کار تیمی و همکاری با یگران چه مزایا و فوایدی برای ما دارد؟

کار تیمی چه مزایایی برای ما دارد

۱۴۰۰/۰۶/۰۳ 0 نظر

کار تیمی چیزی است که اکنون بیش از هر زمان دیگری ما برای موفقیت باید بدانیم و این مطالعات علمی آن را اثبات می کند.

در طول چند سال گذشته ، شما احتمالاً متوجه شده اید که افراد در مورد اهمیت کار تیمی و همکاری زیاد صحبت می کنند.

ایده های عالی ناشی از نبوغ تنها نیستند

یکی مزیت های کار تیمی ایده های ناشی از نبوغ است

آلبرت انیشتین  تمام اعتبار برای کشف نظریه نسبیت را به خود نسبت داده است، اما حقیقت این است که او برای اصلاح ایده خود، به مکالمات با دوستان و همکاران تکیه می کرد و تقریباً همیشه و در همه حالت ها اینگونه است.

جان مورفی (نویسنده کتاب پر فروش 10 قانون برای کار تیمی با کارایی بالا) می گوید: “پشت هر نبوغی یک تیم است.” “وقتی افراد مهارت ها و دانش یکدیگر را روی هم می گذارند، می توانند راه حل هایی عملی و مفید ایجاد کنند.”

به همین دلیل است که مورفی توصیه می کند اولین کاری که باید انجام دهید این است که ذهن خود را از قهرمان پروری به اهمیت کار تیمی سوق دهید. “تام بردی (Tom Brady) یکی از بهترین بازیکنان بیسبال آمریکا است ، اما به یاد داشته باشید: او به خودی خود سوپر بولز (Super Bowls) مسابقه فینال بیسبال در آمریکا را برنده نمی شود.”

چشم اندازهای مختلف به شما کمک می کند تا با استفاده از نوآوری ها پیروز شوید

به گفته فرانس یوهانسون ، نویسنده کتاب Medici Effect ، برخی از ابتکاری ترین ایده ها در “تقاطع” اتفاق می افتد – مکانی که ایده های صنایع و فرهنگ های مختلف با هم برخورد می کنند.

یوهانسون می گوید: “اکثر مردم فکر می کنند که موفقیت در زندگی کردن در میان افرادیست که مانند خودشان هستند.” اما موفقیت واقعی و پیشرفت نوآوری مستلزم ناراحتی است. ناراحتی شما را به سمت رشد سوق می دهد. اینجاست که اختلاف تجربه ، عقیده و دیدگاه به وجود می آید. تنوع یک مسیر کاملاً مستند برای باز کردن فرصت های جدید ، غلبه بر چالش های جدید و به دست آوردن بینش های جدید است. “

گزارشی که به تازگی از شرکت مشاوره McKinsey & Company منتشر شده است نشان می دهد تیم هایی که متشکل از اعضا با پیشینه های متنوع (جنسیت ، سن ، قومیت و …) هستند در مقایسه با تیم های همگن تر، 35 درصد بهتر عمل می کنند. در این تیم ها اعضاء به جای اینکه به یک مسئله از دیدگاه شخصی خود بپردازند، تصویر 360 درجه ای به دست می آورند که می تواند منجر به افزایش نمایی ایده ها شود.

تحقیقات دانشگاه تافتز (Tufts University) نشان می دهد که فقط قرار گرفتن در معرض تنوع می تواند راهی را که فکر می کنید تغییر دهد. مطالعه ای در مورد هیئت منصفه متنوع ، نشان داد که تعامل با افرادی که با هم متفاوت هستند، آن ها را تحت فشار قرار می دهد و می توان انتظار داشت که در دستیابی به اجماع و در نهایت موفقیت تلاش کنند.

کار تیمی می تواند شما را خوشحال تر کند

کار تیمی باعث می شود همیشه شاد و خوشحال باشید

ما بیش از 1000 عضو از تیم ها را در طیف وسیعی از صنایع مورد بررسی قرار دادیم و دریافتیم که وقتی بازخورد صادقانه، احترام متقابل و روابط شخصی بی پرده و باز تشویق می شود، اعضای تیم 80 درصد بیشتر احساس رضایتمندی و آرامش عاطفی داشتند. داشتن کارمندان خوشحال به خودی خود یک هدف ارزشمند است، اما شرکت نیز در این میان سود می برد. تحقیقات دانشگاه وارویک (University of Warwick) در انگلستان نشان می دهد که کارکنان خوشحال نسبت به کارمندان ناراضی 20 درصد کارایی بیشتری دارند. همه ما از شاد بودن لذت می بریم و این باعث تقویت ما در همه جنبه های زندگی خواهد شد.

وقتی در یک تیم کار می کنید ، به عنوان یک فرد رشد می کنید

وقتی داخل یک تیم کار میکنید این باعث رشد و پیشرفت شما می شود

ممکن است “من” در تیم وجود نداشته باشد ، اما عضویت در یک تیم می تواند به شما در رشد کمک کند. مورفی می گوید: “با به اشتراک گذاشتن اطلاعات و اساساً آموزش متقابل یکدیگر، تک تک اعضای تیم می توانند شکوفا شوند.” ممکن است مفاهیم جدیدی را از همکاران با تجارب مختلف کشف کنید. همچنین می توانید از اشتباهات شخص دیگری بیاموزید، این به شما کمک می کند خطاهای آینده را کنار بزنید.

سوزان مک دانیل، دکتر و روانشناس مرکز پزشکی دانشگاه روچستر (University of Rochester Medical Center) و یکی از ویراستاران مهمان “علم کار تیمی” می گوید:

“همه ما در مورد رفتارها و نقاط قوت خود نقاط کوری داریم که ممکن است از آنها بی خبر باشیم و بازخورد یک عضو تیم می تواند آنها را افشا کند.” شناخت این نقاط قوت و پرداختن به نقاط ضعف می تواند شما را به عضوی بهتر از تیم و حتی فرد بهتری تبدیل کند. “شاید در تیمی کار کنید که متوجه شوید می توانید شنونده بهتری باشید. این مهارتی است که می توانید در آن رشد کنید، سپس از آن برای بهبود تعامل خانواده استفاده کنید. “

به اشتراک گذاشتن حجم کار فرسودگی را کاهش می دهد

در هنگام کار با تیم به اشتراک گذاشتن حجم کار فرسودگی را کاهش می دهد

مطالعه ای که توسط موسسه گالوپ در مورد تقریباً 7،500 کارمند تمام وقت انجام شده است نشان داد که 23 درصد از کارکنان احساس می کنند که اغلب یا همیشه در محل کارشان احساس خستگی مفرط و فرسودگی می کنند. 44 درصد دیگر می گویند که بعضی اوقات اینگونه احساس می کنند. چه چیزی اینجا می تواند کمک کند؟ به اشتراک گذاری بار کاری.

بن وایگرت (Ben Wigert)، محقق تیم رهبری و مدیریت محل کار گالوپ، می گوید: اعضای تیم می توانند حمایت عاطفی از یکدیگر داشته باشند زیرا آنها اغلب خواسته ها و استرس انجام کار را حتی بهتر از مدیران درک می کنند. این مطالعه همچنین نشان داد که دانستن اینکه مدیر و رئیس شما، پشت شما قرار دارد و هوای شما را دارد نیز می تواند شما را در برابر فرسودگی محافظت می کند.

هنگامی که در یک تیم کار می کنید ، احساس استرس کمتری خواهید کرد

اگر تیم شما از انرژی خوبی برخوردار باشد – شما از یکدیگر تشویق و الهام می گیرید، و در کنار هم تفریح می کنید در نتیجه احساس استرس کمتری خواهید داشت. مورفی می گوید: “مطالعات نشان می دهد که استرس ما را احمق می کند و ما را به سمت اشتباه بیشتر سوق می دهد.”

وقتی تیم شما کمتر احساس سرخوردگی و آشفتگی می کند، شما نیز خطاهای کمتری مرتکب خواهید شد. این مهم است که به خاطر داشته باشید، به ویژه اگر شما جزء 61 درصد کارگرانی باشید که کار را منبع مهمی از استرس ذکر می کنند.

تقسیم کار به شما امکان می دهد مهارت های خود را رشد دهید

بن وگرت (Ben Wigert) می گوید تغییرات در فن آوری و افزایش جهانی شدن بدان معنی است که سازمان ها با چنان مشکلاتی روبرو هستند که یک فرد به سادگی نمی تواند تمام دانش لازم را برای حل آنها داشته باشد. مورفی خاطرنشان می کند: وقتی اعضای تیم از مهارت های منحصر به فرد خود برای درخشش در نقش های محوله استفاده می کنند، محیطی مبتنی بر احترام و همکاری متقابل ایجاد می شود که به نفع کل گروه است. در این محیط های با نشاط تیمی تمام اعضای تیم می توانند مهارت های خود را تقویت کرده و استعدادهای بالقوه خود را در قالب انجام کارهای تیمی بالفعل نمایند.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب