5 حالتی که در آن ذهن شما به شما دروغ می گوید

چه موقع ذهن به ما دروغ میگوید؟

۱۴۰۰/۰۶/۰۸ 0 نظر

موفقیت در تجارت و زندگی به تصمیمات خوب بستگی دارد و تصمیمات خوب به دو چیز بستگی دارد. یک ، شما باید واقعیت ها را بدانید. دو ، شما باید هوشمندانه و با استفاده از ذهن خود در مورد آنها فکر کنید.

بیشتر مشاوره های تصمیم گیری بر روی عنصر دوم متمرکز است – به شما نکاتی را در مورد چگونگی توزیع گزینه ها و گزینه های قالب برای تفکر هوشمندانه تر درباره انتخاب ها می دهد. ممکن است فکر کنید واقعیت ها ، اساساً از خود مراقبت می کنند. شما می توانید با تکیه بر چشم و ذهن خود به خودتان بگویید که چه چیزهایی را ضرروری است که بدانید.

متأسفانه ، این اصلاً فرضیه مطمئنی نیست. ادراک: چگونه بدن ما ذهن ما را شکل می دهد ، کتاب جدیدی از روانشناس دانشگاه ویرجینیا ، دنیس پروفیت (Dennis Proffitt) و نویسنده دریک بائر (Drake Baer) ، تمام روش هایی را که در آن ها مغز سعی در فریب و بازی دادن ما را دارد و آنچه را که ما به دلیل وضعیت جسمی ، خلق و خوی یا شرایطمان به اشتباه درک می کنیم را بیان می کند.

در پستی که اخیراً و به هنگام جستجوی کتاب برای مرکز علمی دانشگاه برکلی ، جیل ساتی (Jill Suttie) تعداد زیادی مثال ارائه کرده است ، اما داستان های مغالطه انگیز از ترفندهای بازی مغز ما در اینترنت به وفور یافت می شود. در اینجا چند مورد آورده شده است تا شما را متقاعد کند که ذهن شما بیش از آنچه تصور می کنید به شما دروغ می گوید.

وقتی خسته اید همه چیز دورتر به نظرتان می رسد

فاصله ها واقعیت ها هستند ، نه عقاید و نظر ها. یک جواب درست و عینی برای این سوال وجود دارد که “آن چقدر از ما دور است یا چقدر از ما فاصله دارد؟” اما اگر یک نوار اندازه گیری کوتاه نداشته باشید ، در آن صورت ذهن شما تخمین می زند. و حدس های ما درباره مسافت فقط تحت تأثیر چشم اندازها ، تجربه و سایر عوامل منطقی قرار نمی گیرند. احساسات ما نیز در تخمین های ما محاسبه می شود.

Suttie گزارش می دهد: “محققان دریافته اند که اگر چاق یا خسته هستید ، مسافت ها و فاصله ها به نظرتان دورتر می رسد.” عکس این قضیه نیز صادق است – اگر فکر می کنید دستیابی به چیزی آسان است ، به نظر می رسد نزدیک تر یا در دسترس تر از واقعیت باشد.

ساتی می نویسد: “اگر چیزی را در دست داشته باشید که دامنه شما را گسترش دهد – مانند یک چنگ زن – همه چیز به شما نزدیکتر نیز به نظر می رسد.”

غذا باعث زیبایی شما می شود

اگر هرگز برای صدور حکم مجبور شدید پیش قاضی بروید ، تمام تلاش خود را بکنید تا جلسه دادرسی بعد از ناهار تنظیم شود. تحقیقات نشان می دهد قضات در هنگام گرسنگی از ملایمت کمتری برخوردار هستند. آنها تنها کسانی نیستند که ذهن و عملکرد آنها تحت تأثیر غذا است.

Suttie خاطرنشان می کند: “مطالعات همچنین نشان داده است که افرادی که از یک لیوان شربت بزرگ و شیرین لذت برده اند بیشتر به دیگران کمک می کنند. و کودکانی که صبحانه می خورند در مدرسه بهتر عمل می کنند و مشکلات رفتاری کمتری دارند.”

گرسنگی و عطش یک چیز کاملا واقعی است و تأثیرات قابل توجه و واقعی در تصمیم گیری ما دارد.

وقتی غمگین هستید همه چیز سخت تر به نظر می رسد

فقط گرسنگی نیست که بر دید شما در جهان تأثیر می گذارد. احساسات دیگر نیز چنین می باشند. ساتی گزارش می دهد ، به عنوان مثال ، “افرادی که به موسیقی مالیخولیایی گوش می دهند، در ذهن خود فکر می کنند تپه ای که در روبروی آن ها قرار دارد شیب دارتر است نسبت به  افرادی که به موسیقی شاد گوش می دهند و تپه پیش روی خود را با شیب بسیار ملایم تری می بینند.” وقتی غمگین باشی دنیا سخت تر به نظر می رسد.

دنیا راحت تر به نظر می رسد وقتی با دوستان هستید

عکس این نیز صادق است – شرکت های خوب کار کردن را آسان تر نشان می دهند. ساتی اضافه می کند: “پیش بینی مجبور شدن حمل بار سنگین با شخص دیگر (در مقابل به تنهایی) باعث سبك تر نشان دادن آن می شود و فقط فكر كردن در مورد یك دوست می تواند باعث شود تپه ها از شیب كمتری برخوردار شوند. (کارها در ذهن ما آسان تر به نظر برسند.)”

ما رنگ را از زمینه حدس می زنیم

“لباس” را به یاد بیاورید ، الگوی رفتاری انفجاری اینترنتی که در آن مردم نمی توانستند توافق کنند که یک لباس سفید و طلایی است یا آبی و سیاه؟ همانطور که یکی از مقاله های جذاب سایت معتبر Vox توضیح می دهد ، اختلاف نظر در مورد رنگ ها یک اتفاق عجیب و غریب نیست. ما همیشه رنگ ها را بر اساس موقعیتی که در آن قرار دارند استنباط می کنیم. آنچه اطراف یک رنگ را احاطه کرده است (یا آنچه تصور می کنیم یک رنگ را احاطه کرده است) می تواند سایه ای را که می بینیم تغییر دهد.

در مورد “لباس” ، احتمالاً کسانی که لباس را به رنگ سفید و طلایی “دیده اند” تصور کرده اند که در نور خورشید به آن لباس نگاه می کنند و البته کسانی که رنگ آن سیاه و آبی “دیدند” ، لباس را در کنار نور لامپ تصور کرده اند. هر دو گروه به طور ناخودآگاه نورپردازی را اصلاح کرده و به نتایج بسیار متفاوتی می رسند.

مراقب تصمیمات سریع باشید

صرفاً به تصویر کشیدن اینکه چقدر ذهن انسان می تواند عجیب و غریب باشد ، این مثال ها یک داستان هشدار دهنده برای کارآفرینان ارائه می دهند. تصور اینکه شما می توانید حقایق را به همان اندازه اساسی بودن یک رنگ کالا یا دشواری یک چالش فقط در یک نگاه ، ببینید چندان ایمن نیست. روحیه ، بدن و زمینه شما می تواند درک شما را کاملاً تغییر دهد.

آنچه صبح آسان به نظر می رسد ممکن است بعد از ظهر دلهره آور به نظر برسد. همه اینها باید به عنوان یک احتیاط در برابر تصمیم گیری سریع عمل کنند

باز بودن در برابر اطلاعات جدید و خطا پذیری خود ما توصیه خوبی برای نسل ها بوده است. به نظر می رسد که هرچه بیشتر در مورد همه راه هایی که ذهن ما به ما دروغ می گوید بیشتر یاد بگیریم.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب