5 عادت مردمان ناراضی در زندگی و نحوه غلبه برا آن ها

عادت های مردمان ناراضی چیست

۱۴۰۰/۰۵/۲۴ 0 نظر

“به چیز های کمی نیاز داریم تا یک زندگی شاد و رضایت بخش بسازیم، تمام آن در وجود شما هست و در نحوه اندیشیدن شما نهفته است.” مارکوس آئورلیوس (Marcus Aurelius) فیلسوف مشهور رم
شرایط مطمئنا می توانند زندگی را به کام ما تلخ و ناخشنود کنند ولی باید بدانیم که بخش بزرگی از رضایت ما از زندگی و خودمان به شرایط ارتباطی ندارد و در خودمان نهفته است و در واقع این خود ما هستیم که باعث خوشحالی یا نارضایتی خودمان می شویم.
در این مقاله برا آن شدیم تا شما را با 5 عادت که موجب نارضایتی ما از زندگیمان می شود آشنا کنیم و از آن مهمتر راههای غلبه بر این عادات را نیز با شما به اشتراک بگذاریم و باشد که همه ما بتوانیم زندگی شاد و رضایت بخشی را داشته باشیم.
همیشه به کمال گرایی اندیشیدن و در راستایی کمال گرایی عمل کردن عادت نکنیم

به کمال گرایی توجه نکنیم

کمال گرایی از جمله آن عاداتی است که بسیار در نارضایتی ما از زندگی تاثیر گذار است.
آیا زندگی باید کامل باشد و پس از آن شما راضی و خوشحال باشید؟
این دقیقا همان سوالی است که باید از خود بپرسیم چون در زندگی همه چیز با هم نمی تواند به کمال برسد و ما نمی توانیم خوشحالی خودمان را منوط به فراهم بودن همه چیز و در کمال بودن بکنیم و باید بدانیم که خوشحالی یک روشی از زندگی است و نباید با کمال گرایی گره بخورد.
و اما چگونه بر این عادت غلبه کنیم؟
در این بخش دو روش را که می توانیم بر عادت کمال گرایی غلبه کنیم برایتان بیان می کنیم:

  • در زندگی به دنبال چیز های “به اندازه کافی خوب” باشید و کمال گرایی را همیشه دنبال نکنید.

این را بدانید که خیلی از چیزهایی که شما به دنبال آن هستید اگر با دید کمال گرایانه دنبال شوند هرگز به آنها دست پیدا نخواهید کرد پس تلاش کنید و تا اهدافتان را در سطح قابل قبول و دست یافتنی دنبال کنید.

  • همیشه یک محدوده زمانی را برای رسیدن به اهدافتان تعیین کنید.
وقتی شما محدودیت زمانی برای رسیدن به اهدافتان تعیین می کنید این کمک می کند تا بتوانید کارها را در سطحی خوب به پایان رسانده و برای رسیدن به بهترین و کامل ترین چیز زمان خودتان را هدر ندهید چون سطح خوب خیلی از مواقع می تواند کافی هم باشد.

زندگی کردن در دریایی از صداهای منفی پیرامون ما

صداهای منفی را نادیده بگیریم

همانطور که می دانیم هیچ کس در جزیره و تنها زندگی نمی کند و همه ما در جامعه ای زندگی می کنیم.
در این جامعه اغلب صداهایی هستند که به ما می گویند شاد زیستن امکان ندارد و زندگی پر از مشکلات و دردسرهای فراوان است.اینها صداهایی هستند که به زندگی از دیدگاه منفی می نگرند.
چگونه می توانیم بر این عادت غلبه کنیم؟
برای غلبه برا این عادت باید صداهای منفی را با صداهای مثبت و برانگیزنده جایگزین کنیم.
همیشه به دنبال افراد با افکار مثبت باشیم و با آنها همنشینی کنیم و مطمئنا در پیرامون همه ما هستند افراد موفقی که می توانند الهام بخش خوشحالی در زندگی باشند. باید تا می توانیم افکار و صداهای منفی را از ذهن خود دور نگهداریم.

بیش از حد گیر کردن در گذشته و فکر کردن به آینده

فکر کردن به گذشته و یادآوری خاطرات تلخ و شکست ها و فرصت های از دست رفته شما را بسیار اندوهگین خواهد کرد.
همچنین  فکر کردن بیش از اندازه به آینده و اینکه چطور امکان دارد کارها به خوبی پیش نرود و مشکلات عدیده بر سر راهمان پدید آید و ممکن است با گذر زمان و پا به سن گذاشتن سلامتیمان ه خطر بیافتد و هزاران فکر دیگر نیز می تواند شما را در اندوه و اضطراب فرو برد.
پس بهترین روش این است انسان در لحظه زندگی کند و از تجربه لحظه حال نهایت بهره و لذت را ببرد.
چگونه می توانیم بر این عادت غلبه کنیم؟
تقریبا غیر ممکن است که اصلا به گذشته و آینده فکر نکنیم و البته بسیار ضرروی است که برای فردا و حتی سال دیگر برنامه داشته باشیم و از گذشته های خودمان درس بگیریم. ولی اینکه غرق در گذشته و نگران آینده باشیم هیچ کمکی به ما نمی کند.
با علم به این بهترین روش زندگی کردن آن است که در حال زندگی کنیم و بر آنچه که داریم همین الان انجام می دهیم تمرکز کنیم تا آن را به نحو احسن انجام دهیم این باعث می شود که هم کارها را با کبفبت بالا به انجام رسانیم و هم از زندگی خود رضایت کامل داشته باشیم و در رسیدن به اهداف بلند مدت خود در آینده نیز کمک شایانی خواهد کرد.

مقایسه خود و زندگیمان با دیگران

زندگی خود را با دیگران مقایسه نکنید

یک عادت بسیار مخرب و معمول در زندگی انسانهای ناراضی این است که آنها مدام خودشان و زندگیشان را با دیگران مقایسه می کنند.
آنها خانه، ماشین، شغل، ثروت، روابط و محبوبیت اجتماعی خود را با دیگران مقایسه می کنند و این در انتها منجر به این می شود که آنها عزت نفس خودشان را پایین می آورند و خود را غرق در احساسات منفی می کنند و از شادی های زندگی بی بهره می مانند.
چگونه می توانیم بر این عادت غلبه کنیم؟
این عادت مخرب را با یک عادت موثر و سازنده جایگزین کنید.
عادت کنید که خودتان را با خودتان مقایسه کنید.
به خود بنگرید و ببینید که چقدر تاکنون رشد کرده اید و به چه پیشرفت هایی دست یافته اید.
این باعث می شود شما شکرگذار داشته هایتان باشید و ببینید که چقدر در زندگی خودتان می توانید موثرتر باشید و به اهدافتان نزدیکتر شوید و در خواهید یافت که نیاز نیست که خودتان را با دیگران مقایسه کنید و کافیست بر داشته ها و تواناییهای خودتان تمرکز کزده و به سوی رسیدن به اهدافتان قدم بردارید.

محدود کردن زندگی مان به دلیل محیط پیرامون خودمان

یکی از عادات بسیار منفی و مخربی که افراد ناخوشنود در زندگی روزمره خودشان دارند این است که آنها همیشه به این  فکر می کنند که مردم و محیط اطرافشان آنها را زیر نظر دارند. اگر شما به این فکر کنید که بقیه در مورد شما چه می گویند اگر این کار را بکنم این موجب آزردگی شما در همه حال خواهد شد چون این را باید بدانید که شما برای دیگران یا نظر آن ها زندگی نمی کنید و باید تمرکزتان بر اهدافتان باشد تا پیرامون خودتان.
چگونه می توانیم بر این عادت غلبه کنیم؟
باید دریابید که مردم به آنچه شما انجام می دهید اصلا اهمیتی نمی دهند.
در واقع آنها با خودشان نگرانی های خودشان را دارند و با آنها درگیر هستند درست مثل شما و وقت ندارند حتی در مورد کارهای دیگران فکر کنند.

نگاهتان به بیرون باشد تا درون

یعنی به پیرامون و اطراف خود نگاه کنید و ببینید که چگونه میتوانید مفید واقع شوید و کمکی به دیگران برسانید این باعث افزایش اعتماد و عزت نفس شما می گردد و از اینکه شما خود را مرکز توجهات مردم بیابید نیز رهایی می دهد.

این بود 5 عادتی که باید آنها را با عادات سازنده جایگزین کنیم تا بتوانیم زندگی شاد و رضایت بخشی داشته باشیم.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب