داستان شکست های معروفی که به موفقیت ختم شدند

افرادی که از شکست موفقیت ساختند

۱۴۰۰/۰۶/۰۱ 0 نظر

شکست هر روز ، در مدرسه ، مشاغل ، مشاغل خانگی و درون خانواده رخ می دهد. شکست ها اجتناب ناپذیر ، تحریک کننده هستند و باعث بدبینی می شوند.

شکست فرصتی است که دوباره شروع کنیم ، این بار باهوش تر.  (هنری فورد)

در این مقاله چند شکست معروف که به موفقیت ختم شدند و شما را به ادامه راه و رسیدن به عظمت الهام می بخشند معرفی می کنیم:

جی.کی رولینگ (J. K. Rowling)

جی.کی رولینگ,موفقیت,شکست,زن,خودساخته

در طی یک سخنرانی به مناسبت شروع سال تحصیلی در هاروارد ، خالق و نویسنده مجموعه کتاب های هری پاتر جی.کی رولینگ در مورد اهمیت و ارزش شکست سخنانی را بیان کرد.

چرا؟ زیرا او نیز روزی طعم شکست را چشیده بود.

چند سال پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ، بدترین کابوس های او تحقق یافت. به گفته خود او:

“من در مقیاس حماسی شکست خورده بودم. یک ازدواج استثنایی که در مدت بسیار کوتاهی از دست رفته بود و من بیکار بودم، یک پدر و مادر تنها و بی اندازه فقیر در انگلیس داشتم. هراس هایی که والدینم و حتی خودم برای خودم داشتم همه به واقعیت تبدیل شده بودند و من تنهای تنها شده بودم و طبق هر استاندارد معمولی که بخواهید بسنجید ، این بزرگترین شکستی بود که می توانستم تصور کنم. “

ولی هم اکنون او خالق یکی از ارزشمندترین اثرهای ادبی در تمام جهان است و او کسی است که به گفته خودش شکست ها را تبدیل به موفقیت کرد و هرگز نا امید نشد و از پس تمامی شکست ها و تاریکی های زندگی خود توانست سربلند بیرون بیاید.

استیو جابز (Steve Jobs)

استیو جابز,خودساخته,موفق,شکست

اپل انقلابی که اکنون ما همه آن را می شناسیم با کار و تلاش دو مرد در یک گاراژ شروع به کار کرد. سالها بعد همه ما آن را به عنوان یک شرکت 2 میلیارد دلاری با بیش از 4000 کارمند شناختیم و امروزه نیز بسیار بزرگتر و قدرتمندتر شده است.

با این حال ، تقریباً غیرقابل باور است که استیو جابز از هر شرکتی که آن را تاسیس کرد و به اره انداخت اخراج شد. این اخراج ها باعث شد او متوجه شود که اشتیاق او به کارش فراتر از ناامیدی از شکست است.

سرمایه گذاری های دیگری مانند NeXT و Pixar سرانجام باعث شد تا جابز به سمت مدیر عامل شرکت اپل برگردد. جابز در سال 2005 اینگونه گفت:

“من آن موقع آن را ندیدم ، اما بعدها معلوم شد که اخراج از اپل بهترین اتفاقی بود که می توانست برای من بیفتد.”

امروز کار خود را از دست دادید؟ به تلاش و کوشش ادامه دهید، می توانید یک روز مثل این مرد باشید!

بیل گیتس (Bill Gates)

بیل گیتس,انگیزه,آرزو,هدف,موفق,شکست

بیل گیتس یک اخراجی از دانشگاه هاروارد بود. وی زمانی شرکتی به نام Traf-O-Data را تاسیس کرد که تبدیل به یک شکست واقعی شد و هیچ موفقیتی کسب نکرد.

با این حال ، مهارت و اشتیاق برنامه نویسی رایانه ای این شکست را به موفقیتی بزرگ در قالب شرکت نرم افزاری مشهور مایکروسافت مبدل کرد و آن جوان 31 ساله را به جوان ترین میلیاردر خودساخته جهان تبدیل کرد.

بیل گیتس می گوید: “خوب است که موفقیت را جشن بگیریم ، اما مهمتر از آن درس گرفتن از شکست هایمان است.”

این داستان موفقیت به این معنا نیست که رها کردن دانشگاه هاروارد شما را به یک میلیاردر تبدیل می کند ، اما شاید این درجه درخشان به اندازه ای که تلاش و انگیزه برای رسیدن به موفقیت مهم است ارزش نداشته باشد.

پس سعی کنید همانند بیل گیتس دنبال علاقه و آنچه به شما انگیزه برای ادامه راه را می دهد بروید.

آلبرت انیشتین

آلبرت انیشتین,موفقیت,دانشمند,هوش,شکست خوردن

کلمه “انیشتین”  همیشه با هوش و مترادف با نبوغ بوده است. با این حال این یک واقعیت شناخته شده است که پیشگام تئوری نسبیت عام، خود آلبرت انیشتین، تا نه سالگی نمی توانست سلیس و مسلط صحبت کند. ماهیت عصیانگر وی منجر به اخراج از مدرسه شد و از پذیرش در دانشکده پلی تکنیک زوریخ خودداری کرد.

مشکلات قبلی وی باعث نشد که در سال 1921 برنده جایزه نوبل فیزیک نشود. از این گذشته ، او معتقد بود که:

“موفقیت همان شکست است که در حال پیشرفت کردن است.”

تا به امروز ، تحقیقات وی بر جنبه های مختلف زندگی از جمله فرهنگ ، دین ، هنر و حتی تلویزیون تأثیر گذاشته است.

فقط به خاطر اینکه شما هنوز چیزی را به دست نیاورده اید، به این معنا نیست که شما نمی توانید اینشتین خودتان باشید.

آبراهام لینکلن

آبراهام لینکلن,موفق,آمریکا,رئیس جمهور,قدرتمند,شکست

با ناکامی در تجارت در سال 1831 ، دچار نقص عصبی در 1836 شد و در انتخابات ریاست جمهوری در سال 1856 شکست خورد ، آبراهام لینکلن با طرد و شکست غریبه نبود. او به جای اینکه این شکست ها و علایم را بهانه برای تسلیم شدن قرار دهد در عوض هیچ وقت دست از تلاش برنداشت و تمام مدت تلاش کرد تا در نهایت به ریاست جمهوری ایالت متحده آمریکا رسید (1861-1865) و توانست تغییرات بنیادین و چشم گیری را در آمریکا شکل دهد.

در سخنان این انسان بزرگ در مورد شکست می توان به جمله معروف او اشاره کرد که می گوید:

“نگرانی بزرگ من این نیست که آیا شما شکست خورده اید ، بلکه این است که آیا شما از شکست خود راضی هستید.”

مایکل جردن (Michael Jordan)

مایکل جردن,شکست خوردن,موفق شدن,تلاش ,قدرت

بسکتبالیست افسانه ای لیگ حرفه ای آمریکا (NBA)  در مورد شکست اینگونه می گوید:

“من در حرفه خود بیش از 9000 ضربه را از دست داده ام. تقریباً 300 بازی را باخته ام. 26 بار به من اعتماد کرده اند که شانس برنده بازی باشم ولی آن فرصت ها را نیز از دست داده ام. من بارها و بارها در زندگی ام شکست خورده ام. و به همین دلیل است که امروز به موفقیت رسیده ام. “

این تصور  کاملا غلط است که مهارت های بسکتبال جردن به خاطر استعداد طبیعی در او نمایان گردیده است. در حقیقت ، در سالهای اولیه مربیان بسکتبال با نگاه به جردن می گفتند که او از قد و اندازه حداقلی برای اینکه تبدیل به یک بازیکن بسکتبال حرفه ای شود برخوردار نیست و در واقع این سالها تلاش ، تمرین و شکست بود که ستاره ای را که امروز می شناسیم ، رقم زد.

همانگونه که می بینیم تمامی افراد موفق بارها و بارها در زندگی خود به چالش چکشیده شده اند و شکست های سختی را متحمل گردیده اند ولی مهم این است که آن ها از شکست ها ی خود درس گرفته و ناامید نشده اند و از پس این شکست ها به موفقیت های بسیار چشمگیری دست یافته اند.

پس بیایید ما نیز با پشتکار و مداومت و نهراسیدن از شکست هایمان به تلاش ادامه دهیم تا به قله های موفقیت در زندگی خودمان برسیم.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب