چگونه می توان با هدف گذاری درست پیشرفت کرد و به اهداف خود رسید؟

چگونه با هدف گذاری درست پیشرفت کنیم؟

۱۴۰۰/۰۶/۱۰ 0 نظر

دستیابی به پیشرفت واقعی با هدف گذاری، همیشه به راحتی و کمیت و اندازه گیری آن آسان نیست. به عنوان مثال، مسیرهای زیادی برای یادگیری یک مهارت وجود دارد، و بسیاری از روش ها برای ساختن این مهارت چیزی است که می توانید به یک حرفه تبدیل کنید. ممکن است کسی متوجه شود که آن ها ذائقه عکاسی را دارند، چند عکس اینستاگرامی از عروسی پسر عموی خود ارسال کنند و به طور ناگهانی برای یک برنامه واقعی و حرفه ای رزرو کنند. از آنجا به بعد، آن حرفه ممکن است با تلاطم های بسیاری روبرو شود، زیرا آن ها بیشتر در مهارت های خود فرو می روند و نام خود را به گوش می رسانند.

این ممکن است اتفاق بیفتد و هرگز دور از ذهن نیست به همین دلیل است که می تواند برای ما سخت باشد بدون اینکه نگران باشیم در چه مسیری گام برداریم، راهی به سوی اهداف خود طی کنیم. آیا باید روزانه دوازده ساعت در داخل کتابخانه بنشینیم و کتابهای خود را مطالعه کنیم، یا باید در جهان تجربه کنیم و در ساختن آنچه که کال نیوپورت (Cal Newport) آن را “سرمایه شغلی” می نامد، در موقعیت های ابتدایی شکست بخوریم؟

خوب، اگر شما علاقه مند به حداکثر رساندن فرصت ها و بهره وری خود در مسیر رسیدن به اهداف تان هستید، چند راز وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. هنگام استفاده از این موارد به صورت ترکیبی، مطمئناً به دنبال دستیابی به موفقیت هایی خواهید رسید که امیدوارید روزی آن ها را بدست آورید. برای برخی، این می تواند به منزله رسیدن به همه چیز باشد.

هر روز به نسبت هدف گذاری خود تلاش کنید

تلاش روزانه به شما کمک می کند با شتابی که ممکن است آن را حتی در ابتدا ممکن ندانید به جلو بروید. در مورد آن فکر کنید چند نفر هر روز برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کنند؟ می توان ادعا کرد که فقط تعداد کمی از افراد نادر و انگیزه دار این کار را انجام می دهند. اما راز اینجا این است که شما مجبور نیستید هر روز پیشرفت عمده ای داشته باشید. بعضی روزها، ممکن است فقط چند مقاله در مورد موضوع مورد نظر خود بخوانید، که توسط چهره های برجسته آن صنعت نوشته شده است. این ممکن است ارتباط با هنرمندان دیگر از طریق توییتر باشد، یا از آن ها بپرسید که چگونه به نتیجه خاصی می رسند. این حتی می تواند به معنای قرار دادن برنامه ای برای کارآموزی باشد که می دانید به رشد شما کمک می کند. ممکن است آن را دریافت نکنید … اما حداقل درخواست داده اید و از همه مهمتر اینکه تلاش تان را انجام داده اید..

مراحل افزایشی کمی از این قبیل واقعاً با گذشت زمان جمع می شوند. در بیشتر سالها 365 روز وجود دارد (در بعضی 366 روز- سال کبیسه). اگر هر روز دو قدم کوچک بردارید، در طول یک سال حداقل 730 قدم کوچک به سمت هدف خود برداشته اید. این باید مفید باشد. البته بعضی روزها ممکن است تصمیم بگیرید که به استراحت نیاز دارید و بنابراین می توانید روزهای دیگر این تلاش را جبران کنید. شاید بعضی روزها شما بتوانید چهار ساعت مطالعه کنید و با دقت و توجه نقشه ها و برنامه هایتان را تمرین کنید. حرکت به جلو با این تلاش واقعاً می تواند به شما کمک کند تا هدف گذاری خود را در یک سفر مادام العمر انجام دهید و در عین حال به نقاط عطف کوچکتری نیز دست پیدا کنید که در طول مسیر به قطعات افزایشی تقسیم می شوند. این یک مسیر عالی برای دنبال کردن است.

صعود خود را برنامه ریزی کنید

شما باید برای صعود خود برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی مسیری که امیدوارید دنبال کنید بسیار مهم است. این به معنای ترسیم پیشرفت یک حرفه کامل نیست. این بدان معناست که می توانید قدم های عملی را برای حرکت ذره ذره به جلو بردارید.

شاید شما به امنیت سایبری علاقه مند هستید. شما در حال درخواست یک دوره برای به دست آوردن صلاحیت هستید. این یک قدم عالی است. اما شما باید بفهمید که برای تبدیل شدن به یک مدیر امنیتی به چه مهارت هایی نیاز دارید و برای نقش ها و شغل هایی که از این نوع هستند، حقوق چقدر است؟ چه سواالاتی را در مصاحبه می توانند بپرسند؟ آن ها چه نقش ها و مسئولیت هایی دارند؟

حتی اگر در نهایت این مسیر را دنبال نکنید، انجام تحقیق به شما کمک می کند تا کمی زمینه و درک کافی کسب کنید. شاید اگر این موضوع را جذاب می دانید، سپس می توانید مفاهیم اساسی را که ممکن است برای شروع دوره اساسی باشد، یاد بگیرید. این یک زمان، یک تاریخ و یک مهلت برای صعود به شما می دهد. از اینجا می توانید اقدامات عملی مهمی را شروع کنید، مانند یادگیری راز بعدی.

پیشرفت خود را ترسیم کنید

ترسیم پیشرفت شما با هدف گذاری مهم است. اگر پیگیری نمی کنید چگونه می توانید بگویید که چقدر پیش رفته اید؟ گاهی اوقات، خیلی ساده است که اگر وقت خود را برای توجه نمی گذرانید، چقدر پیشرفت کرده اید. نگهداری یک مینی ژورنال می تواند ایده خوبی باشد. (من یک طرفدار بزرگ ژورنالیسم هستم.) صرفاً یادداشت برداری از یادداشت های زمان سنجی خود می تواند به شما کمک کند که دروس خود را یاد گرفته اید. همچنین به شما خواهد گفت که کدام مهارت را باید مرور کنید. ترسیم نمودار پیشرفت خود به این روش همچنین به شما کمک می کند تا دوباره دروس را مرور کنید.

این در نهایت به شما کمک می کند تا یادگیری را از حافظه کوتاه مدت خود به درک طولانی مدت خود برسانید. برخی ممکن است تصمیم بگیرند هر دو هفته یکبار از خود سوالات آزمایشی بپرسند تا اطلاعات قدیمی را در ذهن خود تازه نگه دارند. دیگران ممکن است تلاش کنند و موقعیت های واقعی را پیدا کنند که در آن، آن ها مجبورند مهارت های خود را برای آزمایش خلاقیت خود آزمایش کنند.

هدف گذاری نیازمند نظم و انضباط است

هیچ راهی برای نظم خوب و قدیمی وجود ندارد. انگیزه اغلب موقت است و در حالی که الهام می تواند یک عمر طول بکشد، اگر از آن برای ادغام نظم استفاده نشود، برای تحقق بخشیدن به الهام تلاش خواهید کرد. هرکسی می تواند از نوازنده ای که عاشقش است الهام بگیرد اما زمان نشستن، نواختن گیتار، یادگیری آکورد و حرکت در بعضی از مراحل ناخوشایند یادگیری اولیه در کل طول می کشد.

نظم و انضباط را می توان مانند عضله ساخت. اگر به طور منظم روال خود را دنبال می کنید و به قول های خود عمل می کنید، خیلی زود شروع به اعتماد به برنامه های روزمره خود می کنید. به زودی تلاش هایی مانند رفتن به یک دویدن صبح برای کاهش وزن غیرقابل بحث و آسان است. چرا؟ زیرا شما آن ها را روزها، هفته ها و ماه ها به همین روش تمرین کرده اید. به همین ترتیب، قدرت لازم برای اجرای نظم و انضباط می تواند با گذشت زمان کاهش یابد. این به شما کمک می کند بدون تلاش شدید برای لذت بردن از آن ها، تصمیمات درست بگیرید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب