8 تکنیک سخنرانی در ملاء عام که همه چیز را تغییر خواهد داد

8 تکنیک مهم در سخنرانی چیست؟

۱۴۰۰/۰۶/۰۷ 0 نظر

سخنرانی در عموم و اجتماعات ترس شماره یک در جهان است. در برخی مطالعات ، مردم گفته اند که ترجیح می دهند بمیرند تا در ملاء عام صحبت کنند.

آیا می توانید آن را باور کنید؟ اکثر مردم از صحبت کردن در اجتماعات متنفر هستند زیرا ترس ناشی از صحبت کردن در مقابل مخاطب زنده است.

به همین دلیل شخصاً هرکسی را که در ملاء عام به ویژه گویندگان انگیزشی مانند تونی رابینز ، جک کانفیلد و دیگران صحبت می کند تحسین می کنم.

برای خلاص شدن از ترس از صحبت های عمومی از این نکات سخنرانی عمومی استفاده کنید و به دیگران کمک کنید تا در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنند.

ترس را احساس کنید ولی در نهایت سخنرانی را انجام دهید

مل رابینز همیشه قبل از سخنرانی عصبی می شود

سخنرانی در جمع یکی از پنج ترس بزرگ در زندگی است. اکثر مردم به سخنرانان مطرح عمومی فکر می کنند و تصور می کنند که عصبی نمی شوند اما بیشتر آن ها صحیح نیست.

مل رابینز ، یکی از مشهورترین سخنرانان جهان ، می گوید که او هنوز قبل از هر رویدادی عصبی می شود. ولی با این حال همچنان در سراسر جهان صحبت می کند!

او به جای استفاده از این ترس علیه او ، از آن به نفع خود استفاده می کند. همانطور که او در کتاب پرفروش خود با عنوان “قانون 5 ثانیه ای” گفته است ، “مغز شما تفاوت بین ترس و اضطراب را نمی داند. این وظیفه شماست که به مغزتان اطلاع دهید که هیجان زده هستید و نمی ترسید. “

در سخنرانی خود فقط درباره آنچه می دانید صحبت کنید

ساده ترین راه برای سرخوردگی ، عصبی بودن و تمایل به فرار از صحنه این است که شما نمی دانید در مورد چه چیزی دارید صحبت می کنید. فقط زمانی با سخنرانی در جمع و عموم موافقت کنید که مطمئن هستید اطلاعات بسیاری در مورد موضع سخنرانی در اختیار دارید. همواره سعی کنید پیام خود را ساده بیان کنید.

سعی نکنید در مورد موضوعی که هیچ چیزی درباره آن نمی دانید ، متخصص شوید. با یک پیام اصلی حول یک یا دو موضوع شروع کنید و از آنجا سخنرانی خود را پیش ببرید. آخرین چیزی که می خواهید این است که وقتی در صحنه هستید احساس خستگی و درماندگی کنید.

خودتان را قانع کنید ، نه مخاطب را

در نظر داشته باشید بسیاری از افراد هنگام شروع صحبت های عمومی این اشتباه را انجام می دهند. آن ها سعی می کنند مخاطب را در پیام خود به مخاطب بفروشند. این رویکردی کاملا نادرست است. تنها چیزی که آن ها نیاز دارند این است که باور کنند شما به آنچه می گویید ایمان دارید. این ترفند ساده نحوه آماده سازی شما را از نو تنظیم کرده و صحبت در صحنه را آسان می کند.

از داستان ها استفاده کنید نه از آمار و ارقام

در سخنرانی خود از داستان ها استفاده کنید

اگر می خواهید بیش از یک روز به یاد شما بیاید ، باید یاد بگیرید چگونه داستان بگویید ، نه اینکه واقعیت ها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. اگر بارها و بارها آمار را به آن ها بگویید ، افراد شرکت کننده بی حوصله و خسته خواهند شد. درعوض ، باید تلاش کنید که یک داستان نویس حرفه ایی باشید. این نه تنها به شما در متمرکز ماندن در موضوع سخنرانی کمک می کند بلکه طبیعی تر از تکرار تعداد اعداد حاصل از یک نظرسنجی یا مطالعه است. گفتن داستان یکی از قدیمی ترین راه های به اشتراک گذاشتن پیام با افراد دیگر است.

نه تنها مخاطبان شما را به یاد خواهند آورد بلکه از آن لذت خواهید برد و با این روش در طول سخنرانی خود را بسیار کمتر عصبی می کنید.

پیام سخنرانی خود را ساده نگه دارید

این جمله قدیمی ، “آن را ساده نگه دارید” در مورد صحبت های عمومی به اندازه هر چیز صدق می کند. اگر یک موضوع فوق العاده پیچیده یا یک فرایند 14 مرحله ای برای مخاطبان داشته باشید ، شما و مخاطبان را گیج می کند.

افراد فقط در یک روز می توانند مقدار مشخصی از اطلاعات را مصرف و هضم کنند ، خصوصاً در یک برنامه با چندین سخنران. در نظر داشته باشید که قبل از رفتن به صحنه ، پیام اصلی را که می خواهید مردم به خاطر بسپارند ، یادآوری کنید. به خود یادآوری کنید که چگونه دانش و گفتار شما می تواند به آن ها کمک کند تا برای بهبود زندگی خود اقدامی انجام دهند. اگر از اسلایدها استفاده می کنید ، اطمینان حاصل کنید که آن ها نیز ساده هستند. چند ده اسلاید با کلمات و گرافیک زیادی نداشته باشید. سعی کنید آن ها را مختصر و ساده ارائه دهید.

برای رساندن پیام خود از اقتدار استفاده کنید

اگر تازه صحبت در اجتماعات را شروع کرده اید ، من مطمئن هستم که فراتر از عصبی هستید. اما نحوه حضور شما در صحنه تا حد زیادی بر اعتماد به نفس شما تأثیر می گذارد و ترس شما را بسیار کمتر می کند. توجه داشته باشید که زبان بدن شما بر پیامتان تأثیر می گذارد.

قبل از رفتن به صحنه چند نفس عمیق بکشید و عظمت خود را به خودتان تصدیق کنید.

قبل از شروع سخنرانی روی صحنه ، یک مناسبت قوی ایجاد کنید

یکی دیگر از تکنیک های جذاب در سخنرانی عمومی ، تکنیکی است که تونی رابینز قبل از هر رویدادی انجام می دهد. در پشت صحنه ، او برای تنظیم فیزیولوژی و افزایش انرژی خود بر روی ریباند (جایگاه سخنران) می پرید. او همچنان نیز این آیین ساده را حتی پس از 40 سال سخنرانی در برابر میلیون ها انسان انجام می دهد.

دلیل اجرای حرکات و مناسبات قبل از سخنرانی این است می توانید هر بار با این حرکات و مناسبات ساده که مختص خود شما نیز هستند به خود انرژی، انگیزه و اعتماد به نفس لازم را بدهید تا سخنرانی هر چه بهتری را داشته باشید.

برای بهبود تلاش کنید

باید تلاش کنید در صحبت کردن بهترین باشید

اگر مثل اکثر مردم هستید ، به احتمال بسیار زیاد می خواهید خیلی سریع در کاری عالی بشوید. اما صحبت کردن عمومی مانند هر مهارت دیگریست، برای رسیدن به مهارت عالی زمان لازم است. به خود اجازه دهید تا با گذشت زمان بهتر شوید. اگر از ابتدا عالی نیستید اشکالی ندارد.

استیو جابز نمونه مورد علاقه من در این مورد است. من مطمئن هستم که شما او را به عنوان سخنرانی حماسی می شناسید که برای رونمایی از داغ ترین و متحول کننده ترین محصولات در جهان ، سخنرانی های کلیدی و اساسی انجام داده است. اما برای استیو همیشه اینطور نبود.

در حقیقت ، او عادت داشت که قبل از مصاحبه و سخنرانی هایش عصبی می شد و لکنت زبان می گرفت ولی او برای رفع این مشکل همیشه قبل از آن رویداد ساعت ها روبروی آینه تمرین می کرد تا در زمان سخنرانی و مصاحبه تسلط کافی را داشته باشد.در حالیکه در ابتدا حتی فکر سخنرانی در جمع او را وحشت زده و بیمار می کرد با تمرین و ممارست و خواندن کتاب های مرتبط با مهارت های سخنرانی در نهایت او تبدیل به یکی از بزرگترین مدیرعاملان سخنران عصر خویش گردید.

به یاد داشته باشید ، هدف از سخنرانی عمومی این است که پیام خود را به بیرون انتقال دهید و زندگی را تغییر دهید. اگر بتوانید یک نفر را در مخاطبان مجاب کنید تا از کلمات شما استفاده کند و اقدامی انجام دهد ، به خوبی در راه تبدیل شدن به یک سخنران در سطح جهانی هستید.

همانطور که مارک تواین گفته است، “دو نوع سخنران وجود دارد ، آن ها که عصبی هستند و آن ها که دروغگو هستند.” برای تسلط بر صحنه و تحول در مخاطبان خود از تکنیک های سخنرانی عمومی بیان شده در این مقاله استفاده کنید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب