9 تمرین سریع و تاثیر گذار در خودسازی و توسعه فردی

پیشرفت,رشد,توسعه,موفقیت,کتابخوانی

۱۴۰۰/۰۶/۰۱ 0 نظر

چه در خانه و چه در محل کار ، بیشتر ما تلاش می کنیم تا هرگز از دستیابی به دانش و یادگیری مهارتهای جدید دست برنداریم. این پیشرفت برای بهبود مستمر خود می تواند تأثیر مثبت عمده ای داشته باشد و در اغلب موارد منجر به فرصت های بهتر برای خودسازی و رشد شخصی می شود.

برای استفاده بیشتر از فرآیند پیشرفت شخصی ، باید روی اجرای استراتژی های مؤثر که نتایج سریع ایجاد می کنند ، تمرکز کنید. برای کمک به این مقاله ، ما از اعضای شورای کارآفرینان جوان (Young Entrepreneur Council) خواستیم که تمرینات خودسازی مورد علاقه خود را توصیه کنند.

ایده های آنها در اینجا آمده است:

هر روز 1٪ کار بیشتر انجام دهید

کار,تلاش,ورزش,تمرین,انرژی,قدرت

پیشرفت به پشتکار و مداومت نیاز دارد. برای خودسازی و بهتر شدن در هر کاری ، باید با پیشرفت های کوچک شروع کنید. به همین دلیل دوست دارم هدف خود را انتخاب کنم و خودم را هر روز 1٪ بیشتر به آن نزدیک کنم و هر روز 1% بیشتر برای آن تلاش کنم.

ساده ترین نمونه حرکت ورزشی-نرمشی شنا رفتن است. اگر هدف شما زدن 40 حرکت شنا در روز است ، با پنج حرکت شروع کنید و هر روز یکی به آن اضافه کنید. این روش به خوبی کار می کند زیرا 1٪ این تعداد تلاش کوچکی است ، شما حتی متوجه نمی شوید که چگونه به طور قابل توجهی بهتر می شوید و به زودی و به راحتی می توانید 40 و حتی بیشتر حرکت شنا را در یک روز تمرین کنید.

افکار خود را کنترل کنید

افکار,فکر,کنترل,تغییر,پیشرفت,توسعه فردی

کارهای بسیاری وجود دارد که می توانیم برای بهتر شدن تغییرات انجام دهیم ، اما هیچ یک از آنها دوام نخواهد آورد و مؤثر واقع نخواهند شد اگر شما فکری برای افکار و صحبت های منفی ای که در درون خود انجام می دهید نکنید. حتی فقط کمی گفتگوی منفی که در درونتان صورت می پذیرد می تواند به استرس و افسردگی منجر شود.

چگونه به موفقیت ها و شکست ها پاسخ می دهید؟ بازخوردهای مثبت و منفی بر اساس پاسخ های شما شکل می گیرد. بردها را جشن بگیرید ، اما در باخت ها نیز سعی کنید درس گرفته و از منفی بافی و ناامیدی دوری کنید و تلاش و تمرکز خود را بکار بگیرید تا به خودسازی و موفقیت برسید.

یاد بگیرید که “نه” بگویید

نه,نه گفتن,نه بگوییم,صحبت,پیشرفت

این می تواند وسوسه انگیز باشد که بخواهیم به همه افراد کمک کنیم و همه توان خود را در هر زمینه ای از زندگی خود قرار دهیم. با این حال ، در طولانی مدت ، همیشه به شما کمک نمی کند تا به جلو بروید و رشد کنید. وقتی متوجه می شوید که با گفتن “نه” ممکن است به دیگران ، از جمله خودتان نیز کمک کنید ، تمرکز روی آنچه که واقعاً مهم است آسان تر می شود. پس یاد بگیریم از نه گفتن به دیگران و حتی به خودمان نهراسیم و با منطق کارها را پیش ببریم.

به کتابهای صوتی و پادکست ها گوش دهید

کتاب,کتابخوانی,کتاب صوتی,کتاب بخوانیم,کتاب خوب,بهترین کتاب

یک تمرین خودسازی که نتایجی سریع برای من به ارمغان می آورد ، گوش دادن به کتابهای صوتی یا پادکست ها در مسیر رفت و آمد من به محل کارم است. این یک راه عالی برای استفاده از زمان است که در غیر این صورت در ترافیک به هدر خواهد رفت. در اتومبیل شخصی یا وسایل نقلیه عمومی ، گوش دادن در مورد صنعتی که در آن فعالیت دارید ، مشتریان بالقوه در کارتان یا حرفه شما به طور کلی مفید است. می توانید بینش های بسیار ارزشمندی کسب کنید و آنها را در شغل و حرفه یا زندگی خود به کار بگیرید.

هر روز به مدت 20 دقیقه کتاب بخوانید

کتاب,کتابخوانی,کتاب صوتی,کتاب بخوانیم,کتاب خوب,بهترین کتاب,شاه کلید

مردم هر روز ساعتها با استفاده از تلفن های خود به گشت و گذار در شبکه های اجتماعی می گذرانند. همه ما می توانیم حداقل 20 دقیقه در روز را برای خواندن کتاب در نظر بگیریم. شکل گیری و شروع عادت های کوچک که در ابتدا چندان جاه طلبانه نیز به نظر نمی آیند، روشی بسیار مهم و قدرتمند برای تغییر عادات و روال های اصلی ما هستند. در مقیاس کوچک و آهسته و پیوسته شروع کنید و مطمین باشید در نهایت به موفقیت های بزرگی نایل خواهید شد.

برنامه ها و اهدافتان را بنویسید

برنامه,هدف,اهداف,نوشتن,نقشه,موفقیت,کتاب,دفتر

من همیشه از نوشتن لیست کارهایی که در طول روز باید انجام بدهم یا اهدافی که برای خودم تعریف کرده ام طور کلی لذت بردم. نوشتن اهداف باعث القای آن ها در سیستم عصبی شما می شود و باعث می شود که شما بتوانید آنها را تحقق ببخشید. نوشتن اهداف و برانامه ها بسیار مهم است و باعث می شود شما مجاب به انجام دادن و به پایان رساندن کارهایتان شوید و تا به اهداف مکتوب خود دست نیافته اید دست از تلاش نخواهید کشید.

با عزیزانتان صحبت کنید

صحبت,خانواده,برادر,خواهر,همسر,دوست,شوهر

دوست دارم یک بحث صریح و صادقانه با اطرافیانم داشته باشم در مورد اینکه چه کاری می توانم به عنوان یک برادر، خواهر، دوست، همکار و … بهتر انجام دهم. داشتن یک گفتگوی آزاد راه بسیار خوبی است که درک کنید چگونه می توانید خودتان را بهبود و ارتقا دهید.

همیشه در کارهایتان بازخورد بخواهید

من به این نتیجه رسیده ام که بازخورد از طرف همکاران و همسالان می تواند یک شکل عالی برای توسعه خود باشد. بازخورد بیرونی به ما کمک می کند تا نواقص خودمان را پیدا کرده و زمینه هایی که در آن ها نیاز به پیشرفت و بهتر شدن داریم پیدا کنیم.

زمانی برای خلاقیت روزانه برنامه ریزی کنید

خلاقیت,هنر,ورزش,کارآفرینی,خلق,توسعه

هر روز ، 15 تا 30 دقیقه از وقت خود را صرف انجام کاری خلاقانه کنید. این کار می تواند نوشتن ، آواز خواندن ، نقاشی ، آشپزی و هر نوع فعالیت خلاقانه دیگری باشد. نتیجه سریع این است که شما احساس ارتباط بیشتری کرده و احساس تمرکز بالا و خوشبختی خواهید کرد. نتیجه کمی سریعتر این است که شما شروع به تولید ایده های جدید و تازه برای کار و حرفه خود می کنید. نتیجه بلند مدت این است که شما در یک رشته جدید متخصص خواهید شد که می تواند برایتان دریچه ای تازه در آینده بگشاید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب