چگونه بدبینی را از خودمان دور کنیم و خوشبین باشیم؟

چگونه بدبینی را از خود دور کنیم؟

۱۴۰۰/۰۶/۰۷ 0 نظر

آیا به یاد می آورید که در دوران کودکی چقدر خوش بین و نسبت به خیلی چیزها بی خیال و آسوده خاطر بوده اید؟ اکنون ، شما پیرتر و عاقل تر و شاید حتی بدبین شده اید. هرچه پیرتر می شویم ، زندگی سخت می شود زیرا مسئولیت های بیشتری به دست می آوریم و همچنین زندگی به ما تجربیاتی می بخشد که ما را بدبین می کند.

نگران نباشید ، حتی اگر در انتهای نیمه خالی لیوان قرار داشته باشید ، هنوز امید برای شما وجود دارد. برای تغییر افکار خودمان هرگز دیر نیست. از این گذشته ، افکار شما واقعیت زندگی شما را شکل می دهند.

اما چگونه می توانید جلوی بدبین بودن خود را بگیرید؟ چگونه می توان بیشتر یک فرد بود که همیشه “نیمه پر لیوان” را می بیند و نسبت به اتفاقات و پیرامون خود خوش بین است؟

اگر می خواهید در زندگیتان همواره یک واقعیت مثبت باشد ، پس افکار شما نیز باید همان را منعکس کنند. باید این نکته را در نظر داشته باشیم که همه افراد بدبین نیستند ، گاهی اوقات فقط روزهای بد را سپری می کنیم. در اینجا چند علامت تلخ وجود دارد که به شما اطلاع می دهد که بدبین هستید یا نه.

مهم ترین علائم و نشانه های بدبینی

شما همیشه فکر می کنید ، “اگر این کار به خوبی به سرانجام نرسد و یا اینکه به خوبی به انجام برسد ، چه می شود؟” وقتی اوضاع به هم می ریزد و طبق برنامه پیش نمی رود ، شوکه نمی شوید؟ شما به راحتی تسلیم می شوید. انتظار دارید خبرهای بد را بدست آورید. گاهی ممکن است خودخواه باشید. شما با اینکه بتوانید در زندگی یک بخشنده باشید مشکل دارید. شما از کسانی که خوش بین هستند بیزار می شوید. شما درگیر گفتگوهای منفی می شوید.

اگر همه یا برخی از این علائم به شدت در شما طنین انداز باشند ، ممکن است که یک فرد بدبین به حساب بیایید. نگران نباشید ، شما هنوز هم می توانید این را تغییر دهید.

در ادامه چند روش ذکر گردیده است که با به کار گیری آن ها در زندگی روزمره خود می توانید جلوی بدبین بودن را بگیرید. یادتان باشد که اینها یک راه حل یک باره نیستند. این ها عادت های کوچکی هستند که باید در زندگی خود وارد کرده و آن ها را تمرین کنید تا ملکه ذهن شما شوند.

هنگامی که شروع به ترکیب آنها در زندگی خود کنید ، ذاتی می شوند و مثبت تر شدن مانند نفس کشیدن برایتان غیر قابل اجتناب خواهد شد.

هر فکر منفی را با یک فکر مثبت جایگزین کنید

دفعه بعد که دید خودتان را در افکار منفی و یا حتی درگیر کننده زندانی کرده اید، سریع همانجا متوقف شوید و آن را با یک فکر مثبت جایگزین کنید. این می تواند هر چیزی باشد. به هر چیزی فکر کنید که شما را خوشحال می کند و به زندگی شما ارزش افزوده می دهد.

این امر ضروری است زیرا ما قدرت بازیابی مغز خود را داریم حتی اگر بسیاری از ما آن را درک نکنیم. وقتی به طور دایم بدبینی را با خوش بینی جایگزین می کنید ، در واقع مغز خود را دوباره برنامه ریزی می کنید تا مثبت فکر کنید.

نتیجه این چه خواهد شد؟ مثبت اندیشی برای شما طبیعت دوم خواهد بود!

ایجاد یک لیست قدردانی از راه های مقابله با بدبینی

وقتی به جای چیزهایی که فاقد آن هستید ، روی چیزهایی که دارید تمرکز می کنید ، در زندگی خود وفور ایجاد می کنید. بعضی اوقات ما در زندگی خود به چیزهای کوچک بهای بیش از اندازه می دهیم و این درست همان جایی است که بدبینی از آن ناشی می شود.

ما از همه چیزهایی که پیرامون ما قرار دارند به اندازه کافی قدردانی نمی کنیم و این یک نگرش منفی ایجاد می کند. خوش بین بودن به واقع در مورد تغییر لنزهایی است که از طریق آن جهان را مشاهده می کنید. سعی کنیم همیشه از لنز خوشبینی به جهان خود نظاره کنیم تا اینکه لنز بدبینی خود را به کار بگیریم.

با تهیه لیست سپاسگزاری ، روی آنچه دارید ، تمرکز کنید. هر روز ، در مورد پنج چیزی بنویسید که در زندگی از آنها سپاسگزار هستید. این به شما کمک می کند تا تمرکز خود را روی چیزهایی که مثبت هستند معطوف کنید و در نهایت به بدبینی خود پایان دهید.

از اینکه مشکلات را به منزله شکست بپندارید دست بردارید

ما تمایل داریم با تصور اینکه آنها پایان جهان هستند ، مشکلات زندگی را تقویت کنیم. همه با موانع روبرو هستند. آنها بخشی از معامله بسته ای هستند که ما آن را زندگی می نامیم. با این حال ، مهم است که درک خود را روشن نگه دارید.

اشکالاتی که در مورد آنها وجود دارد را ببینید. زندگی یک فرایند یادگیری است و مشکلات برای کمک به رشد شما در آنجا هستند. از آنها بیاموزید و دفعه بعد بهتر عمل کنید.

وقتی احساس می کنید کاملاً تسلیم می شوید ، به این فکر کنید که چگونه می توانید از آن درس بگیرید؟ جنبه روشن آن مشکل چیست؟ چگونه می توانید کارها را متفاوت انجام دهید تا به نتیجه مورد نیاز خود برسید؟

این سؤالاتی است که شما باید از خودتان بپرسید تا بتوانید در مواجهه با مشکلات به خوبی عمل کنید.

به دیگران خوبی کنید

طرز تفکر بدبینانه شما فقط می تواند با افکار مثبت جایگزین شود. آیا می دانید چه چیزی به شما کمک می کند تا احساس مثبت داشته باشید و از بدبینی دور بمانید؟ مهربان بودن و انجام کارهای نیک و خوب برای دیگران.

اگر فکر می کنید دنیا به تعمیر نیاز دارد ، پس شما خود تغییری باشید برای کمک به تعمیر و اصلاح آن. به کسی لبخند بزنید تا روز او را حتی با یک لبخند ساده ساخته باشید ، در رستوران و یا کافی شاپ برای پیشخدمت خود انعامی هرچند اندک به جای بگذارید ، پیشنهاد دهید که برای بزرگترها مواد غذایی تهیه کنید و به آن ها برسانید و یا اینکه یک غریبه را راهنمایی کنید.

این چیزهای کوچک حساب می شود. آنها به دیگران و شما كمك می كنند زیرا روح شما هنگام انجام كارهای خوب برای دیگران احساس شعف و شادی می كند.

برای آزاد سازی افکار منفی ورهایی از بدبینی راهی پیدا کنید

شما به طور خودکار افکار خود را به اقدامات خود هدایت می کنید. به همین دلیل است که اگر افکار منفی دارید، می توانید آنرا برای انجام کارهایی به کار گیرید که انرژی منفی را آزاد می کنند.

شما می توانید از نقاشی ، فوتبال ، کیک بوکسینگ یا هر چیز دیگری لذت ببرید و به آزاد شدن انرژی متراکم وجودتان کمک کنید.اینکه چه راه و خروجی ای برای آزادسازی افکار منفی خود پیدا می کنید بستگی به خود شما دارد!

کتاب های خوب و مفید بخوانید

کتابخوانی همواره از خصوصیات افراد موفق و مصمم بوده است و در شکل گیری افکار انسان ها نقش به سزایی داشته است. شما نیز سعی کنید همیشه در انتخاب کتاب هایی که می خواهید بخوانید دقت کنید و کتاب هایی را انتخاب کنید که به شما انرژی می دهد و حس خوبی را به شما منتقل می کند. یادتان باشد کتاب به مانند غذای ذهن و روح شماست پس در انتخاب و خواندن کتاب های خوب نهایت دقت را به کار بگیرید.

حرکت و جنب و جوش را در زندگی خود بگنجانید

حرکت و جنبش همچنین باعث آزادسازی انرژی ای می شود که مدت هاست در خود محصور ساخته ایم. یک راه عالی برای خلاص شدن از بدبینی ، ورزش و نرمش است. این می تواند به عنوان یک تمرین پانزده دقیقه ای کوتاه باشد. شما فقط باید بدن خود را جابجا کنید تا آن انرژی آزاد شود.

اینگونه تمامی تنش ها ، منفی بودن ، بدبینی و استرس شما آزاد خواهد شد. ذهن شما بیشتر متمرکز خواهد شد. با این کار شما ذهن خود را از تمام افکار منفی که به شما خدمت نمی کنند دور می کنید.

حتی اگر احساس می کنید که حوصله ورزش کردن را ندارید ، پیاده روی یا دویدن را امتحان کنید. بیرون بودن در هوای تازه می تواند شگفتی هایی را برای نگرش شما ایجاد کند. همچنین به شما کمک می کند تا احساس مثبت بیشتری داشته باشید.

بدن ما احساسات ما را ذخیره می کند ، بنابراین آن احساسات منفی را از طریق شگفتی های حرکتی دور بریزید. مهم نیست که آن جنبش و حرکت چه نوعی داشته باشد. تنها کاری که باید انجام دهید حرکت است!

شخصی را پیدا کنید که به حرف های شما گوش دهد

بعضی اوقات، تنها چیزی که ما نیاز داریم این است که کسی به ما گوش کند و ما را درک کند. مهم است که شخصی در زندگی خود داشته باشید که منبعی برای شما فراهم کند تا بتوانید افکار خود را با او به اشتراک بگذارید.

شما می توانید خود را تخلیه کنید ، افکار منفی خود را به اشتراک بگذارید ، و همه آن افکار مضر را رها کنید. این می تواند هر کسی باشد. می توانید یک دوست نزدیک را که به او اعتماد دارید ، پیدا کنید یا یک روانشناس پیدا کنید.

نکته مهم این است که شخصی داشته باشید که به شما گوش کند. این به شما در تحمل بار کمک می کند. احساس سبكی خواهید كرد و چشم انداز تازه ای راجع به چیزها به دست می آورید. این به شما انگیزه می دهد تا بهتر عمل کنید و مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرید.

همه ما یک لنز فردی داریم که از طریق آن به جهان نگاه می کنیم. بعضی اوقات ، این لنزها می توانند تحریف شوند و دیگر در خدمت ما نباشند. شناختن این الگوهای بسیار مهم است پس سعی کنید از لنز خوشبینی به دنیای خود بنگرید و همان تغییر مثبتی باشید که انتظار دارید در جهان پیرامون خود مشاهده کنید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب