رازهای زنان موفق را از زبان خودشان بشنوید

رازهای مهم زنان موفق که خودشان بازگو کرده اند

۱۴۰۰/۰۵/۲۴ 0 نظر

در این اینجا می خواهیم شما را با چندین زن موفق و خودساخته آشنا کنیم و رازهای زنان موفق را از زبان خودشان بازگو کنیم:

منیژه گلدبرگ (Manijeh Goldberg) : مدیر عامل شرکت Privo Technologies از زنان موفق که در زمینه سرطان تحقیقات انجام می دهد

منیژه گلدبرگ در زمینه بیوتکنولوژی به یک زن قدرتمند بدل گردیده است. او وقتی به ایالات متحده آمد فقط 17 سال داشت و به سختی می توانست انگلیسی صحبت کند.
هیچ کس نمی توانست پیش بینی کند که یک زن تنها بتواند به یک محقق خلاق در صنعتی که در سیطریه مردان بوده است تبدیل شود. ولی او هرگز به هیچ چیز و هیچ کس اجازه نداد تا متوقفش کنند و به راه خود ادامه داد تا توانست 5 شرکت موفق استارتاپی در زمینه بیوتکنولوژی راه اندازی کند و تبدیل به یک زن موفق شود.
منیژه اعتبار بدست آمده خود را مرهون یک باور اصلی می داند: تسلیم شدن و دست کشیدن از کار هیچ وقت یک گزینه نبوده است.
اگر او بگوید که کاری را انجام خواهد، صد در صد انجام می دهد.او تا زمانیکه به هدفش نایل نیامده است از حرکت باز نمی ایستد، صرفنظر از اینکه شرایط بیرونی و محیطی چگونه باشند.
او می گوید: ”من هر انچه را که هم اکنون دارم به این خاطر است که به هیچ کس اجازه ندادم که به من بگوید تو نمی توانی، هنگامیکه کسی به من می گوید این کار ممکن نیست او مرا ترغیب می کند که کارم را بهتر و سریعتر به سرانجام برسانم.”

بروک کاستیو (Brooke Castillo) : یکی از زنان موفق بنیانگذار مدرسه مربیگری زندگی، یک برانامه آموزشی برای مربیان مشتاق زندگی

در میان زنان موفق حتما باید به بروک کاستیو اشاره کرد، او تنها در طول چندین سال یک امپراطوری آموزشی به ارزش 25 میلیون دلار را راه اندازی کرده است. او برای پادکستش the life coach school معروف شده است جاییکه او در مورد مدل مربیگری خود صرفنظر از اینکه چه اتفاقاتی پیرامون شما میافتد آموزش های گرانبهایی می دهد.

یکی از قویترین منطق های تفکراتی بروک این است که افکار ما کاملا و 100% اختیاری است و در کنترل ما قرار دارد. هیچ کس توانایی این را ندارد که در احساسات ما از بیرون تغییر ایجاد کند. فقط و فقط تفکرات خودمان است که می تواند احساسات ما را تحت تاثیر قرار دهد.بروک کاستیو می گوید: ما زندگی عاطفی خودمان را با تفکراتمان کنترل می کنیم.”

گامیا دراموند-بی (Gahmya Drummond-Bey) : بنیانگذار Kidyouniversity و Evolved Teacher

با اشتیاق فراوان برای آموزش گامیا دراموند-بی به سرعت بستر آموزشی خود در ارتباط با خودآگاهی بچه ها و نوجوانان را تاسیس کرد که ابزاری را معرفی می کند که تا آخر عمر انسان به کار گرفته می شوند.

راز درونی و ذهنی گامیا که او را مبدل به یکی از زنان موفق کرده است به گفته خود او این است که او یک ساعت درونی دارد و به آن پایبند است او میگوید: من 24 ساعت دارم و به بدن و روح خود اهمیت فراوانی میدهم و میدانم که در چه ساعاتی در هوشیارترین وضعیت قرار دارم و در چه ساعاتی خلاق هستم و در چه ساعاتی خلاقیتی نمی توان از خود نشان دهم ولی در عوض بسیار میتوانم به جزییات اهمیت دهم. من بسیار سازنده عمل می کنم چون ساعت درونی ود را دنبال می کنم و درتمام این 24 ساعت هیچ گاه ار حرکت نمی ایستم."

بایرون کیتی (Byron Katie) : بنیانگذار وبسایت The Work

The Work روشی است که برای رهایی بخشیدن انسان از رنج های درونی و رسیدن به آرامش درونی ساخته شده است.

او که خود سالها با افسردگی،  پرخوری، انزواطلبی و اعتیاد درگیر بود در نهایت توانست راه خود را پیدا کرده و خود را از افکار منفی ای که همانند زنجیری او را متوقف کرده بودند رهایی بخشد و از آن زمان او امپراطوری آموزش مهارتهای توسعه فردی را راه اندازی کرده و هزاران دانش آموز در سرتاسر دنیا دارد.

راز او چیست؟

انتخاب کنیم که نیمه پر لیوان را ببینیم حال شرایط هر چه می خواهد باشد. او می گوید: زندگی ساده و آسان است. هر آنچه اتفاق می افتد برای توست نه در مقابل تو، همه چیز دقیقا در زمان درستش اتفاق می افتد نه زودتر و نه دیرتر و تو مجبور نیستی که آن را دوست داشته باشی ولی اگر انچه را داری دوست داشته باشی و به حرکت ادامه دهی بسیار موفقتر خواهی بود.”

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب