7 روش موثر برای جلوگیری از به تعویق انداختن کارها

دلیل به تعویق انداختن کارها چیست؟

۱۴۰۰/۰۶/۰۶ 0 نظر

تعلل و تعویق چیست؟ دلیل به تعویق انداختن کارها چه عاملی می باشد؟

تعویق به عمل به عقب انداختن غیر ضروری و بی دلیل تصمیمات یا اقدامات شماست. به عنوان مثال، اگر شما نیاز به نوشتن مقاله ای دارید، اما در اینترنت وقت خود را تلف می کنید، حتی اگر می دانید که باید آن مقاله را در هر حال بنویسید، این بدان معناست که شما دارید کارتان را به تعویق می اندازید.

افراد اغلب فکر می کنند که تعلل فقط و فقط یک موضوع مرتبط با اراده است، اما در واقعیت، اوضاع به مراتب پیچیده تر از این است. در این مقاله برا آن شدیم تا راهکارهایی عملی و موثر در درمان این مشکل رفتاری که گریبان خیلی از ما را در جامعه گرفته است ارایه دهیم.

روش های موثر برای جلوگیری از به تعویق انداختن کارها

آیا شما ذهنی دارید که هر روز تعلل می کند؟ خوب، این برای همه ما اتفاق می افتد. همه ما در یک دوره زمانی کارهای زیادی را داریم که به اتمام برسانیم اما هنوز تصمیم داریم که از رسانه های اجتماعی استفاده کنیم، تلویزیون تماشا کنیم و … . حقیقت این است که ما می خواهیم جلوی تعلل و به تعویق انداختن کارها را بگیریم اما خلاص شدن از شر آن واقعاً دشوار است چرا که فکر می کنیم برای متوقف کردن تأخیر و تعلل، تلاش و زحمت بسیار لازم است اما در واقعیت، این آسان تر از آن چیزی است که شما فکر می کنید.

7 روش موثر که در ادامه بیان می شود در واقع به شما کمک می کند تا دیگر در دام تعلل و به تعویق انداختن کارها نیافتید.

این زندگی من را تغییر داد و به همین دلیل است که دوست دارم آن را با شما در میان بگذارم.

کنترل ذهن و امور خود را به دست بگیرید

ما به عنوان یک انسان، یک ذهن میمون گونه دریافت کرده ایم که سریع تر از سرعت نور است. این ذهن می تواند شما را از زمین به ماه در میلی ثانیه برساند.ذهن میمون گونه شما می خواهد به همه جا برود. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که کنترل ذهن میمون گونه خود را به دست بگیرید. وقتی یاد می گیرید کنترل ذهن خود را به دست بگیرید، ذهن شما بنده می شود و شما استاد خواهید شد.

پس به یاد داشته باشید که کنترل کردن ذهن و امور اولین قدم برای مقابله با تعلل و به تعویق انداختن کارهاست.

هرگز در این نبرد بازنده نباشید

ذهن میمون گونه شما سعی خواهد کرد تا شما را متقاعد کند که می توانید کارها را به تعویق بیاندازید. اما هرگز نباید به ذهن خود گوش فرا دهید. ذهن شما سعی خواهد کرد همه کارها را انجام دهد تا شما را از انجام کار متوقف کند. حتی برای تکمیل کار باید با ذهن خود مبارزه کنید. هر کاری که لازم است انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که هرگز این نبرد را نمی بازید و به تحت هر شرایطی آن را انجام دهید.

این دومین قدم برای متوقف کردن تعلل و انجام کار است.

قدم اول را بردارید

اگر می خواهید بر ذهن میمون گونه خود مسلط شوید و از تعلل و تعویق خودداری کنید، باید قدم اول را به هر قیمتی که شده بردارید.

هر زمان که ذهنتان سعی در ترغیب شما داشته باشد، فقط بلند شوید و ابتکار عمل را در دست بگیرید تا کار انجام شود. وقتی این کار را انجام دهید، ذهن شما شروع به پیروی از دستورالعمل های شما می کند و ذهن شما در حالت “جریان” قرار می گیرد و در این حالت است که شما قادر خواهید بود که کارها را بدون تعلل به انجام برسانید. در نظر داشته باشید خیلی از مواقع کارها اصلا شروع نمی شوند چه برسد به این که تمام شوند و دلیل آن فقط و فقط به این خاطر است که شما در برداشتن قدم اول تعلل می کنید..

ولی به محض برداشتن قدم اول چند ساعت بعد، شما شوکه می شوید که چطور این کار را که ذهن شما را به کلی مشغول کرده بود به پایان رسانده اید.

زمان بندی و برنامه ریزی داشته باشید

اگر می خواهید تعلل را متوقف کنید، باید زمان خود را برنامه ریزی کنید. آن را بنویسید و یادآوری کنید. برای خودتان قرار ملاقات بگذارید. هر کاری که لازم باشد برای نشستن و شروع به انجام کارها انجام دهید.

هنگامی که وقت خود را با برنامه ریزی و زمان بندی در اختیار می گیرید، در واقع به ذهنتان می آموزید که زمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است پس هیچ وقت نباید آن را با به تعویق انداختن کارها تلف کنید.

هر طور که شده کار مورد نظرتان را انجام دهید

مغز شما سعی خواهد کرد تا همه چیز را متوقف کند. با القای این احساس که شما آماده نیستید، خسته و تنبل هستید. با این حال، شما باید به هر حال این کار را انجام دهید. ذهن شما برای محافظت از شما و نگه داشتن شما در منطقه راحتی طراحی شده است. آن همانند یک حیوان بی پناه است. بنابراین، شما باید آن را مانند تلفن هوشمند خود ارتقا دهید.

اگر می خواهید برنده نبرد زندگی باشید، گوش دادن به ذهن خود متوقف کنید. کار را انجام دهید حتی اگر در ابتدا ناراحت کننده باشد. یادتان باشد در بسیاری از مواقع به تعویق انداختن کارها به انجام ندادن آن ها برای همیشه می انجامد.

به خودتان نظم بدهید

نظم و انضباط کلید اصلی کارهاست. شما باید خود را نظم دهید وگرنه بازی را خواهید باخت.

اگر سازگار و منظم نباشید، نمی توانید بر ذهن میمون گونه خود غلبه کنید.

شاید شما بتوانید یک روز کنترل را به دست بگیرید اما اگر نظم و انضباط نداشته باشید، روزهای دیگر را از دست خواهید داد. برای متوقف کردن تعلل، باید به خودتان نظم دهید و به طور مداوم و با برنامه کار کنید.

آن را به یک عادت تبدیل کنید

تلاش مداوم و نظم و انضباط به عادت تبدیل می شود. و هنگامی که این یک عادت شد، شما غیر قابل توقف خواهید شد.بنابراین، هر روز روی خودتان کار کنید تا شروع کردن کارها و انجام آن ها برای شما تبدیل به یک عادت شود. هنگامی که این یک عادت شد، شما دیگر نمی توانید کارها را به تعویق بیاندازید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب