چگونه با افکار مثبت به خودمان انگیزه بدهیم؟

مثبت,افکار مثبت,تلاش.انگیزه

۱۴۰۰/۰۶/۰۷ 0 نظر

قدرت افکار مثبت را نمی توان انکار کرد، حتی اگر بعضی اوقات ممکن است کمی کلیشه ای به نظر برسد وقتی می شنوید که مردم درباره آن صحبت می کنند. خوب، من اینجا هستم که به شما بگویم کلیشه یا غیر از آن، مزایای ذهنی و جسمی مثبت اندیشی یک روش اثبات شده برای کسب اطمینان بیشتر، بهبود عزت نفس و ایجاد انگیزه که به طور کلی به شما روحیه بالایی در انجام کارها و رسیدن به اهدافتان می دهد. داشتن حداقل یک فکر مثبت در هر روز می تواند فواید قابل توجهی برای شما داشته باشد.

برخی مطالعات علمی حتی حاکی از آن است که افکار مثبت می تواند احتمال بروز شرایط ناخوشایند مرتبط با سلامتی مانند افسردگی ، فشار خون بالا و انواع دیگر اختلالات مرتبط با استرس را کاهش دهد. این شگفت آور به نظر می رسد اما واقعاً معنای فکر کردن مثبت چیست؟

تفکر مثبت به دنبال پیدا کردن لبخند درونی شما نیست. بسیاری از افراد به ندرت آنچه را افكار درونی شادی آور به حساب می آورند دارند ، اما این بدان معنی نیست كه آنها نمی توانند از خود و زندگی خود راضی باشند.

مثبت اندیشی (داشتن افکار مثبت در همه روزها) بیشتر به دنبال پیدا کردن تصاویر مثبت در زندگی شما و دیدن چیزها از طریق چشمان خوش بینانه تر است، به خصوص اگر عادت دارید که چیزها و اتفاقات زندگی خود را از عینک بدبینی و منفی گرایانه بنگرید و قضاوت کنید.

بنابراین، چگونه می توانید خود را در جهانی که به نظر می رسد همه اتفاقات دست به دست هم داده اند تا شما را به زیر بکشند، حفظ کنید؟ خوب، با روال صحیح افکار مثبت می توانید اطمینان حاصل کنید که هر روز که از خواب بیدار می شوید، احساس انگیزه می کنید و مشتاقانه منتظر همه چیزهایی هستید که زندگی برای شما به ارمغان می آورد.

در اینجا چند نکته وجود دارد تا بتوانید هر روز شروع به فکر کردن به افکار مثبت کنید.

سپاسگزار باشید که امروز صبح از خواب بیدار شدید

شکر,شکرگذاری,سپاس گذاری,زندگی,شاکر

ما نباید از بزرگترین نعمتی که خدای متعال در اختیار ما قرار داده غافل شویم. بله آن نعمت داشتن حیات و زندگی است. هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید و نفس عمیقی می کشید خود نشانه ای بزرگ از خوشبختی است که باید آن را غنیمت شمرده و به خاطر آن سپاسگزار باشیم. اینکه بخواهیم بر اساس نگرش منفی گرایانه زندگی کنیم و بیاندیشیم بسیار آسان است ولی هیچ گاه نباید گرانبهاترین نعمتی که در اختیارمان گذاشته شده یعنی زندگی را به فراموشی بسپاریم.

شما مجبور نیستید تا به افراد منفی گرا گوش کنید

شکی نیست که برخی از افراد واقعاً دوست دارند که روز شما را خراب کنند. خوب، من اینجا هستم تا به شما بگویم که نمی توانند. نمی توانند اگر به آن ها اجازه ندهید.

افراد منفی گرا را تا می توانید از زندگی خود حذف کرده و اصلا آن ها و سخنانشان را در نظر نگیرید آن ها فقط می خواهند عدم توانای خود را به شما نیز تعمیم دهند. به خود یادآوری کنید که شما بالاتر از آنها هستید و هرچه آنها بگویند نیز شما را دچار تردید و نقصان نخواهد کرد.

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

می دانیم که گفتن این جمله آسان است، “خود را با هیچ کس مقایسه نکنید.” اما در پایان روز، همه ما افکار حسادت گونه داریم وقتی می بینیم و شخصی را که می شناسیم از ما موفق تر است.

اما در مورد آن فکر کنید، آیا آن ها واقعاً از شما بهتر هستند و حتی اگر هم باشند، آیا این اصلا اهمیتی دارد؟ با گذراندن زمان تان به حسادت ورزی، در واقع شما وقت خود را صرف افکار منفی می کنید که می توانند برای دنبال کردن چیزی که شما را خوشحال می کند به کار گرفته شود.

شما باید ریسک پذیر باشید

ریسک,خطر,انگیزه,تلاش,ریسک پذیری

این بسیار آسان است که شما به دلیل ترس از اینکه برنده نخواهید شد و احتمال دارد که شکست بخورید به سراغ کارهایی که دارای ریسک و خطر زیاد و البته دارای پاداش زیادی هم هست نروید. تمامی افراد موفق در برهه هایی از زندگی شان دست به خطر زده و ریسک های بزرگی کرده اند و همین یکی از اساسی ترین دلایل متمایز نمودن آن ها از افراد معمولی است.

اگر شانس انجام کاری را پیدا کردید دریغ نکنید. به دنبال آن بروید و به خود بگویید که حتی اگر شکست بخورید، اتفاق بزرگی نیافتاده است. حداقل سعی خود را کرده اید. همیشه این را به خاطر داشته باشید که درست است که حس شکست خوردن حس خوبی نیست و ناخوشایند است ولی حس پشیمانی به مراتب حس بدتر و ویرانگری است که به مرور زمان خود را نشان خواهد داد ولی وقتی حس پشیمانی در شما نمایان شود اغلب کار از کار گذشته است و نمی توانید زمان را به عقب برگردانید.

قبول کنید که همه چیز پایانی دارد

حتی بهترین چیزهای زندگی در نهایت به پایان می رسد، بنابراین نگران آنها نباشید. از پایان پذیر بودن اوقات خوب نگران نباشید، فقط تا می توانید از وجود این اوقات لذت ببرید. و هنگامی که آنها در نهایت به پایان رسید، از اینکه می دانید چیز دیگری به همان خوبی و چه بسا بهتر به دست خواهد آمد خوشحال باشید.

دیگران را قضاوت نکنید

این امر با شماره 2 پیوند دارد – همانگونه که اگر دیگران شما را داوری کنند ناراحت می شوید، پس شما نیز نباید آنها را قضاوت کنید. می دانیم که امتناع از برچسب زدن به افراد دیگر دشوار است، اما این می تواند شروعی باشد برای غلبه بر افکار منفی گرایانه.

 همه ما در دنیایی زندگی می کنیم که قضاوت دیگران آسان است، اما نه تنها پذیرش مردم راهی عالی برای بهتر شدن احساس دیگران است، بلکه این یک راه خارق العاده برای پرورش افکار مثبت در درون خودمان است.

همه ما می دانیم که افکار مثبت می توانند بسیار انگیزه بخش و راه گشا باشند، اما در زندگی مدرن، وقتی که به نظر می رسد دنیای اطراف شما مصمم است شما را به پایین بکشد، با روحیه ماندن دشوار خواهد بود.

با پیروی از برخی از نکات موجود در راهنمای بالا، می توانید از قدرت تفکر مثبت بهره ببرید و هر روز خود را با انگیزه شروع کنید. بنابراین، هر روز شروع به فکر کردن به افکار مثبت کنید!

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب