چگونه می توان در زندگی به آرامش درونی دست پیدا کرد؟

چگونه به آرامش درونی برسیم

۱۴۰۰/۰۶/۰۸ 0 نظر

“ساده زیستی یکی از مراحل صلح و آرامش درونی است. یک ساده سازی مداوم یک رفاه داخلی و خارجی ایجاد می کند که هماهنگی را در زندگی فرد ایجاد می کند. ” (زائر صلح)

“صلح و آرامش درونی نتیجه بازآموزی ذهن شما برای پردازش زندگی همانطور که هست می باشد ، و نه آنطور که شما فکر می کنید.” (وین دایر)

زندگی روزمره می تواند شلوغ ، پرتنش و گاهی اوقات طاقت فرسا باشد. ممکن است گاهی احساس شود که آوردن کمی صلح و آرامش درونی بیشتر در زندگی شما آرزویی بیهوده است. اما لازم نیست اینگونه باشد. تغییرات کوچک و هوشمند با گذشت زمان می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند.

بنابراین امروز می خواهم 12 نکته برای یافتن صلح و آرامش درونی بیشتر در زندگی روزمره را با شما به اشتراک بگذارم.

برای رسیدن به آرامش درونی محدودیت هایی را تعیین کنید

اگر زندگی شما بیش از حد پر و شلوغ شده باشد ممکن است لازم باشد محدودیت هایی را در جهت رسیدن به آرامش درونی تعیین کنید. بنابراین دست از انجام برخی از کم اهمیت ترین کارها بردارید ، کارهایی که صادقانه بگویم چندان هم مهم نیستند و آرامش درونی شما را به هم میزنند. برای چند بار چک کردن صندوق های ورودی ، اینستاگرام ، توییتر و غیره در روز محدودیت تعیین کنید. و اگر واقعاً وقت ندارید ، به آن ها نه بگویید.

یک تکنیک آرام سازی پیدا کنید که برای شما مناسب باشد

من از نفس کشیدن از طریق شکم و تمرین برای از بین بردن تنش و شارژ مجدد در طول روز خوشم می آید. چه چیزی برای شما مفید است و شما را به آرامش درونی نزدیک تر می کند؟ پیاده روی طولانی ، موسیقی ، یوگا ، مراقبه یا رفتن به شنا؟ کشف کنید و آن را انجام دهید.

اگر میخواهید آرامش درونی شما از بین نرود از کاه کوه نسازید

این مورد می تواند استرس های غیرضروری زیادی ایجاد کند و آرامش درونی شما را برهم بزند. هنگام رو به رو شدن با آنچه به نظر کوه می رسد از خود سوالاتی بپرسید:

آیا اکنون شخصی در کره زمین از من بدتر است؟ آیا این مسئله 5 سال دیگر مهم خواهد بود؟ این سوالات به شما کمک می کند بزرگنمایی کنید و متوجه شوید که ممکن است همه چیز بد نباشد و از پس آنها برآیید.

سرعت خود را کم کنید

حتی احساسات شما نیز به عقب بر می گردند. اگر هنگام راه رفتن ، حرکت دادن بدن یا صحبت کردن سرعت خود را کم کنید اغلب می توانید استرس کمتری داشته باشید (در مقایسه با سرعت حرکت / صحبت سریع). کاهش سرعت برای کاهش استرس و رسیدن به آرامش درونی به بسیاری از کارهای دیگری که در زندگی روزمره انجام می دهید نظم می دهد و شما را از آشفتگی نجات می دهد.

دنیای خود را نظم ببخشید ، ذهن خود را آرام کنید و به آرامش درونی برسید

فقط 3 دقیقه وقت بگذارید تا فضای کار یا اتاقی که در آن هستید را مرتب و منظم کنید. فضای بدون سر و صدا ، ساده و مرتب در اطراف شما وضوح و نظم را به ذهن می آورد و باعث آرامش درونی شما می شود. بنابراین در اینجا متوقف نشوید و خانه و زندگی خود را نیز نظم داده و ساده و مرتب کنید تا در یک محیط آرامش بخش زندگی کنید.

از یک فضای کاری حداقلی استفاده کنید

فضای کار من فقط یک لپ تاپ روی میز چوبی است. من از یک صندلی راحت استفاده می کنم و همیشه لیوان آبم هم آنجا روی میز هست. برای داشتن آرامش درونی. همین و بس.

در اینجا هیچ حواس پرتی وجود ندارد. فقط من ، کامپیوتر و آب. این مسئله آرامش درونی عالی را برایم به ارمغان می آورد و تمرکز در ساعات کار را برای من آسان می کند.

10 دقیقه زودتر باش، بهترین تکنیک آرامش درونی

این یک عادت بسیار کوچک اما فوق العاده موثر است و رعایت همین اصل بسیار ساده باعث شده است تا من در طول مدت یکسال کمترین زمان های تنش زا و استرس زا را داشته باشم و همیشه با اعتماد به نفس بالا و مطمئن در انجام کارها ظاهر شوم و بیشتر زمان را برای استراحت و شارژ دوباره داشته باشم و به سادگی به آرامش درونی برسم.

اگر آرامش درونی می خواهید بپذیرید که بعضی چیزها را باید در گذشته رها کنید

اکنون در زمان حال هستید ولی اگر چیزی منفی از زمان گذشته در ذهن شما مانده مانند چیزی که شخصی به شما گفته باشد یا کاری را انجام داده باشد آن را همان جا رها کنید و اجازه ندهید که اثر منفی آن در ذهن شما بماند و زمان حالتان را تحت تاثیر قرار دهد و آرامش درونی شما را نابود کند.

و گرچه ممکن است واقعیت ها هنوز در ذهن شما باشد ، اما با این رویکرد احساسات منفی بسیار کم قدرت می شوند. در این مرحله ، بگذارید آن چیز مثل این باشد که کیسه ای از لباس های قدیمی را بیرون می اندازید. و به جای آن تمرکز خود را به لحظه فعلی و چیز بهتری معطوف کنید.

به جای حدس زدن سوال بپرسید

خواندن ذهن تقریباً غیرممکن است. اما هنوز هم ما اغلب آن را امتحان می کنیم و این کار با خود اضطراب ، عدم اطمینان و نتیجه گیری غلط را به دنبال دارد و آرامش درونی را به هم میریزد.

بنابراین به جای آن سوال کنید و ارتباط برقرار کنید. ممکن است در ابتدا گاهی اوقات کمی سخت باشد اما در طولانی مدت می تواند شما و افراد اطراف شما را از دردسرهای زیادی نجات دهد.

برای مدتی از کار که انجام می دهید دوری کنید

یک رمان بخوانید ، نمایش تلویزیونی یا یک فیلم مورد علاقه خود را تماشا کنید. ساده است اما به راحتی می تواند فشار را آزاد کند و شما را به آرامش درونی نزدیک کند.

مشکلی را حل کنید که بر دوشتان سنگینی می کند تا خیلی سریع به آرامش درونی برسید

دیگر معطل نکنید مشکل خود را حل کنید و تمام استرس و تنش زمینه ای که در زندگی شما ایجاد می کند را رها کنید.

شما احتمالاً قبلاً می دانید چه کاری باید انجام دهید، فقط هنوز این کار را انجام نداده اید. اما هرچه بیشتر منتظر بمانید، تنش در درونتان بدتر می شود.

بنابراین از روی صندلی بلند شوید و همین حالا فقط به مدت 1-3 دقیقه شروع به انجام آن کنید و مشاهده میکنید چگونه به آرامش درونی می رسید.

در تعطیلات آخر هفته با کارتان قطع ارتباط کنید

کار خود را – و تلفن کار خود را – در جایی که متعلق است بگذارید. فعالیت اینترنت و بررسی تلفن هوشمند خود را در آخر هفته قطع یا حداقل آن را محدود کنید. و بیشتر شنبه ها و یکشنبه ها (آخر هفته تقویم میلادی) را با توجه کامل به خانواده ، دوستان ، سرگرمی و یا بطور مثال در طبیعت سپری کنید و بگذارید ذهن و جسمتان هوای تازه بخورد و انرژی سرشار و آرامش درونی کسب کنید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب