پنج روش ساده و کاربردی برای شاد زیستن که باید بدانید

شادی,شاد زیستن,روش های شاد زیستن,خوشحالی,خوشبختی

۱۴۰۰/۰۵/۳۰ 0 نظر

میل به خوشبختی یک احساس جهانی و مختص همه انسان هاست. تا حدودی ، شما می خواهید یاد بگیرید که چگونه می توانید به نوعی شاد باشید. با این حال ، همه نمی دانند چگونه به این وضعیت دست یابند.

متأسفانه جامعه به این سردرگمی کمک نکرده است. و ما انسان ها همیشه خوشبختی را با دارایی های مادی مرتبط کنیم. طرز تفکر این است که ، اگر چیزهای بیشتری داشته باشیم ، بیشتر به شاد بودن دست می یابیم.

در نتیجه ، بسیاری از مردم کل زندگی خود را صرف تعقیب شادی می کنند ، و آن ها وقتی که نسخه اتوپیایی (مدینه فاضله و بالاترین حس کمال گرایی) خود را پیدا نکردند احساس شکست می کنند.

خوشبختیچیزی نیست که شما برای خود بصورت خارجی پیدا کنید. شما با داشتن لباس جدید و یا خرید ماشین جدید نمی توانید حس خوشبختی ابدی داشته باشید.

مطمئناً ممکن است شما با یک خرید کوتاه مدت احساس شادمانی و رضایت داشته باشید ، اما این حس خوب ماندگار نیست. اندکی پس از آن ، شما به دنبال بهترین چیز بعدی برای پر کردن خلاء در زندگیتان هستید.

قرص جادویی برای خوشبختی وجود ندارد. خوشبختی یک حس و کار درونی است ، انتخابی که شما باید انجام دهید. موارد زیر را امتحان کنید تا یاد بگیرید چگونه هر روز در زندگی خودتان خوشحال باشید و لذت ببرید.

برای شاد بودن ذهن آگاهی را تمرین کنید

ذهن,آگاهی,شادی,زندگی,حال,انرژی,لذت

اینکه چگونه روز خود را شروع می کنید اهمیت دارد. اگر به طرز ناخوشایندی از رختخواب بلند شده اید ، و یک فنجان قهوه ریخته و به سرعت و با عجله برای رسیدن به محل کارتان خانه را ترک می کنید ، به نظر شما روزتان چگونه ادامه خواهد داشت و آیا روز شادی در انتظارتان خواهد بود؟

من در مورد شما نمی دانم ، اما احساسات من همیشه به بهترین نتیجه می رسند. اگر به ذهن خود تسلط نداشته باشید ، ذهنتان به شما تسلط می یابد.

وقتی هر روز صبح را برای تغذیه وضعیت روحی و عاطفی خود اختصاص می دهید ، خود را برای موفقیت آماده می کنید. مدیتیشن ، ژورنال ، ورزش ، خواندن ، آب میوه ، رقص. هر کاری را که لازم باشد انجام دهید تا خود را به حالت پرشکوهی برسانید.

بله ، مدیتیشن عالی است ، اما بزرگتر از آن این است که شما می خواهید تلاش کنید و با ذکاوت و آگاهی بیشتری نسبت به آنچه در اطرافتان هست زندگی کنید. این همان ذهن آگاهی است که شما لحظه به لحظه در زندگی خود باید تجربه کنید تا بتوانید شاد تر و خوشحال تر باشید.

سعی کنید در هر لحظه از زندگی خود حضور بیشتری داشته باشید (در لحظه زندگی کنید و از حال لذت ببرید). به جای اینکه با عجله از این سو به آن سو بپرید، زمان را برای مکث و لذت بردن از چیزهای کوچک استفاده کنید.

سپاس گذار و قدردان باشید

قدردان,قدردانی,شکر,شکرگذاری,سپاس,سپاسگذاری,خدا,شاد

قدردانی ، روشی برای زندگی است که صرف نظر از شرایط وخیم فرد بر دیدن خوبی ها متمرکز است. البته ، سپاسگزار بودن وقتی انسان شرایط سختی را تجربه می کند کار آسانی نیست.

با این وجود ، همیشه در هر چالشی در زندگی جنبه های مثبت نیز وجود دارند. فقط باید حاضر باشید آن ها را جستجو کنید. وقتی نگرش قدردانی را اتخاذ می کنید در واقع در زندگیتان به حالت تقدیر دست می یابید و ناگهان جایی برای غم و اندوه وجود نمی ماند چرا که شما عشق را انتخاب می کنید.

تحقیقات نشان می دهد که قدردانی به شدت با خوشبختی بیشتر در ارتباط است. قدردانی به افراد کمک می کند احساسات مثبت بیشتری داشته باشند ، از تجربیات خوب لذت ببرند ، سلامتی خود را بهبود بخشند و با مشکلات خود به خوبی روبرو شوند.

پس بیاید و از همین امروز به آن فکر کنید که چیزهایی که برای آنها باید در زندگی سپاسگزار باشید چقدر زیاد هستند و تمرین کنید که هر روز برای داشتن آن ها قدردان بوده و احساس خوشحالی کنید.

قبیله (خانواده و اطرافیان) خود را پیدا کنید

قبیله,خانواده,اطرافیان,همبستگی,دوستی,روابط,عشق,رابطه

بطور طبیعی ، ما موجودات اجتماعی هستیم. ارتباط با یکدیگر به پیشرفت ما کمک می کند ، مخصوصاً وقتی در روزهای سخت زندگی قرار داریم.

تحقیقات نشان می دهد افرادی که احساس ارتباط بیشتری با دیگران دارند ، سطح اضطراب و افسردگی کمتری دارند ، اعتماد به نفس بالاتر و همدلی بیشتری نسبت به دیگران دارند.

شما همانند پنج نفری می شوید که خود را با آنها احاطه کرده اید. اگر می خواهید فردی شاد و موفق باشید ، باید مطمئن شوید که دوستانتان چشم اندازی مشابه شما دارند.

سعی کنید افرادی را پیدا کنید که شما را قادر می سازند تا نسخه بهتری از خودتان شوید. آنها به طور طبیعی شادی شما را تقویت می کنند و باعث می شوند احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید.

به هوش درونی بدن خود متصل شوید

بدن,باهوش,هوش,درونی,شادی,جسم,ارتباط,خوشبختی

دلیل اینکه که بسیاری از مردم درجا می زنند این است که آنها بیش از حد در ذهن خود زندگی می کنند و در ارتباط با هوش بدنشان ناکام هستند. بدن شما دائماً با شما صحبت می کند باید به آن گوش فرا دهید و با ن هم گام شوید نیازی نیست به موضوعات بیش از اندازه فکر کنید و ذهن خود را درگیر نگه دارید.

روشهای مختلف وجود دارد که به شما این امکان می دهد که به هوش درونی بدن خود متصل شوید ، همانند رقص ، یوگا یا ورزش و غیره. هنگامی که به خود اجازه می دهید از ذهن خود بیرون آمده و در قلب خود فرود آیید، متوجه می شوید که همه چیزهایی که تاکنون به آن احتیاج دارید در حال حاضر در درون شما وجود دارد. در حقیقت تمامی سلول های بدن از هوش برخوردار می باشند و این قلب ماست که وظیفه هدایت آن ها را به عهده دارد.

پس سعی کنید در موارد بسیاری به قلب خود اطمینان داشته و با توجه به هوش درونی بدن خود پیش بروید.

زندگی را خیلی جدی نگیرید و شاد باشید

زندگی,شادی,خوشبختی,انرژی,خوب,لایق,عشق

زندگی بسیار کوتاه است. اگر کل زندگیتان را با نگرانی و افکار آزاردهنده در مورد همه چیز سپری کنید ، لحظه های بسیار زیبایی را از دست می دهید. بلکه باعث ایجاد بیماری در بدن خود نیز می شوید.

تأکید بیش از حد بر جدی بودن زندگی ، شما را به داشتن کمترین درک از آنچه که واقعا ارزش وقت و توجه شما را دارد ، سوق می دهد.

در کودکی ، ما به بازی کردن و آزاد بودن می پرداختیم. با این حال ، بسیاری از افراد پس از بزرگ شدن ، این تمایل را از دست می دهند.

شما نمی خواهید به آخر عمر برسید و آرزو کنید که ای کاش بیشتر خندیده بودید و شادتر زندگی می کردید. هیچ کس نمی خواهد با این پشیمانی زندگی کند.

شما همیشه نمی توانید دنیای خارج تان را کنترل کنید. با این حال ، شما همیشه می توانید دنیای درونی خود را کنترل کنید. یافتن راههای ساده برای خوشحال بودن در هر روز برای شما باید به مانند یک تعهد باشد، زیرا شما سزاوار زندگی شاد و خوب هستید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب