چگونه می توانیم بر ترس از اشتباه کردن غلبه کنیم؟

آیا از اشتباه کردن می ترسید؟

۱۴۰۰/۰۶/۰۸ 0 نظر

بحران Covid-19 و عواقب ناشی از آن – از جمله رکود اقتصادی ، اخراج کارگران ، و دردهای اقتصادی نابرابر – و همچنین اعتراضات اخیر در مورد خشونت پلیس و درخواست های برقراری عدالت نژادی ، بسیاری از ما را با چالش هایی روبرو کرده است که قبلاً با آنها روبرو نشده ایم. پرمخاطره بودن و ناآشنا بودن با این موقعیت ها باعث شده است که بسیاری از افراد از گام های اشتباه ترس داشته باشند. هیچ کس نمی تواند اشتباهات را به صفر برساند و کامل بر ترس از اشتباه کردن غلبه کند ، اما شما می توانید یاد بگیرید که از تجربیات خود استفاده کرده و از آن در تصمیم گیری بهتر استفاده کنید. از این نکات استفاده کنید تا به یک فرد موثرتر در زندگی خود بدل شوید.

از داشتن ترس از اشتباه خجالت نکشید

از داشتن ترس و اشتباه کردن نترسید و خجالت نکشید

فرهنگ، بی پروایی را پاس می دارد. تصویر سنتی از یک رهبر ، شخصی باهوش ، سخت و نترس است. اما ترس ، مانند هر احساسی ، یک هدف تکاملی و وارونه دارد. نگرانی شما در مورد اشتباه کردن این است که به شما یادآوری کند که ما در یک وضعیت چالش برانگیز قرار داریم. یک رهبر محتاط ارزش هایی برای خود دارد. این امر به ویژه در زمان هایی مانند این بیشتر صادق است. بنابراین درگیر این جمله نشوید که: “من نباید اینقدر ترس داشته باشم.”

از ترس خود از اشتباه کردن خجالت نکشید و نترسید و آن را به عنوان شواهدی مبنی بر اینکه شما یک رهبر بلاتکلیف هستید ، یا جسور نیستید ، بینا نیستید ، تفسیر نکنید. اگر تمایل طبیعی به تمرکز بر پیشگیری دارید ، آن را جسور و بینا جلوه دهید! (اگر برای باور به این مسئله تلاش می کنید ، رهبرانی را شناسایی کنید که دقیقاً چگونگی پیشگیری از بلایا را انجام داده اند).

از مهارت های چابکی عاطفی استفاده کنید

ترس از اشتباه کردن می تواند مردم را فلج کند. مهارت های چابکی عاطفی پادزهر این فلج است. این روند با برچسب زدن به افکار و احساسات شما شروع می شود ، از جمله “من احساس اضطراب می کنم که نمی توانم به اندازه کافی مشتری های خود را کنترل کنم تا کارکنان خود را ایمن نگه دارم.” بیان ترس با صدای بلند به انتشار آنها کمک می کند. مثل این است که چراغ را در یک اتاق تاریک روشن کنید.

بعدی پذیرش واقعیت است. به عنوان مثال ، “من می فهمم که مردم همیشه رفتارهای ایده آل ندارند.” هر حقیقتی را که باید بپذیرید ، فهرست کنید. بگذارید بگوییم یکی از بالاترین ارزش های شما وظیفه شناسی است. چگونه ممکن است این معیار و ارزش در این شرایط اعمال شود؟ به عنوان مثال ، این ممکن است شامل اطمینان از این باشد که همه کارمندان شما ماسکی دارند که مناسب آنهاست و یا در پخش هرگونه نارضایتی از آنها احساس راحتی می کنند. پنج ارزش مهم مربوط به تصمیم گیری در شرایط بحرانی را مشخص کنید. سپس از خود بپرسید که چگونه هر یک از آنها با انتخاب های مهمی که روبرو هستید ارتباط دارد.

این روند را برای هر ترس خود تکرار کنید. این به شما کمک می کند این واقعیت را بپذیرید که گاهی اوقات لازم است که اقدامات مناسب مشخص نشود و از دام اضطراب مشترک که به موجب آن افراد سعی می کنند عدم قطعیت را به صفر برسانند ، اقدام کنیم.

برای اینکه کمتر اشتباه کنید روی فرآیندهای خود تمرکز کنید

اگر این کار را به طور موثر انجام دهید ، نگران بودن (و داشتن ترس منطقی) می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات بهتری بگیرید. اکثر مردم این کار را نمی کنند. وقتی نگران هستید ، باید روی راه حل ها متمرکز باشید ، نه اینکه فقط درمورد وجود تهدید استقامت داشته باشید. نگرانی خود را به سمت رفتارهایی سوق دهید که واقعاً احتمال شکست را کاهش می دهد تا بتوانید احتمال اشتباه کردن را کاهش دهید.

ما می توانیم سیستم ها را کنترل کنیم ، نه نتایج را. سیستم ها و فرایندهای شما برای جلوگیری از اشتباه کردن چیست؟ نگرانی خود را به سمت پاسخ دادن به سوالاتی از این قبیل هدایت کنید: آیا داده هایی که به آنها اعتماد می کنید واقعا قابل اعتماد هستند؟ محدودیت های آن ها چیست؟ سیستم های شما چگونه به جلوگیری از تفکر گروهی کمک می کند؟ چه روش هایی برای کمک به شما در دیدن نقاط کور خود در نظر گرفته اید؟ چگونه اطمینان حاصل می کنید که دیدگاههای ارزشمندی را از طرف ذینفعان می شنوید؟ فرآیندهای شما برای هشدار سریع درمورد یک مشکل و اصلاح آن در صورتی که تصمیمی عواقب غیر منتظره ای داشته باشد ، چیست؟

تفکر خود را گسترش دهید

برای جلوگیری از ترسیدن تفکر خود را گسترش دهید

وقتی از اشتباه کردن می ترسیم ، تفکر ما می تواند حول آن سناریوی خاص محدود شود. تصور کنید شب بیرون می روید. شما نگران افتادن هستید ، بنابراین مدام به پاهای خود نگاه می کنید که مبادا الان به تیر چراغ برق برخورد کنید یا تصور کنید شخصی که از پرواز می ترسد. آنها همه جا رانندگی می کنند ، حتی اگر رانندگی از نظر عینی خطرناک تر باشد. این می تواند به شما کمک کند تا دیدگاه بهتری نسبت به آنچه بیشتر از آن هراس دارید ترسیم کنید.

این غیر منطقی به نظر می رسد که شما می توانید با فکر کردن در مورد نتایج منفی دیگر ، ترس از اشتباه را کاهش دهید. اما این استراتژی می تواند شما را به حالت حل مسئله بیندازد و قدرت ذهنی ترس خاصی را که در شما ایجاد می کند ، کاهش دهد. یک رهبر ممکن است در به حداقل رساندن یا بهینه سازی یک چیز خاص بسیار متمرکز باشد ، آنها متوجه نمی شوند که دیگران بیشتر به چیز دیگری اهمیت می دهند. اولویت های دیگران و آنچه آن ها بیشتر اهمیت می دهند را دریابید.

ارزش اوقات فراغت را بدانید

ترس ما را می گیرد. این کار باعث می شود توجه ما به سمت دیگر معطوف شود. این روش برای کار طراحی شده است تا تهدیدها را نادیده نگیریم. برخی از افراد با نظارت بیش از حد نسبت به ترس واکنش نشان می دهند. آنها می خواهند همیشه مراقب و در پست فرماندهی خود باشند. این ممکن است به صورت رفتاری مانند شب بیدار ماندن برای کار بروز کند.

این نوع رفتارها می تواند تاثیر و ارزش کوتاه مدت داشته باشد ، اما همچنین می تواند به نوعی کوته نظری نیز باشد. یک روش متفاوت می تواند برای تفکر در تصویر بزرگتر مفیدتر باشد. برای قدم برداشتن ، تلفیق رشته های تفکر ، دیدن نقاط کور و تفکر خلاق ، ما به اوقات فراغت (و خواب!) نیاز داریم. کمی آرامش و سکوت دقیقا همان چیزیست که شما در مواقع سخت نیاز دارید.

از داشتن نگاه قضاوت گونه خودداری کنید

همانطور که گفته شد ، وقتی افراد ترس دارند می توانند به حالت نظارت دائمی بروند. ممکن است شما این میل را داشته باشید که دائماً به آنچه دیگران انجام می دهند نگاه کنید ، همیشه در شبکه های اجتماعی باشید یا داده ها را خیلی مرتب بررسی کنید. این می تواند منجر به اضافه بار اطلاعات و اشتباه شود. ذهن شما می تواند چنان پریشان شود که احساس خاموش شدن کنید. اگر این کار را انجام می دهید باید سریع تشخیص دهید و نظارت بیش از حد یا کنترل بیش از حد را محدود کنید. از رفتار وحشت زده و عصبانی شدن خودداری کنید.

به خودی خود ترس از اشتباه کردن باعث نمی شود شما کم و بیش تصمیمات خوبی بگیرید. اگر بیش از حد نگران باشید به گونه ای که فقط بر روی احساس بد استرس و عدم اطمینان متمرکز باشید ، ممکن است حرف های اشتباه بزنید. با این حال ، اگر می فهمید که اضطراب در سطح شناختی چگونه کار می کند ، می توانید از آن برای ایجاد انگیزه در انتخاب های دقیق اما جسورانه و مستدل استفاده کنید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب