هفت روش برای رسیدن به قدرت نامحدود تمرکز

هفت روش برای رسیدن به قدرت نامحدود تمرکز

۱۴۰۰/۰۵/۲۹ 0 نظر

“هر آنچه که شما انتخاب می کنید بر آن تمرکز کنید، حالت و کیفیت زندگی شما را شکل خواهد داد.”

روبرت کنات (Robert Kanaat)

جایی که تمرکز می رود، انرژی در آن جریان می یابد

بیشتر مردم متوجه این موضوع نیستند که استرس و فشارهای روزانه چه از درون و چه از برون باعث نابودی و خراب شدن زندگی ما می گردد. هر جا که تمرکز ما می رود انرژی ما در آن جریان می یابد.

یعنی اگر شما در زندگیتان بر چیزهای بد تمرکز کنید مطمئنا بدی های زیادی را در زندگی خود خواهید دید و متعاقبا اگر بر خوبی ها تمرکز داشته باشید زندگیتان مملو از خوبی ها و زیبایی ها خواهد شد.

زندگی مانند چرخی گردان در حرکت است همان گونه که طلوع و غروب آفتاب، فصل ها، احوالات ما انسان ها و هر آنچه که در این بین میبینیم در چرخه ای به نام زندگی در حرکت هستند.

آنچه که از اهمیت بالایی برخوردار است این است که ما بدانیم در شرایط دشوار تمرکزمان را به درستی بر موضوعات مهم معطوف کرده باشیم تا بتوانیم شرایط را به کنترل خودمان در بیاوریم.

زندگی ای که می خواهید برای خودتان بسازید با تغییر تمرکز خود طراحی و خلق کنید

تمرکز خود را برای رسیدن به هدف معطوف کنید

بزرگترین کمپانی ها و شرکت های جهان در زمان های مصیبت و دشواری های متعددی توانسته اند خود را حفظ کرده و حتی شکوفا شوند و دلیل آن فقط توجه و عمل به این نکته بوده است که آنها می دانستند در این زمان های دشوار نه تنها تمرکز خود را نباید از دست دهند بلکه باید تمرکز خود را از موضوعات غیرضرروی به موضوعات ضروری مقتضی در آن زمان تغییر دهند تا بتوانند دوران سختی ها را به سلامت پشت سر گذاشته و به شکوفایی نیز برسند.

جنرال الکتریک در سال 1873 زمانی که وحشت و رکود تمامی اقتصاد آمریکا را فرا گرفته بود بنیاد نهاده شد.

شرکت های والت دیزنی، اچ پی و مایکروسافت نیز همگی در دورانی رشد کردند و به شکوفایی رسیدند که بازارهای اقتصادی همگی روزهای فاجعه باری را سپری می کردند ولی همان گونه که اکنون می بینیم این شرکت ها به بزرگترین در نوع خود تبدیل شده اند.

حقیقت این است که اهمیتی ندارد شما هم اکنون در چه مرحله ای از زندگی شخصی و کاری خود قرار دارید.

اگر می خواهید به نتایج بهتری دست یابید باید سوالات بهتری بپرسید. باید تمرکز خود را به جاهایی معطوف کنید که شما را در رسیدن به اهدافتان یاری خواهد کرد هر آنچه که شما را از رسیدن به اهدافتان باز می دارد باید از لیست انجام کارتان حذف کرده و تمرکز خود را به آنچه که در رسیدن به اهدافتان ضروری است معطوف کنید.

هفت روش که باید به کار گیرید تا قدرت تمرکز خود را افزایش دهید:

نگاه کردن به اخبار را تا می توانید کم کنید

نگاه کردن به اخبار قدرت تمرکز شما را کم می کند

همانطور که می دانید اخبار و رسانه ها از موضوعات مختلفی سخن به میان می آورند که دیدن و شنیدن خیلی از آنها الزامی برای شما ندارد پس تا می توانید از آن ها دوری کنید تا تمرکزتان بر کارها و اهداف ضروری افزایش یابد.

از وقت تلف کردن اجتناب کنید

باید بدانید و درک کنید که زمان هیچگاه طرف ما نیست و در مقابل ما قرار دارد و نمی توانیم دوباره زمان رفته را برگردانیم.

همه ما در زندگی زمان یکسانی را در اختیار داریم 24 ساعت در یک روز و نه بیشتر. پس نباید هیچگاه آن را به بطالت بگذرانیم و همیشه با تمرکز و برنامه ریزی کارهایی را انجام دهیم که در جهت رسیدن به اهداف ما هستند.

در لحظه زندگی کنید

از حواس پرتی دوری کنید تا تمرکز شما افزایش یابد

شما باید هرکاری که در لحظه انجام می دهید با تمرکز کامل آن را به انجام برسانید و از فکر کردن به گذشته و آینده اجتناب کنید و بدانید که اگر کاری که الان انجام می دهید به درستی به اتمام رسد شما را یک گام به هدف خود نزدیک تر می سازد پس تا می توانید از حواس پرتی به هر طریقی اجتناب کنید و تمام تمرکز خود را بر کاری هم اکنون در حال انجام آن هستید معطوف کنید.

استراحت کوتاه داشتن در میانه کارها

هر زمان احساس خستگی به شما دست داد و نیاز داشتید که استراحت کنید در همان لحظه دست از کار بکشید و به مدتی کوتاه سعی کنید خود را از کاری که انجام می دادید دور کنید و استراحتی کرده و نفسی تازه کنید.

این باعث خواهد شد شما دوباره با تمام تمرکز و با تجدید قوا به کار خود بازگشته و سریعتر و بهتر آن را به انجام برسانید.

این را در نظر داشته باشید که 10 تا 20 دقیقه استراحت مفید می تواند انرژی شما را تجدید کرده و تمرکزتان را افزایش دهد و 90 تا 120 دقیقه در زمان شما برای انجام آن کار پیش بیندازد.

لیستی از کارهایی که غیر ضروری است را فراهم کنید

همانطور که در قسمت سوم گفته شد برای آن که بتوانیم در لحظه کنیم باید از حواس پرتی خودداری کنیم و بهترین روش برای حذف حواس پرتی ها این است که لیستی از کارهایی که تمرکز اصلی ما را در طول روز به هم می ریزند را درست کرده و بر روی کاغذ یادداشت کنیم و هر روز سعی کنیم تا آن کارها را انجام ندهیم تا بتوانیم به تمرکز بیشتر و بهتری دست بیابیم.

هر روز خود را با ورزش آغاز کنید

برای حفظ سلامتی و شادابی هر روز ورزش کنید

یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای تمرین مغز و سلامتی خود انجام دهید ورزش صبحگاهی است.

ورزش صبحگاهی بسیار در افزایش قدرت تمرکز و حفظ سلامتی شما مهم است و کافیست که در روز 20 دقیقه تمرین و ورزش کنید تا با افزایش جریان و فشار خون قدرت تمرکز خود را بهبود بخشید.

برای افزایش تمرکز خواب کافی داشته باشید

هیچ چیز به مانند کمبود خواب تمرکز را بهم نمی ریزد.  بسیاری از شخصیت های موفق دنیای مدرن امروزی بیشتر موفقیت هایشان را به خواب کافی به مقدار 8 ساعت در روز نسبت داده اند.

سعی کنید هر شب به مدت 7 ساعت بخوابید تا بتوانید ذهنتان را متمرکز نگه دارید.

نتیجه:

داشتن تمرکز در طول روز به هیچ عنوان کار ساده ای نیست و نیازمند تمرینات مستمر و خلق عادات متناسب با آن است که در این مقاله به برخی از آنها اشاره گردید. امید است که با به کارگیری این روش ها بتوانیم تمرکز خود را بالا برده و انرژیمان را هر چه بیشتر در رسیدن به اهدافمان به کار بگیریم.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب