6 کاری که باید قبل از راه‌اندازی یک تجارت جانبی انجام دهید

راه‌اندازی یک تجارت جانبی چه چیزهایی نیاز دارد

۱۴۰۰/۱۱/۱۵ 0 نظر

در حدود 8 سال گذشته ، تعداد افرادی که کار مخصوص به خود را شروع کرده‌اند افزایش یافته است. این احتمالاً به این دلیل است که اکنون شروع کار بسیار ساده‌تر از 10 یا 15 سال پیش است. همچنین می‌تواند نتیجه تقاضا برای محصولات یا خدمات تخصصی مانند مدیریت شبکه‌های اجتماعی‌، مربیگری یا مشاوره باشد. به هر دلیلی که باشد‌، جهان بیش از گذشته پر از کارآفرینان شده است. بسیاری از این کارآفرینان در حالی که هنوز در شغل قبلی خود مشغول به کار بودند ، شغل جدید خود را شروع کردند.


من از آن دسته افرادی بودم که وقتی مشغول کار تمام وقت بودم کار جدید خود را شروع کردم. من در زمینه مالی شغلی داشتم‌، اما چندین ایده تجاری داشتم که می‌خواستم آنها را دنبال کنم. بنابراین من مراحل توسعه‌، آزمایش و راه‌اندازی ایده تجاری خود را شروع کردم. با این که مدتی طول کشید‌، اما چندین سال بعد توانستم کار شرکتی خود را رها کنم و با تمام قدرت به اجرای استارت آپ خود بپردازم.


اگر به فکر راه‌اندازی مشاغل جانبی خود هستید اما مطمئن نیستید که چه مراحلی را باید طی کنید، شما خوش شانس هستید. زیرا در این مقاله‌، ما در حال بررسی مراحل مهمی هستیم که شما باید قبل از راه‌اندازی مشاغل جانبی خود انجام دهید. انجام این مراحل بسیاری از مشكلات را كه بیشتر كارآفرینان با آن‌ها روبرو هستند از بین می‌برد.


تصمیم بگیرید که آیا یک تجارت جانبی می‌خواهید یا یک حرکت جانبی


یکی از اولین کارهایی که باید قبل از شروع یک تجارت جانبی انجام دهید این است که تصمیم بگیرید آیا واقعاً می‌خواهید یک کار جانبی راه‌اندازی کنید یا فقط یک شغل جانبی می‌خواهید تا پول اضافی بدست آورید.

به نظر می‌رسد که “حرکت جانبی” کاری است که این روزها مردم زیاد انجام می‌دهند. حرکت جانبی به روشی برای کسب درآمد اضافی هنگام کار در یک شغل تمام وقت تبدیل شده است. شرکت هایی مانند Fiverr ، Uber و Airbnb این امکان را برای هر کسی فراهم کرده‌اند که بتواند با اندکی کار مقداری پول نقد اضافی بدست آورد.


اما مردم گاهی اوقات حرکت جانبی را با شروع یک تجارت عظیم اشتباه می‌گیرند. حتی اگر به نظر می‌رسد که این‌ها یکی هستند‌، اما چند تفاوت اساسی وجود دارد که شما باید قبل از جهش و شروع یک کار جانبی درک کنید. حرکت جانبی برای بهتر کردن شیوه زندگی شما با دادن هزینه اضافی به شما بسیار عالی است. با استفاده از پول حاصل از آن می‌توانید یک سفر آخر هفته خوب داشته باشید ، مقداری از بدهی های خود را پرداخت کنید‌، یا فقط برای یک خرید بزرگ پس‌انداز کنید. بیشتر مردم اگر قصد ترک شغل خود را نداشته باشند یک حرکت جانبی را در پیش می گیرند.


پول اضافی


با این حال ، با یک تجارت جانبی می‌توانید پول نقد اضافی داشته باشید و همچنین امکان رشد و گسترش کسب و کار ایجاد شده را برای خود فراهم کنید. با این کار ، شما این انتخاب را دارید که آیا در شغل خود باقی بمانید یا برای اداره تمام وقت تجارت جدید خود، کسب و کار فعلی خود را ترک کنید. مشاغل فرعی معمولاً به این دلیل شروع می شوند که فرد ایده، مهارت یا استعدادی دارد که می تواند از آن برای درآمدزایی استفاده کند.


نکته مهم دیگری که باید بخاطر بسپارید این است که با یک حرکت جانبی، شما زیر نظر و حمایت وب سایت یا شرکتی هستید که به شما کمک می‌کند درآمد کسب کنید. بسیاری از افراد از Uber به عنوان حرکت جانبی استفاده می‌کنند. که البته خیلی عالی است! با این حال، Uber در نهایت کنترل میزان توانایی شما را در اختیار دارد و می‌تواند ساختار پرداخت را در هر زمان که بخواهد تغییر دهد.


در واقع آنها چندین بار در گذشته این کار را انجام داده اند!


در ژانویه 2016 ، وقتی که شرکت Uber اعلام کرد که در برخی از شهرها کرایه‌های خود را از 1.80 دلار به 0.65 دلار کاهش می‌دهد و رانندگان ناراحت بودند. بسیاری شکایت داشتند که به دلیل این تغییرات نتوانسته‌اند زندگی خود را از طریق رانندگی در Uber تأمین کنند.


یکی از آخرین مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که چه مقدار زمان و انرژی را می‌خواهید برای تجارت جانبی خود سرمایه‌گذاری کنید. آیا این کاری است که می‌خواهید راحت و بی‌دردسر انجام دهید یا قصد دارید ساعت‌های طولانی را به آن اختصاص دهید؟


به هر دو گزینه خوب نگاهی بیندازید و تصمیم بگیرید که آیا با فکر حرکت جانبی راحت‌تر هستید یا می‌خواهید وارد دنیای کارآفرینی شوید.


نقاط قوت خود را ارزیابی کنید


راه‌اندازی یک تجارت‌، حتی یک کار جانبی زمان می برد. همچنین نیاز به استعداد، تعهد و مجموعه مهارت‌های لازم دارد. به همین دلیل مهم است که خودتان را ارزیابی کنید تا از انجام وظیفه در این راه شانه خالی نکنید. شما ممکن است استعداد راه‌اندازی مشاغل جانبی خود را داشته باشید اما در طراحی لوگو یا ساخت وب‌سایت تخصص کافی ندارید.


بنابراین، اگر متوجه شوید که تمام مهارت‌های لازم برای اداره مشاغل جانبی خود را ندارید چه اتفاقی می‌فتد؟ آیا این بدان معنی است که شما باید از این ایده دست بردارید؟ اصلا. خبر خوب این است که مهارت‌ها می‌توانند با گذشت زمان و تمرین پیشرفت کنند. با استفاده از سایت‌هایی مانند Fiverr یا Upwork می‌توان مهارت‌های دیگر را به فریلنسرها سپرد.


یک برنامه شفاف با ضرب‌العجل تعیین کنید


اگر شما هدف راه‌اندازی یک شغل جانبی برای خود دارید، ایجاد یک برنامه و تعیین تاریخ برای آن مهم و ضروری است. در غیر این صورت آن هدف فقط یک رویاست. مانند هر هدفی هرچه برنامه بهتر باشد‌، احتمال تحقق هدف نیز بیشتر است. قبل از اینکه به سمت کارآفرینی بروید باید مراحل انجام اقدامات را ترسیم کرده و مهلت‌های تعیین شده برای این مراحل را تعیین کنید.


به عنوان مثال من دوستی دارم که سال‌هاست می‌خواهد یک کار آموزش شخصی راه‌اندازی کند. او مراحلی را که باید برای تحقق آن برداشته باشد را به خوبی می‌فهمد. او می‌داند که باید گواهینامه دریافت کند‌، مجوز کسب و کار خود را دریافت کند‌، کارت ویزیت دریافت کند‌، حضور آنلاین در شبکه های اجتماعی و غیره برقرار کند.


مشکل وقتی بوجود می‌آید که از او می پرسم چه موقع قرار است همه این برنامه‌ها را عملی کند. او اغلب آنها را به سمت آینده سوق می‌دهد یا تصوری از زمان انجام کار ندارد. اگر او بخواهد کار خود را با موفقیت اداره کند، این عادت به تعویق انداختن یک عادت بد است.


بسیاری از افرادی که می‌خواهند یک کار جانبی را شروع کنند‌‌ همین مشکل را دارند. تنظیم یک برنامه مشخص و مهلت‌های مشخص به شما در حفظ تمرکز کمک می‌کند و به پیشرفت امور کمک می‌کند.


مطمئن شوید که این کار ارزش وقت شما را دارد


در دنیای استارتاپ و تجارت دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود یک تجارت از بین برود. یکی از موارد واضح کمبود پول و سرمایه است. این می ‌تواند به معنای کمبود پول برای ادامه کار باشد. یا این می‌تواند کمبود سود باشد که باعث می‌شود کل کار ارزش انجام را نداشته باشد.


به عنوان مثال، ممکن است بخواهید یک کار خدماتی مانند تدریس خصوصی یا مربیگری را شروع کنید که شروع آن هزینه زیادی ندارد. شما هنوز هم باید مطمئن شوید پولی که می‌گیرید ارزش وقت شما را دارد. ممکن است احساس خوبی باشد که کسی برای یک ساعت و نیم درس تدریس خصوصی شما 50 دلار بپردازد‌، اما شما باید زمان رانندگی، هزینه بنزین و فداکاری و گذشت از دوستان و خانواده را در نظر بگیرید.


مهم است که قبل از شروع کار جانبی خود همه چیز را ارزیابی کنید تا مطمئن شوید این کار ارزش وقت شما را دارد.


ایده خود را اعتبار سنجی کنید


اعتبار سنجی یک ایده فقط یک اصطلاح فانتزی برای آزمایش است تا ببینید آیا می‌توانید درآمد کسب کنید یا نه. بیشتر ایده‌های شغلی برای شخصی که ایده‌های آن را ارائه داده خوب به نظر می‌رسد. اما فقط به این دلیل که ایده خوبی به نظر می رسد، به این معنی نیست که کسی می خواهد هزینه آن را پرداخت کند.


چندین روش برای تأیید یک ایده وجود دارد. یکی از بهترین راه‌ها این است که از دوستان و خانواده خود بازخورد بگیرید و سپس از آنها بخواهید خرید کنند. برخی از دوستان و خانواده شما ممکن است به شما بگویند ایده شما کارساز است، اما آنها فقط می توانند احساسات شما را حفظ کنند.


این که افراد نزدیک شما به شما می‌گویند ایده تجاری شما عالی است یک سمت قضیه است‌، اما مهم‌تر آن است که آنها دست به کیف پول خود بزنند و هزینه‌های پیشنهادی شما را پرداخت کنند. اگر واقعاً افراد کافی برای ایده یا خدمات محصول شما به شما پرداخت کنند، ممکن است تجارت مناسبی داشته باشید.


ساعت کاری خود را تنظیم کنید


آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید چه موقع قصد انجام کار را دارید. یکی از بزرگترین اشتباهاتی که کارآفرینان جدید مرتکب می‌شوند این است که مانند یک تجارت با آن برخورد نمی‌کنند. آنها بیشتر با آن مانند سرگرمی رفتار می‌کنند که امیدوارند به آنها پول زیادی بدهد. برای موفقیت در مشاغل جانبی خود شما باید با آن مانند یک تجارت واقعی رفتار کنید. این بدان معناست که شما باید ساعت کاری خود را انتخاب کنید.


یکی از مزایای کار در یک کارفرما این است که آنها به شما می‌گویند چه زمانی کار کنید و چه زمانی بروید. این ممکن است برای شما چیز خوبی به نظر نرسد‌، اما هنگامی که شغلی را اداره می کنید‌، باید بفهمید که بهترین زمان کار چه زمانی است.


هنگامی که در امور مالی کار می‌کردم، کار جانبی خود را با بیدار شدن در ساعت 3 صبح و کار هر روز 3 ساعت شروع کردم. درست است ، ساعت 3 صبح من یاد گرفتم که صبح زود بسیار مثمر ثمر هستم‌، بنابراین از آن استفاده کردم.


ممکن است لازم باشد شب بعد از اینکه از محل کار به خانه برگشتید در شغل جانبی خود کار کنید. یا شاید شما هر آخر هفته 4 ساعت را به رشد تجارت خود اختصاص دهید. زمانی که برای کار در این حرفه انتخاب می‌کنید مهم نیست. آنچه مهم است این است که شما وقت خود را برای سرمایه گذاری در تجارت متوقف می‌کنید. اگر تصمیم بگیرید چه زمانی و آن زمان قبل از راه اندازی باشد‌، برای شما و خانواده شما بسیار راحت‌تر خواهد بود.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب