چگونه فردی مثبت اندیش باشیم و از افکار منفی دور بمانیم

چطور می توانیم همیشه مثبت اندیش بمانیم؟

۱۴۰۰/۰۶/۰۹ 0 نظر

من سال هاست که با استفاده از روانشناسی مثبت مشاوره می کنم. افراد مثبت اندیش و خوشبخت زندگی راحت تری دارند و سریع تر از مشکلات عبور می کنند. همیشه چیزهایی وجود دارد که می توانید برای افزایش سطح خوش بینی خود انجام دهید، حتی اگر نتوانید شخصیت خود را تغییر دهید. این را متوجه شوید یا نشوید، شما مسئولیت ابراز احساسات خود را بر عهده دارید و هیچ کس دیگری مسئولیت بهتر شدن احساس شما را ندارد.

برای اینکه مثبت اندیش باشید ابتدا اهداف خود را بنویسید و تجسم کنید

این مورد مغز را برای کمک به شما در یافتن گام های مثبتی که می توانید برای رسیدن به اهداف خود بردارید، برنامه ریزی می کند و شما را به فردی مثبت اندیش تبدیل می کند. این به مغز شما هشدار می دهد تا متوجه موارد و رویدادهایی شود که به هدف شما مربوط می شوند. شما به طور خودکار از وقایع، فرصت ها و افرادی که می توانند مفید باشند آگاهی بیشتری پیدا خواهید کرد. همچنین درمورد آنچه می خواهید شفافیت بیشتری خواهید داشت و این مسئله مخفیانه و به آرامی وارد گفتمان و نگرش عمومی شما می شود، جایی که دیگران می توانند آن را انتخاب کنند.

آنچه را می خواهید مودبانه بپرسید

ساده ترین راه برای رسیدن به خواسته خود این است که یک درخواست دلپذیر ارائه دهید و آن را با لبخندی بزرگ و نگاهی گرم تحویل دهید. لطفاً بسیار مهم است و همچنین لبخند با تمام وجود، تماس چشمی و یک تشکر گرم هنگام برآورده شدن درخواست بسیار مهم است. اگر با اعتماد به نفس درخواست کنید، گویا انتظار دارید یک “بله” بگیرید، این احتمال را برای شما ایجاد می کند. “لطفاً با من به ناهار بیایید” بهتر از “آیا شما نمی خواهید برای ناهار بروید؟” است. این اولین قدم برای مثبت اندیش بودن است.

لباس خود را طوری بپوشانید که انگار احساس خاص بودن می کنید و چنین رفتار کنید

هرچه بیشتر به خود احترام بگذارید، دیگران نیز بیشتر به شما احترام می گذارند. اطمینان حاصل کنید که خود را به خوبی معرفی کنید، لباس آراسته ای را بپوشید و نقشتان را بازی کنید.

لطف ها، هدیه ها و تعارفات را با گرمی بپذیرید و مثبت اندیش باشید

برای اینکه مثبت اندیش باشید، نگران این نباشید که آیا شما شایسته تعریف هستید یا خیر. اگر کسی حرف قشنگی زد و شما پاسخ دادید که لیاقت آن را ندارید در واقع آن شخص را دروغگو می خوانید. که اصلا جذاب نیست. قدرشناسی از مهربانی، لطف بیشتری به وجود می آورد. هیچ کاری بهتر از یک “بسیار سپاسگزارم” خوشایند نیست که باعث شود فرد مهربان احساس قدردانی کند و بخواهد چیزهای بیشتری به شما بدهد. همچنین می توانید اعتبار را بپذیرید و همچنان اعتبار خود را با دیگران تقسیم کنید: “بسیار متشکرم؛ این در واقع ایده دوست خوبم سوزان بود.” تعریف را می پذیرد و عشق را تقسیم می کند.

قبل از قرار گرفتن در یک وضعیت جدید تمرین کنید که مثبت اندیش بمانید

من تمرین “رول کردن نوار” را توصیه می کنم: از خودتان عکس بگیرید که کمی خطر می کنید و پخش صحنه را تماشا کنید. چندین بار “نوار را دوباره بغلتانید” و صحنه را دوباره مرور کنید. چند پاسخ متفاوت و رویکردهای مختلف را تمرین کنید تا زمانی که احساس راحتی کنید. سپس ، می توانید آن را در دنیای واقعی امتحان کنید و ببینید چقدر در مثبت اندیش بودن شما تاثیر می گذارد.

برای تقویت تجربه مثبت خود، مراحل زیر را قبل از هر فعالیت جدیدی انجام دهید

ذهنیات احتمالی را یادداشت کنید

آیا می توانید در آنجا چیزی یاد بگیرید؟ آیا می توانید با یک دوست جدید آشنا شوید؟ آیا ممکن است آن کار سرگرم کننده باشد؟ آیا بیرون آمدن از خانه و بودن در اطراف افراد جدید احساس خوبی برایم به همراه خواهد داشت؟

اهداف خود را یادآوری کنید

شما برای یافتن دوستان جدید و تفریح یا یادگیری به آنجا می روید.

خصوصیات مثبت شخصی خود را مرور کنید

دوستانتان درباره شما چه چیزی دوست دارند؟ چه چیزی را در مورد خود دوست دارید؟ هوش، شوخ طبعی، سبک شما، مهارت مکالمه شما؟ آیا شما فردی مهربان و دلسوز هستید؟ یادآوری این خصوصیات به خودتان باعث می شود انرژی مثبت بگیرید.

تفکر خود را تغییر دهید تا به فردی مثبت اندیش تبدیل شوید

هرکسی گفتگویی در حال اجرا دارد که می تواند منفی و خود شکنانه باشد یا مثبت و انرژی زا باشد. افکار شما بر روحیه شما تأثیر می گذارد و نحوه ارتباط شما با خود می تواند روحیه شما را بالا ببرد و شما را مثبت اندیش کند و یا کاهش دهد. فعالیت عصبی در مغز باعث فعال شدن هورمون های مترادف با احساسات می شود. یک کاری که می توانید انجام دهید این است که صحبت در مورد خود را کنترل کنید: در مورد روز آینده ، درباره اشتباهات، درباره شانس خود با خود چه می گویید؟ اگر این پیام ها منفی باشد، تغییر آنها می تواند روحیه و خوش بینی شما را افزایش دهد. خبر خوب این است که می توانید انتخاب کنید مونولوگ (صحبت با خود) منفی خود را با چیز مثبت تری جایگزین کنید.

خودگفتاری قدرتمندترین ابزاری است که شما برای تبدیل احساسات منفی به مثبت در اختبار دارید. مغز شما تمایل دارد چیزهای آشنا را بارها و بارها تکرار کند.

به بهترین نسخه خودتان تبدیل شوید

اگر سکوت را دوست دارید، ساکت باشید، مانند مکالمه های آرام و مهمانی های بزرگ، این یک ویژگی ژنتیکی است. شنوایی و سیستم عصبی شما حساس تر از شخص دیگری است و این صفت از بین نخواهد رفت با این وجود می توانید نهایت استفاده را ببرید و یاد بگیرید که ایجاد آرامش فراوان در زندگی شما را به یک فرد خوشحال تر تبدیل خواهد کرد. لحظات آرام با همسرتان به ویژه برای شما معنی دار خواهد بود و شما را خوشحال می کند.

از طرف دیگر اگر شما یک طرف فرد اجتماعی هستید، از سر و صدا و هیجان لذت می برید، می توانید از آن به عنوان یک دارایی نیز استفاده کنید. شما مهمانی را به روابط خود می آورید و موسیقی و فعالیت روحیه شما را بالا می برد و در روحیه شما تاثیر مثبت می گذارد.

اختیار افکار منفی خود را بر عهده بگیرید

(این چیزی است که کاملاً تحت کنترل شماست) باید این افکار را با افکار مثبت جایگزین کنید. با آنها بحث کنید، با آنها مبارزه کنید، با آنها کشتی بگیرید. انرژی بگذارید هر آنچه را که نمی توانید کنترل کنید، رها کنید، مانند سایر افراد، وقایع زندگی، از دست دادن، ناامیدی. تلاش برای تغییر آنچه تغییر نخواهد کرد را متوقف کنید، آنچه را که هست بپذیرید، بگذارید باشد و زندگی را همانطور که هست زندگی کنید. بله من می دانم که گفتن این کار راحت تر از انجام آن است، اما همین که به آن رسیدگی کنید، زندگی خودتان راحت تر می شود. سرخوردگی در مورد آنچه نمی توانید کنترل کنید اتلاف بی پایان و بی فایده انرژی است که می توانید در جای دیگر از آن به نحو احسن استفاده کنید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب