6 کاری که باید در روزهایی که می خواهید تسلیم شوید انجام دهید

چه کار کنیم که تسلیم نشویم؟

۱۴۰۰/۰۶/۰۹ 0 نظر

“هنگامی که به مکانی تنگ وارد می شوید و همه چیز بر علیه شماست ، تا زمانی که به نظر می رسد یک دقیقه بیشتر نمی توانید منتظر باشید و طاقت بیاورید ، هرگز تسلیم نشوید ، زیرا این درست همان مکان و زمانی است که روند و جریان تغییر خواهد کرد.” Harriet Beecher Stowe  (نویسنده مشهور آمریکایی قرن نوزدهم میلادی)

بعضی روزها سبک و پر از الهام است. بعضی روزها به سادگی معمولی هستند و بعضی روزها ممکن است با خود فکر کنید: “من تسلیم می شوم”.

شما ممکن است احساس کنید فقط در حال از دست دادن چیزهایی مانند:

 • عادت جدید شما برای ورزش کردن و یا غذا خوردن سالم.
 • کسب و کار کوچک یا وبلاگ خود را به این دلیل که نتایج مورد انتظار یا خواسته خود را نداشته اید.
 • واقعاً احساس بهتری نسبت به خودتان دارید.
 • قرار ملاقات به این دلیل که به نظر نمی رسد فرد مناسبی را پیدا می کنید یا حتی ممکن است اصلاً قرار ملاقات خوبی داشته باشید.
 • چرخش و تغییر مسیر در چنین شرایطی یک قسمت طبیعی از ایجاد تغییرات مثبت در زندگی است.
 • اما آنچه شما در زمان هایی که احساس می کنید دارید تسلیم می شوید انجام می دهید ، تعیین می کند که زندگی شما به کجا پیش خواهد رفت.
 • در مقاله امروز ، من می خواهم 6 موردی را که به من در حفظ و یا تغییر جهت در آن روزهای دشوار کمک کرد تسلیم نشوم به اشتراک بگذارم:

انتظارات واقع بینانه داشته باشید تا تسلیم نشوید

این مورد برای من بسیار مهم بوده است. برای اینکه هیچ گاه تسلیم نشوید سعی کنید انتظارات واقع بینانه داشته باشید نه با گوش دادن به تبلیغاتی که نوید نتایج سریع را می دهد. نه با گوش دادن به کمال گرایی – از طرف اطرافیان یا خودتان – که اجازه هیچ خطا و لغزشی را نمی دهند و همه چیز را تمام و کمال می خواهند.

با گوش دادن به افرادی که قبلاً به مکانی که می خواهید بروید رفته اند می توانید به اهداف واقع بینانه خود برسید. به افرادی که می دانند چه عواملی در عمل موثر است و می توانند به شما بگویند که چگونه ممکن است در این مسیر لغزش و شکست بخورید گوش دهید، همچنین آن ها می توانند به شما بگویند که سفر شما چه مدت طول می کشد.

شما احتمالاً طرح دقیقی دریافت نخواهید کرد. اما مواردی که مردم می توانند به صورت حضوری یا از طریق کتاب و وبلاگ به شما بگویند می تواند یک راهنمای عالی باشد.

به خود یادآوری کنید که چرا این کار را می کنید؟

از دست دادن تصویر بزرگ (هدف اصلی) در زندگی روزمره و شلوغ آسان است. اما اگر احساس می کنید که دارید تسلیم می شوید پس سعی کنید دوباره با چرایی انجام کاری که می کنید ارتباط برقرار کنید.

شاید این باشد که:

 • خانواده خود را حمایت کرده و ایمن نگه دارید.
 • سالم و طولانی تر زندگی کنید تا بتوانید بزرگ شدن بچه های خود را تماشا کنید.
 • دنیا را ببینید و چیزهای جدید را کشف کنید.

پاسخ های خود را بنویسید. سپس ، هر زمان که تمایل به تسلیم شدن داشتید با قدرتمندترین دلیل (ها) آن قطعه کاغذ را بیرون بیاورید. این مورد در دوباره مصمم کردن شما بسیار کمک خواهد کرد و اجازه نمی دهد تسلیم شوید.

اگر خواستید تسلیم شوید به یاد داشته باشید قبل از طلوع خورشید هوا در تاریک ترین شکل خود است

این اوضاع به من کمک کرده است وقتی شرایط بسیار سخت است و احساس تسلیم شدن و رفتن به خانه را دارم می توانم باز هم ادامه بدهم. زیرا من آن را درست و دقیق درک کرده ام. وقتی به نظر می رسید که وبلاگ و تجارت من و یا به طور کلی انگیزه من در زندگی، در پایین ترین نقطه قرار دارد، همیشه چیزی اتفاق می افتاد که برایم راهگشا بود. احتمالاً به این دلیل که بودن در نقطه پایین من را مجبور کرده است چیزی را در نحوه انجام کار تغییر دهم که بتوانم اوضاع را بهتر کنم.

اما شاید به این دلیل هم باشد که به نظر می رسد در زندگی نوعی تعادل ذاتی برقرار است. اگر من به جای اینکه تسلیم شوم و هیچ کاری انجام ندهم ، فقط به اقدام خود ادامه دهم ، همیشه اتفاق خوبی می افتد.

دیدن این تکرار ، باور من را برای اقدام و ادامه حرکت حتی در روزها یا هفته های سخت تقویت کرد و اجازه نداد تسلیم شوم و حتی وقتی مسیری که تاریک به نظر می رسید همچنان با خودش کمی آرامش به همراه داشت.

با اصول اولیه دوباره ارتباط برقرار کنید

هنگامی که من به مشکلات و بزنگاه های مهم و طولانی تر برخورد کردم، چیزی که اغلب به من کمک کرده تسلیم نشوم، ساده سازی و برقراری ارتباط مجدد با اصول اولیه است.

تحت تأثیر قرار گرفتن از تمام اطلاعات موجود در مورد هر تغییری که می توانید در زندگی ایجاد کنید ، آسان است. این می تواند منجر به سردرگمی و تلاش برای انجام بیش از حد کارهای همزمان شود. در آن شرایط ساده سازی برای من مفید بوده است.

فقط به چند یا یکی از چیزهایی که یاد گرفتم و اصول اساسی در این زمینه از زندگی هستند ، توجه کنم. برای بهبود مهارت های اجتماعی من ، برای مثال ، حفظ یک نگرش مثبت و داشتن روابط مناسب.

پس هر وقت که احساس کردید اوضاع پیچیده شده است و می خواهید تسلیم شوید و شما در تصمیم گیری به مشکل خورده اید سعی کنید ذهن خود را آرام کنید و با در نظر گرفتن اصول اولیه و ساده به انتخاب درستی برسید.

به خود بگویید: فقط برای امروز تسلیم نمی شوم!

این یک عبارت کوچک است که من از برایان تریسی دریافت کردم و من اغلب وقتی روز بدی را با عادت جدیدی سپری می کنم از آن استفاده می کنم.

با خودم می گویم: فقط برای امروز X خواهم کرد! X را با کارهایی که امروز انجام می دهید مانند ورزش ، جایگزین کردن مهمترین کار در روز یا خوردن یک ناهار سالم جایگزین کنید.

با گفتن به خودم که امروز فقط باید این کار را انجام دهم دو مزیت بزرگ به دست می آورم:

 • من بار ذهنی گذشته ای را که انجام داده ام و زمانهای آینده را که انجام خواهم داد ، آزاد می کنم. بنابراین کار بسیار سبک می شود و مقاومت درونی من نسبت به انجام آن کار ذوب می شود و این مسئله به تسلیم نشدن در برابر مشکلات کمک می کند.
 • همچنین به من یادآوری می کند که دوره ای که من برای تغییر یک عادت سرمایه گذاری می کنم ، بقیه عمر من نیست. بعد از 30 روز یا بیشتر این عادت بیشتر به صورت خودکار انجام می شود بنابراین کاری نیست که من مجبور باشم با اراده برای چند سال یا چند دهه آینده انجام دهم.

و حدس بزنید چه می شود ، وقتی فردا فرا می رسد، من احتمالاً با مقاومت کمتری روز خوبی را سپری می کنم و به احتمال زیاد احساس می کنم دوباره آن کار را انجام می دهم.

به گذشته نگاه کنید و پیشرفتتان را جشن بگیرید

در مواردی که تمایل به تسلیم شدن دارید ، به این فکر کنید که تا کنون چقدر  از راه را آمده اید و زحمت های فراوانی برای آن متحمل شده اید. از آنچه تاکنون انجام داده اید قدردان باشید و برای آن جشن بگیرید تا خود را به سمت هدفتان بیشتر سوق دهید.

این به شما کمک می کند یک بار دیگر دیدگاه خود را به یک دید خوش بینانه تغییر دهید و قدم جدیدی را که می توانید برای ادامه حرکت به جلو بردارید پیدا کنید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب