چگونه زیاد فکر کردن را متوقف کرده و عمل کنید

سعی کنید بیشتر دل به کار داده و عمل کنید

۱۴۰۰/۰۵/۲۴ 0 نظر

در مورد آن عمل به گونه ای بیندیشید که همه چیز درست دارد پیش می رود

ذهن شما به گونه ای تنظیم شده است که در ابتدای کار افکار منفی است و شکست بر آن غلبه می کند. ولی اگر شما می خواهید بر تفکر کردن زیاد غلبه کرده و دست به کار شوید و عمل کنید باید فضای ذهن خود را از منفی به مثبت تغییر داده و به این فکر کنید که همه چیز درست در حال پیشرفت است.

خود را از شر کمال طلبی رهایی بخشید

اگر شما منتظر زمان مناسب برای شروع یک کسب و کار یا رسیدن به هدفی بزرگ هستید تا رسیدن به زمان عالی (perfect time) منتظر نمانید. در حقیقت هیچ زمانی بهتر و مناسبتر از همین حالا وجود ندارد. رویاهایی که کمال طلبی نابود کرده خیلی بیشتر از رویاهاییست که شکست در کارها نابود خواهد کرد. کمال طلبی را رها کنید و عمل کنید.

بیاموزید که عاشق ترس شوید

ترس نیز همانند کمال طلبی شما را عقب نگه داشته و مانع از شروع کارها می شود. فقط به این خاطر که شما ترسیده اید و یا در گذشته شکست خورده اید دلیل نمیشود که متوقف شده و دست به عمل نزنید. به خاطر داشته باشید که بیشتر افراد موفق در دنیا هنوز هم ترس را تجربه می کنند. ولی آنها به ترس اجازه نمی دهند که مانع دستیابی به بزرگترین آرزوهایشان شود.

نسبت به احساسات خودتان آگاهی و شناخت کامل داشته باشید

خود آگاهی یکی دیگر از عادت های مشترک انسان های موفق است. اگر شما خود آگاهی نداشته باشید به راحتی دست از عمل برداشته و به تفکر زیاد روی می آورید و از عمل باز می می مانید. زمانی که خود و احساساتتان را بشناسید می توانید به اینکه چه چیزی را باید تغییر دهید تا هر چه زودتر عمل کنید پی ببرید و اینگونه از غرق شدن در تفکر زیاد بپرهیزید.

به خودتان استراحت دهید

برخی اوقات مشکل خواهد بود تا از موضوعی که درگیر آن هستید فاصله گرفته و به خودتان استراحت دهید ولی اغلب اوقات این خود چاره کار است. بنابراین برای آنکه ورزش کنید، به سینما بروید، با دوستان جمع شوید و در طبیعت سیر کنید وقت اختصاص دهید. همین استراحت کوتاه به شما کمک خواهد کرد تا در تفکرات بیش از اندازه غرق نشده و به اهدافتان دست یابید.

به خوتان بیاموزید که از شکست نهراسید و بلکه آن را دوست داشته باشید

این را درک کنید که شکست در زندگی و کسب و کار جزیی اجتناب ناپذیر است. زمانیکه شما به این پی بردید که شکست بخشی از فرایند است ان هنگام است که نهراسیده و دست به کار خواهید شد. وقتی شکستی حاصل میشود نشانه تسلیم شدن نیست بلکه باید از آن به عنوان راهی که جواب نداده است تعبیر کرده و به تلاش خود ادامه دهیم. شکست ها تجربیاتی بس گوهربار را به انسان های موفق می آموزند.

فوریت ایجاد کنید

بعضی اوقات فکر کردن زیاد در مورد مسایل به این خاطر رخ میدهد که شما به خود زمان زیادی می دهدی تا یک پروژه را تکمیل کنید. درحالیکه باید ضرب العجل و زمان قطعی برای آن تعیین کنید و به زمانبندی خود پایبند باشید. اگر باید مطلبی را در ارتباط با کارتان بنویسید به خودتان 1 ساعت زمان دهید و آن را سر موقع انجام دهید. تعیین ضرب العجل و زمانبندی باعث می شود که به جای زیاده روی در فکر کردن سریعتر دست به کار شوید.
امیدواریم که 7 گام شرح داده شده در بالا به شما در انجام بهتر کارها و عدم تفکر بیش از حد که مانع بزرگی بر سر راهتان می باشد کمک کرده باشد.

به یاد داشته باشید که دست به کار شوید و از شکست ها راهی را برای موفقیت پیدا کنید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب