مرحله ای از زندگی رسیده ام که نیازی نیست با پشیمانی به عقب نگاه کنم. من کاری را انجام می دهم که دوست دارم انجام دهم و با عشق و علاقه تمام عمرم را صرف انجام آن کار می کنم.

انجام کاری که ما دوست داریم مهمترین عامل شادی و موفقیت ما به عنوان یک انسان است. برخی آن را اشتیاق می نامند. دیگران آن را هدف می نامند، مهم نیست اسم آن را چه بگذاریم. هر کدام را که ترجیح می دهید، ولی این دقیقاً همان چیزی است که شما را ترغیب می کند تا به کار خود ادامه دهید.و در نهایت خواهید فهمید این کاری که به آن عشق می ورزید در حقیقت همان چیزیست که عامل زنده ماندن شماست.

از ذهن و بدن خود مراقبت کنید

برای موفقیت باید از ذهن و بدن خود مراقبت کنید

بافت می گوید: “شما فقط یک ذهن و یک بدن دارید. ” اما اگر شما از آن ذهن و بدن مراقبت نکنید، 40 سال بعد آنها ویران خواهند شد.” بطور خاص، این همان کاری است که ما اکنون انجام می دهیم – امروز – که می تواند مسیر عملکرد ذهن و بدن شما در آینده را مشخص کند.

مراقبت از ذهن و بدن یک کار جدی برای داشتن عملکرد بهینه و عالی است و یک قانون موفقیت است. برای توجه به قانون بافت و استفاده از فواید آن، باید یاد بگیریم که عادت های روزمره خود را برای پرورش ذهن و بدن به کار گیریم، چیزهایی مانند مدیتیشن و اضافه کردن بازی بیشتر (تفریح) و خوابیدن به برنامه های خود.

در حقیقت، آریانا هافینگتون ، بنیانگذار هافینگتون پست و Thrive Global ، اصلی ترین قانون موفقیت خود را در کنار گذاشتن بی خوابی می داند و می گوید: “وقتی هشت ساعت وقت می گذارم (برای خوابیدن و استراحت کردن)، احساس می کنم که در طول روز می توانم هر کاری را انجام دهم بدون داشتن استرس و بدون پرداخت هزینه سنگین برای سلامتی جسمانی و رو حی-روانی خودم. “

در روابط درست، سرمایه گذاری کنید

شما به پنج نفری که بیشترین وقت خود را با آن ها می گذرانید تبدیل می شوید

بافت یک بار از گروهی از دانشجویان دانشگاه فلوریدا خواسته بود که به یک همکلاسی که فکر می کنند در دراز مدت به موفقیت های بزرگی دست پیدا می کند، فکر کند ، به گونه ای که می خواهند 10 درصد از درآمد آن شخص را تا آخر عمر بدست آورند.

وی گفت: “شما احتمالاً كسی را انتخاب می كنید كه بهترین باشد، كسی كه دارای خصوصیات رهبری است، كسی كه می تواند حمایت افراد دیگری را برای انجام منافع خود و اعضای گروه به دست آورد.” “او می تواند فردی سخاوتمند و صادق باشد و به خاطر عقاید دیگران به آن ها اعتبار بدهد و احترام بگذارد.”

همان گونه که استاد بزرگ زندگی جیم ران (Jim Rohn) می گوید: ” شما به پنج نفری که بیشترین وقت خود را با آن ها می گذرانید تبدیل می شوید”.

پس بسیار مهم است که افراد پیرامون خود را به گونه ای انتخاب کنید که در رسیدن به موفقیت های خودشان و شما موثر باشند و خود از آن هایی باشند که به دنبال رسیدن به اهداف بزرگی هستند.

قانون عشق بی قید و شرط

وارن بافت میگوید در رسیدن به موفقیت قانون عشق را فراموش نکنید

بافت اذعان می کند که پدرش یکی از بزرگترین درس ها را برای انتقال به نسل بعدی – قانون عشق بی قید و شرط – به او آموخت. این نوعی از عشق است که در آن کودکان می توانند به انسانهای عالی تبدیل شوند که نتایج بسیار خوبی در زندگی به همراه خواهد داشت.

وارن بافت در کتاب زندگینامه خود (The Snowball: Warren Buffett and the Business of Life) اینگونه ادعا می کند که بالاترین اندازه گیری و آخرین آزمایش موفقیت در زندگی ، عاشق شدن است.

وارن بافت می گوید: “مشكل عشق این است كه شما نمی توانید آن را بخرید.” اما تنها راه رسیدن به عشق این است كه دوست داشتنی باشید. دوست دارید تصور كنید كه می توانید چكی بنویسید: من به ارزش یک میلیون دلار از عشق را می خواهم خریداری کنم. اما عشق و محبت قاعده ای جدا دارد و به این ترتیب کار نمی کند. هرچه بیشتر عشق بورزید ، همانقدر بیشتر هم به شما عشق و محبت خواهند ورزید محبت و عشق چیزی است که فقط با جنس خودشان جبران می شود.. ” این عشق بی قید و شرط است که بازگشت بسیار خوبی در زندگی شما خواهد داشت.”

امیدواریم که این مقاله کوتاه در رسیدن به موفقیت شما را راهنمایی نماید و توصیه می کنیم که در وقت مناسب کتاب بسیار ارزشمند زندگینامه وارن بافت را بخوانید که بسیار می تواند برای رسیدن به موفقیت های فردی و کاری به شما کمک کند.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب