بهترین راه های تبدیل عادت های بد به عادت های خوب چیست؟

روش های تبدیل عادت های بد به عادت های خوب

۱۴۰۰/۰۶/۰۶ 0 نظر

عادت ها می توانند شما را بسازند و همچنین می توانند شما را بشکنند. همه افراد موفق این واقعیت ساده را می دانند. عادت های خوب می توانند شما را از فردی ناموفق، افسرده و گمشده به فردی بسیار موفق در این سیاره برسانند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که عادت های بد خود را به عادت های خوب تبدیل کنید.

شما عادت های خود را در طول زمان می سازید و عادت های شما آینده تان را تعیین می کنند.

وقتی عادات خود را تغییر می دهید و بر اساس اولویت های خود کار می کنید، بر زندگی خود مسلط می شوید. شما می توانید هنگامی که کنترل زندگی خود را دست می گیرید به هر چیزی که می خواهید در زندگی برسید.

عادت ها بسیار مهم هستند، عادت ها زندگی شما را بیشتر از آنچه فکر می کنید تحت تاثیر قرار می دهند. عادت ها بسیار قوی هستند.بیش از 40 درصد از عملکردهایی که هر روز انجام می دهید برا اساس تفکر و تصمیم گیری شما نیستند بلکه جزئی از عادت های شما هستند.

هنگامی که یک عادت پدیدار می شود، مغز کاملاً از مشارکت در تصمیم گیری ها کنار گذاشته می شود.

خودکار سازی اقدامات شما، انرژی را آزاد می کند که می توان از آن استفاده کرد و به سایر کارها متمرکز شد. این می تواند به نفع شما باشد! اما اگر یک عادت بد ایجاد شده است، باید آن را تغییر دهید – آن را قطع کنید و یک عادت جدید و خوب را جایگزین آن کنید.

در اینجا بهترین راه ها برای تبدیل عادت های بد شما به عادت های خوب آورده شده است.

عادت های بد خود را شناسایی کنید

عادت های بد خود را برای تغییر آنها شناسایی کنید

اگر از عادت های بد خود آگاه نیستید، نمی توانید چیزی را تغییر دهید. بنابراین، اولین قدم برای تغییر عادت های بد شما، کشف آنهاست. باید نسبت به خودتان بیشتر آگاه شوید. هر چند ممکن است ساده به نظر برسد اما اکثر مردم به هیچ وجه از خود شناخت و آگاهی کافی ندارند.

با این حال، اگر می خواهید موفق باشید، پس از نگاه کردن به عادت های بد خود شروع کنید. این می تواند هر چیزی مانند تعلل باشد – من بعداً آن را انجام خواهم داد، عادت های نوشیدنی های گازدار، سرزنش دیگران و یا عادت جویدن ناخن هایتان و غیره.

تصمیم بگیرید عادات خود را تغییر دهید

عادت,خوب,بد,تصمیم,تغییر

هیچ کاری به سرانجام نمی رسد مگر اینکه شما آن را انجام دهید. شما باید تصمیم بگیرید. ممکن است ساده به نظر برسد اما سخت ترین قسمت است. اگر واقعاً می خواهید عادات خود را تغییر دهید، باید تصمیم بگیرید. در غیر این صورت، شما آن را به تعویق می اندازید و خود را متقاعد می کنید که بعداً این کار را انجام دهید. با این حال، وقتی تصمیم می گیرید، به خود می گویید که مهم نیست چه اتفاقی بیفتد، به هر حال این کار را خواهید کرد. این قطعاً عادت های بد شما را به عادت های خوب تبدیل می کند.

عادت ها به همان سختی که شکسته می شوند همان قدر سخت نیز به وجود می آیند. پس ما برای تغییر عادت های بد خود به عادت های خوب، نیازمند عزمی راسخ هستیم تا بتوانیم با مداومت و ممارست به این مهم دست یابیم.

شروع به کار کنید و خود را نظم دهید

برای تغییر عادت ها باید منظم باشید

مدت زمانی را برای یک عادت خود تعیین کنید و روزانه حداقل 1 ساعت به آن اختصاص دهید. به عنوان مثال، اگر تصمیم دارید که هر روز کتاب بخوانید، پس از آن زمان یک کتاب مناسب انتخاب کرده و خود را به خواندن آن متعهد کنید و در این کار نظم داشته باشید. مغز شما شروع به متقاعد کردن شما برای استراحت می کند و به شما می گوید خسته کننده است، اما مطمئن باشید که نباید به ندای مغزتان گوش دهید. در غیر این صورت، نه تنها در عادت ها بلکه در زندگی گم خواهید شد.

مداومت و پشتکار داشته باشید

برای ایجاد عادات خوب مداومت و پشتکار مهم ترین عامل است

برای ایجاد یک عادت به ثبات نیاز دارید. شما باید در ابتدا به خودتان فشار بیاورید و چند روز بعد، خیلی راحت تر از آنچه فکر می کنید برایتان انجام آن کار آسان خواهد شد. طبق تحقیقات ثابت شده، 21 تا 90 روز طول می کشد تا یک عادت در ما ایجاد شود. اگر عادت بد خود را ترک نکنید، متاسفانه ، عادت بد زندگی شما را از بین خواهد برد. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که در اجرا و پیدایش عادت های خوب مداومت دارید و به خود فشار می آورید که به هر حال این کار را انجام دهید. این به شما کمک می کند تا به طور حتم عادت های بد خود را به عادت های خوب تبدیل کنید.

یکی یکی شروع کنید

مردم از من سؤال می کنند، چگونه یک عادت بد را برای همیشه تغییر دهم؟ به آنها می گویم، تنها یک راه برای انجام این کار وجود دارد – “یک به یک شروع کنید”. به عنوان مثال ، وقتی برای تغییر همزمان چندین عادت تمرکز می کنید، تغییر آن ها سخت تر می شود.

بنابراین، مطمئن شوید که با تغییر یک عادت بد خود از یک عادت خوب شروع می کنید. و یکی یکی در این کار مهم پیشروی کنید.

نتیجه گیری

عادت های خوب می توانند زندگی شما را برای همیشه تغییر دهند. بنابراین، با پیدا کردن عادت های بد خود شروع کنید سپس تصمیم به تغییر آنها بگیرید. این مهمترین چیزی است که باعث می شود شما بهترین نتیجه را کسب کنید. وقتی آماده رفتن هستید، شروع به کار کنید و مطمئن شوید، تا پایان کار خود، متوقف نمی شوید.این زندگی شما را برای همیشه تغییر خواهد داد.

عادت ها برای اثربخشی شخصی شما ضروری هستند. نکته مهم این است که در ساختن آنها مصمم باشید. ساختن یک سیستم در ایجاد عادت های خوب. آن را در اولویت قرار دهید. اینگونه می توانید اثربخشی شخصی خود را افزایش دهید.

آنقدرها که به نظر می رسد آسان نیست. تغییر عادت ها می تواند انجام شود، اما کاری بسیار دشوار است، به عنوان مثال می توانید این را از  افراد رژیمی و سیگاری بپرسید آن ها به شما خواهند گفت که کار دشواری را در پیش دارید اما به سختی آن می ارزد و یکی از رازهای مهم موفقیت در زندگی همین تغییر عادت های بد به خوب است. در این رابطه کتابی بسیار ارزشمند نیز به نگارش در آمده است که خواندن آن به تغییر عادت های شما بسیار کمک خواهد کرد.

کتاب “قدرت عادت” از نویسنده مشهور “چارلز داهیگ”

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب