چگونه با مشکلات بزرگ در زندگی مواجه شده و از آن ها فرار نکنیم؟

روش مواجهه با مشکلات و حل مشکلات

۱۴۰۰/۰۶/۰۶ 0 نظر

مطمئنا جهان می تواند یک مکان چالش برانگیز باشد. همه چیز با سرعت بیشتری نسبت به گذشته در حال حرکت است و به نظر می رسد مشکلات از هر کجا سر بر می آورند. ما هر روز با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنیم و خیلی راحت می توان از آن ها غافل شد. این احساسات است که می تواند باعث شود انسان از مشکلات پیش آمده خود فرار کند.

متأسفانه، اگر به طور مداوم سعی در انجام این کار دارید، تمام زندگی خود را با فرار از مشکلات خود هدر خواهید داد. سرانجام شما باید با مشکلات خود روبرو شوید. بنابراین، چگونه می توانیم به طور مؤثر با مشکلات خود مقابله کنیم و به سمت زندگی برویم جایی که دیگر از آنها نمی ترسیم؟ در اینجا روش هایی برای جلوگیری از فرار از مشکلات شما آورده شده است.

مشکلات را به آغوش کشیده و از آن ها استقبال کنید

مشکل,مشکلات,چالش,غلبه بر مشکل,مبارزه

این موضوع ممکن است کمی در ابتدا خلاف واقع به نظر برسد، اما در آغوش گرفتن احساساتی مانند ناراحتی و رنج می تواند یک گام مهم برای یادگیری چگونگی جلوگیری از فرار از مشکلات باشد.

هدف از این امر این است که اکثر چیزهای خوب زندگی به ناچار رنج هایی را برای ما ایجاد می کنند. ما باید این چیزها را بدست آوریم و برای رسیدن به آنها باید درد و رنج را تحمل کنیم.

تجربه عشق و ارتباط عمیق در روابط، ما را وادار به مقابله با مشکلات و فشارهای ناشی از ایجاد این ارتباط می کند. داشتن تناسب جسمی ما را ملزم می کند که به رژیم خود پایبند بوده و مرتباً ورزش کنیم. کسب ترفیع در شغل ما را مجبور می کند سخت تر از افرادی که با آنها رقابت می کنیم کار کنیم تا نشان دهیم که ما فرد مناسب برای این موقعیت هستیم.

بیشتر چیزهای به دست آمده به قیمت نوعی رنج به دست می آیند. اگر می خواهیم با مشکلاتی که در مسیر موفقیت ما قرار دارند روبرو شویم، باید ناراحتی و چالش هایی که برای ما ایجاد می کنند را نیز بپذیریم. تقریباً هر نوع تغییر با نوعی از چالش هایی که می خواهیم بر آن غلبه کنیم همراه است.

از حمایت اجتماعی استفاده کنید

حمایت اجتماعی یکی از بهترین روش های حل مشکلات است

این یک منبع غیرقابل استفاده است – شبکه اجتماعی ما. الان احساس تنهایی می کنید؟ آیا احساس می کنید هیچ کس اهمیتی نمی دهد و هیچ کس در اطراف نیست که مایل باشد به شما کمک کند؟ اگر چنین است ، باید کمی به اطراف خود نگاه کنید. من تضمین می کنم که شخصی وجود دارد که بیش از این خوشحال خواهد شد که بتواند از طریق این چالش به شما کمک کند.

به یاد داشته باشید، ما هر روز با مشکلات زیادی روبرو هستیم. دلیلی وجود ندارد که احساس کنید باید همه آنها را به تنهایی حل کنید. این می تواند شما را به احساس غرق شدن سوق دهد، که در نهایت می تواند شما را به فرار از مشکلات بکشاند.

بنابراین، از خانواده، دوستان، منابع جامعه، مانند درمان، گروه های پشتیبانی یا حتی گروه های پشتیبانی ناشناس بصورت آنلاین، به دنبال حمایت و پشتیبانیباشید. هر کاری را که فکر می کنید حق شماست انجام دهید تا بتوانید از پشتیبانی لازم برای مقابله با این مشکلات بهره مند شوید.

برنامه ریزی کنید و یک طرح داشته باشید

برای حل مشکلات خود برنامه ریزی کنید

اگر از خود می پرسید که چگونه جلوی مشکلات خود را بگیرید، اولین مسئله مهم این است که آیا شما برنامه ای دارید یا خیر. آیا در مورد چگونگی حل مسئله فکر کرده اید؟

اغلب، ما از مشکلات خود فرار می کنیم زیرا نمی دانیم چگونه آنها را حل کنیم. با این حال، فقط به این دلیل که ما نمی دانیم چگونه مقابله با این مسئله را در حال حاضر انجام دهیم و در نگاه اول بسیار دشوار به نظر می رسد، به این معنی نیست که نمی توانیم مدتی را برای پردازش و گذراندن یک راه حل صرف کنیم.

گذراندن زمان برای یادگیری در مورد مشکل و چگونگی غلبه بر آن ها، روش بسیار خوبی برای شروع است. هر کجا که برای کسب اطلاعات می روید، مطمئن شوید که منابع شما دقیق هستند.

بر اساس طرح و برنامه تان می توانید شروع به ایجاد اهداف کنید و برنامه خود را با هم جمع کنید. شما می توانید یک سری مراحل را برای انجام یک دوره عملی ایجاد کنید که به شما در غلبه بر مشکل و در نهایت رسیدن به موفقیت مورد نظر شما کمک می کند. نقشی که تنظیم هدف می تواند در اینجا بازی کند را دست کم نگیرید. این امر می تواند انگیزه شما را حفظ کرده و  در هر مرحله از نقشه و طرحتان شما را به موفقیت برساند.

حلقه دوستان خود و کسانی که به شما نزدیک هستند را بررسی کنید

باور کنید یا نه، حلقه اجتماعی شما یک عامل بزرگ است. بنابراین، وقتی می خواهید یاد بگیرید که چگونه جلوی مشکلات را بگیرید، مهم است که این را در نظر بگیرید.

افراد منفی و سمی زیادی پیرامون ما زندگی می کنند. آنها ممکن است تلاش های دیگران را برای رسیدن به موفقیت، به طور بالقوه تضعیف کنند زیرا می خواهند همه را در سطح خود نگه دارند. گفتن قصد آنها واقعاً دشوار است، اما آنها همیشه در اطراف ما هستند.

به همین دلیل بسیار مهم است که مرتباً به دایره اجتماعی خود نگاه کرده و آن را بررسی کنید، به خصوص افرادی که بیشترین وقت را با آنها می گذرانید. وقتی می خواهید بر مشکلات خود غلبه کنید، مهم است که با افرادی که قصد حمایت از شما را دارند، خود را احاطه کرده باشید و از آن ها در حل مشکلات یاری بطلبید.

باید بدانیم که بهبود خود و غلبه بر چالش ها همیشه دشوار خواهد بود. اگر آسان بود ، همه این کار را می کردند. اگر آسان بود ، شما هم اکنون در حال مطالعه این مقاله نبودید.

خود را برای مقابله با مشکل آماده کنید

آماده,آمادگی,تغییر,انرژی,انگیزه,تلاش,برنامه ریزی

هر زمان که تغییر معناداری را در زندگی خود ایجاد کردید ، مهم است که تشخیص دهید اگر می خواهید مشکل را بر طرف کنید، باید متناسب با آن خود را آماده کنید. شما باید برای غلبه بر چالش متعهد شوید. شما باید کسی باشید که تصمیم به ایجاد این تغییر می گیرد. به همین دلیل است که تلاش برای متقاعد کردن یک عضو خانواده برای ایجاد تغییر، مانند ترک سیگار، به ندرت مؤثر است. از آنجا که تغییرات اساسی در زندگی مانند این، برای ایجاد تاثیر، باید توسط فردی که این تغییر را انجام می دهد، مورد نظر باشد. اگر آن ها واقعاً نمی خواهند سیگار را ترک کنند، احتمالاً این اتفاق نیز برای آن ها نخواهد افتاد.

اگر نمی خواهید خود را متعهد به مقابله با مشکل کنید و در نهایت بر آن غلبه کنید، شانسی برای برنده شدن نخواهید داشت. شما خودتان باید بخواهید تا این تغییر را در زندگی خود ایجاد کنید. وقتی تصمیم خود را گرفتید، درک خواهید کرد که برای غلبه بر مشکل، قدرت و مقاومت دارید.

فرار از مشکلات یک راه حل بلند مدت نیست

این احتمالاً مهمترین بخش یادگیری نحوه جلوگیری از فرار از مشکلات است.

همه انسان ها این را می دانند که فرار از مشکلات یک راه حل طولانی مدت نیست. و مهم نیست که چقدر سریع و یا تا چه حد فرار می کنید، در نهایت، مشکلات همیشه آنجا هستند و غیب نمی شوند و شما مجبور خواهید شد تا با آنها روبرو شوید.

فرار از مشکلات معمولاً کاری است که ما به محض مواجهه با آنها انجام می دهیم، این یک مکانیسم محافظت است. اما فرار از آن ها در واقع نمی تواند از ما محافظت کند.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب