به خود و اهدافتان ایمان داشته باشید تا به موفقیت برسید

به اهداف خود ایمان داشته باشید

۱۴۰۰/۰۶/۱۰ 0 نظر

اگر احساس نمی کنید، لیاقت بهترین بودن را دارید، احتمالاً می توانید به بهترین نسخه خود تبدیل شوید، چگونه می توانستید، به جایی که می گویید امیدوارید که برسید، برسید؟ واقعیت این است که شما تنها هنگامی می توانید بهترین نسخه خود باشید، اگر و تنها اگر واقعاً دارای درجه بالایی از ایمان، در توانایی ها، استعدادها، ایده ها و ارزشمندی خود باشید!

بعد از گذشت بیش از چهار دهه از برگزاری سمینارها و آموزشهای شخصی، من کاملاً احساس کردم که رابطه مستقیمی بین نوع نگاه به مسایل و نحوه عملکرد و ادامه زندگی وجود دارد. با در نظر داشتن این موضوع، این مقاله سعی خواهد کرد، با استفاده از رویکرد مبتنی بر قوه حافظه  (mnemonic) اهمیت ایمان داشتن به خود و توانایی هایمان را نشان دهد.

با واقعیات زندگی خود روبرو شوید. آینده و احساساتی که دارید چه مثبت چه منفی جزیی از واقیت های انکار ناپذیر زندگی ما هستند که در بسیاری از موارد ما نه تنها از روبرو شدن با آن ها ترس داریم بلکه حتی پا را فراتر گذشته و وجود آن ها را انکار می کنیم که این موضوع می تواند بسیار خطرناک باشد و باید بدانیم که دلیل این انکار و ترس از عدم اطمینان و نداشتن ایمان به خودمان ناشی می شود. پس باید ایمان خود را قوی کنیم و با اعتماد به نفس قدم به راه بگذاریم.

هرگز احساسات خود را فراموش نکنید، و یاد بگیرید، به طور آشکار و صادقانه، هر دو نقاط قوت و ضعف شخصی خود را بشناسید و آنها را تصدیق کنید.

اگر به خودتان ایمان نداشته باشید چه کسی شما را باور خواهد کرد؟

راستش را بخواهید، اگر شما باور ندارید که قصد موفقیت دارید، پس شخص دیگری چگونه روی زمینه کار می کند؟ بگذارید بگوییم شما می خواهید یک کسب و کار موفق ایجاد کنید و باید سرمایه گذاران را متقاعد کنید که ایده شما ایده ای است که باید در آن سرمایه گذاری کنند.

اولین چیز این است که کاملاً باور داشته باشید که ایده شما موفقیت آمیز خواهد بود، در غیر این صورت هیچ کس به آن ایمان نخواهد آورد.

تصور کنید یک زندگی بدون دست و پا دارید. این واقعیت نیک ووجیچیچ (Nick Vujicic) سخنران استرالیایی-آمریکایی که از بدو تولد به دلیل نارسایی و بیماری بسیار نادر بدون دست و پا متولد شد می باشد. اکثر مردم از جمله خود او در توانایی هایش برای داشتن یک زندگی عادی شک داشتند. او حتی یک بار اقدام به خودکشی کرد. لحظه ای که وی به خودش و توانی هایش اعتقاد و ایمان پیدا کرد، نقطه عطف زندگی او بود بود.

اکنون، نیک یک زندگی بدون محدودیت دارد و در حال سفر به دنیا و الهام بخشیدن به میلیون ها انسان در باور به خود، می باشد.

در خودتان ایمان و اعتماد به نفس ایجاد کنید

اگر اعتماد به نفس کافی ندارید ، اولین باری که با مانعی روبرو می شوید مانند شاخه ای نازک و نحیف می شکنید. شما به هر آنچه می خواهید برسید، موانع بی شماری در مورد صلاحیت شما وجود خواهد داشت. تنها راه عبور از آنها ایمان و اعتماد به نفس کافی است که می توانید داشته باشید و فقط باید اراده کنید.

این اعتماد به نفس از درون، از باور عمیق به خود و توانایی های شما ناشی می شود.

شما فقط یک قدم به پیروزی و موفقیت نزدیک هستید

این یک هدف است که شما مدت ها در ذهن دارید. شما می دانید که برای رسیدن به آنجا چه کاری لازم است و نمونه افرادی که این کار را با موفقیت انجام داده اند را می شناسید. اکنون که مسیر مشخص است، آنچه شما نیاز دارید این است که باور کنید و ایمان داشته باشید که می توانید آن را نیز انجام دهید و سپس اقدام کنید.

با ایجاد این نگرش مثبت، متوجه می شوید که آنچه شما را از رسیدن به هدف خود جدا می کند فقط مسئله زمان و کار است. این احساس نزدیک بودن به هدف شما به شدت شانس شما را برای رسیدن به هدف افزایش می دهد.

شما به خود ایمان می دهید که اقدام کنید

هنگامی که به معنای واقعی کلمه خود را در رسیدن به خط پایان مورد نظر می بینید، انگیزه بالایی برای کار در جهت رسیدن به هدف خود پیدا می کنید. شما می دانید که این کار عملی است و در دسترس شماست، بنابراین سعی می کنید تا در نهایت به آنجا برسید.

مایکل جردن بارها شکست خورد. همانطور که اعتراف می کند، هزاران پرتاب را خراب کرده و صدها بازی را از دست داده است. با این حال، او متوجه شد که این بخشی از روند است، بنابراین از آن به عنوان نیروی محرکه برای کار حتی بیشتر استفاده کرد. او همچنین تأکید می کند که این شکست باعث موفقیت چشمگیر او می شود و باعث می شود بیشتر به خودش ایمان داشته باشد.

نگرش مایکل جردن چیزی است که همه باید از آن استفاده کنند. وقتی بارها و بارها شکست می خورید، ایمان داشته باشید که تازه به یک پیروزی نزدیک می شوید.

شما هستید که نگرش مثبت لازم برای موفقیت را تشکیل می دهید

“نگرش چیز کوچکی است که تفاوت زیادی ایجاد می کند.” «وینستون چرچیل»

منفی بودن و دیدن بدترین سناریو ساده ترین راهی است که شما را از رسیدن به اهدافتان باز می دارد. با داشتن ایمان نگرش شما درست می شود. هیچ راهی برای متقاعد کردن مردی با ذهنیت غلط وجود ندارد که به او بگویید تو می توانی، همین نگرش به افرادی که نگرش مثبت دارند می گوید که آن ها نمی توانند.

پس داشتن نگرش درست و مثبت کلید ایجاد تغییرات در عمل می باشند.

اجازه دهید افکار منفی محو شوند

“وقتی افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین کنید، نتایج مثبتی خواهید داشت.” «ویلی نلسون»

چند بار به خود گفته اید که نمی توانید؟ من معمولاً این کار را اغلب انجام می دادم. یافتن بهانه ای که منطقی به نظر برسد بسیار آسان است، زیرا مغز ما عاشق منطقی سازی است.

با تغذیه مغز خود با تفکر مثبت و تأییدهای خودباوری و ایمان، فضایی برای افکار بدبینانه باقی نگذارید. حتی وقتی هر از گاهی به ذهنتان می رسند، با نگرش مثبت و اعتماد به نفس بالا می توانید آن ها را از ذهن خود دور کنید.

باید بپذیرید که شکست بخشی از روند کار می باشد و موقتی است

Niklas Hed (نیکلاس هد) همراه با تیم توسعه بازی های موبایل خود 51 بازی خلق کردند که همه آنها به شکست منجر شد. اما این امر آنها را قادر به ساخت برنامه معروف Angry Birds (اپلیکیشن پرندگان خشمگین) کرد، برنامه ای که به پدیده ای جهانی تبدیل شد. اکنون، وقتی چیزی جز شکست مداوم تجربه نکردید، تسلیم نشوید، شاید تلاش بعدی لحظه اصلی و موفقیت شما باشد پس به خود ایمان داشته باشید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب