5 تفاوت اصلی بین بدبین ها و خوش بین ها چیست؟

تفاوت افراد خوش بین و بدبین در چیست؟

۱۴۰۰/۰۶/۰۸ 0 نظر

متوسط ​​بودن هیچگاه نمی تواند ما را به عنوان یک انسان که می توانیم به جایگاه والایی در زندگی خود دست یابیم راضی نگه دارد. درست است که باید در زندگی متواضعانه رفتار کنیم ولی این هیچ وقت به این معنا نیست که باید به کم راضی باشیم و استعدادی که درون ما وجود دارد را بالفعل نکنیم. در این راه ما باید همواره سعی کنیم خوش بین باشیم. خوش بینی خیلی از مواقع کاملا اکتسابی است و شما باید آن را تمرین کنید تا بتوانید در مواجهه با چالش های زندگی از آن استفاده کنید. بدبینی هیچ دردی را از ما دوا نمی کند و باید تا می توانید نگرش منفی را از خودتان دور نگه دارید.

ذهنیت و رویکرد خوشبینانه

داشتن یک رویکرد خوش بینانه به زندگی ، کلید دستیابی به خوشبختی است. بین خوش بینی و خوشبختی رابطه عمیقی وجود دارد زیرا خوش بینی منعکس کننده امید و ایمان است که به مردم کمک می کند باور کنند که این دنیا مکان خوبی است. افراد خوش بین تمایل دارند زندگی شاد و موفقی داشته باشند. هر دو سلامتی جسمی و روحی فرد هنگامی که فرد دیدگاه مثبتی اتخاذ می کند ، بهبود می یابد.

فقط یک ذهنیت خوش بینانه لازم است تا اتفاقات بهتری در زندگی ما رخ دهد. مطالعات زیادی انجام شده است و ثابت شده است که افراد خوش بین از افراد بدبین خوشحال تر و سالم ترند. همانطور که همه ما از این واقعیت مطلع هستیم که افکار ما عمل و رفتار ما را پیش می برند ، به همین دلیل داشتن نگرش مثبت به زندگی باعث افزایش خلاقیت و بهره وری می شود.

 ویژگی های شخصیتی شما همه چیز را مشخص می کند. افراد بدبین خود را برای رویارویی با بدترین شرایط آماده می کنند. در حالی که افراد خوش بین در همه حال و موقعیتی که باشند خود را برای دستیابی به چیزی ارزشمند در زندگی آماده می کنند.

در مقایسه ای آماری و اثبات شده بین افراد بدبین و خوش بین ، افراد خوش بین 4 برابر موفق تر از افراد بدبین هستند.

و اما چرا؟ آیا می خواهید تفاوت ها را بدانید؟ در اینجا 5 تفاوت اصلی بین افراد بدبین و خوش بین آورده شده است.

افراد بدبین در هر فرصتی خطر را پیدا می کنند در حالی که خوش بین ها در هر خطری فرصت را پیدا می کنند


افراد بدبین بدترین دشمن خودشان هستند. آنها به فرصتی که در پیش دارند نگاه می کنند و روی آنچه اشتباه پیش می رود تمرکز می کنند. این افراد هرگز در زندگی به چیز بزرگی دست نمی یابند. با این حال ، آنها هرگز به شما اجازه نمی دهند در زندگی به چیز بزرگی دست پیدا کنید.

از طرف دیگر ، افراد خوش بین بهترین دوست خودشان هستند. آنها معتقدند که می توانند به هر آنچه در زندگی می خواهند برسند. این نوع افراد متفکر بدون مانع و بدون بهانه تراشی هستند.

به عنوان مثال ، ایلان ماسک (Elon Musk) موسس شرکت تسلا و چندین شرکت موفق دیگر بزرگترین نمونه برای شماست که صنعت موشک سازی ، صنعت اتومبیل سازی و صنایع خورشیدی را تغییر داده است. او همواره انسانی خوشبین بوده است.

بدبین ها داده محور هستند در حالی که خوش بین ها هدف محور هستند

هدف محور باشید و روی اهداف تمرکز کنید

افراد بدبین داده محور هستند. آنها هرگز کاری نمی کنند که نتوانند اندازه بگیرند. بنابراین باعث می شود آنها در منطقه راحتی خود بمانند. این افراد بر اساس داده ها عمل می کنند و هرگز چیز جدیدی را امتحان نمی کنند.

با این حال ، افراد خوش بین هدف محور هستند. آنها هدف گذاری می کنند و هر کاری که لازم است برای رسیدن به آن هدف انجام می دهند. آنها همیشه برای دستیابی به اهدافشان در تلاشند. افراد خوش بین حاضرند برای موفقیت هزینه بپردازند.

این تفاوت مورد علاقه من بین افراد بدبین و افراد خوش بین است.

افراد بدبین مشکل پیدا می کنند در حالی که افراد خوش بین همواره راه حل پیدا می کنند

افراد خوش بین همیشه راه حل ها را یافته و روی آنها تمرکز می کنند

افراد بدبین همیشه مشکلات را به شما نشان می دهند. آنها به شما ثابت می کنند که چگونه کاری را نمی توان انجام داد. آنها بیشتر اوقات با تردید و ناامنی زندگی می کنند و همه چیز را تقصیر تقدیر و نداشتن شانس و موقعیت خوب می دانند.

با این حال ، افراد خوش بین همیشه راه حل هایی را برای مشکلات ارائه می دهند. آنها به شما ثابت می کنند که چگونه می توانید این کار را انجام دهید. آنها زندگی آزاد و فراوانی دارند زیرا معتقدند بالاخره راهی را پیدا می کنند.

بدبین ها واقع بین هستند در حالی که خوش بینان تعقیب کنندگان رویاهایشان هستند

همیشه به دنبال هدف و رویای خود بروید

افراد بدبین انسان هایی واقع بین هستند. آنها هرگز به فکر انجام کارهای بزرگ در زندگی نیستند زیرا به خود و تواناییهایشان اعتقادی ندارند. آنها شما را متقاعد می کنند که محتاطانه رفتار کنید و به همین دلیل است که این گروه از مردم هرگز جت شخصی ندارند و به فکر رشد و تعالی و رسیدن به هدف های بزرگ در زندگیشان نیستند.

با این حال، افراد خوش بین تعقیب کنندگان رویاهایشان هستند. آنها به رویاهای خود ایمان دارند و از منطقه راحتی خارج می شوند و خود را به زحمت و تلاش مضاعف می اندازند تا بالاخره یک روز به رویاهایشان دست یابند. آنها روی شما تأثیر می گذارند تا بزرگ شوید و به همین دلیل است که آنها در نهایت صاحب جت های خصوصی و جزیره خصوصی می شوند.

بنابراین ، وقتی کسی از شما تفاوت بین افراد بدبین و خوش بین را می پرسد ، حتما این نکته را برای او توضیح دهید.

افراد بدبین انتظارات را پایین نگه می دارند در حالی که افراد خوش بین انتظارات زیادی را از خودشان دارند


افراد بدبین اندیشمندان کوچکی هستند. آنها انتظارات کمی را در زندگی خود حفظ می کنند. این کار آنها را از داشتن آرزوهای بزرگ و زندگی دلخواه و در نهایت تلاش برای رسیدن به آرزوهایشان بازمی دارد. آنها به شما پیشنهاد می کنند که انتظارات را در زندگی خود کم کنید ، در غیر این صورت از رسیدن به موفقیت ناامید خواهید شد.

با این حال ، افراد خوش بین اندیشمندان بزرگی هستند. آنها انتظارات زیادی را در زندگی حفظ می کنند زیرا به پتانسیل و قدرت خود اعتقاد دارند. آنها باعث می شوند شما باور کنید که می توانید در زندگی به هر چیزی برسید.

نتیجه

اگر می خواهید در زندگی موفق شوید و به چیزهای بزرگی در زندگی دست پیدا کنید ، باید در زندگی خوش بین باشید. همه افراد موفقی که می شناسید خوش بین هستند. هیچ کس بدون خوش بینی در زندگی موفق نمی شود. بنابراین ، به فشار آوردن و تبدیل شدن به یک فرد خوش بین ادامه دهید.

موفقیت در زندگی برای شما تضمین شده است دوست من فقط کافیست با دیدی باز و خوشبینانه آن را در ذهن خود تصور کرده و برای دستیابی به آن از هیچ تلاش دریغ نکنید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب