چالش 40 روزه تحول با مطالعه خلاصه کتاب‌های رشد فردی

چالش 40 روزه رشد فردی و مطالعه خلاصه کتاب

۱۴۰۰/۱۱/۲۶ 0 نظر

این چالش برای شما ساخته شده ...


·   اگر فرد پرمشغله‌ای هستید که فرصت زیادی برای مطالعه کتاب ندارید

·   اگر مدت‌هاست که دوست دارید کتاب بخوانید، ولی نمی‌دانید از کجا شروع کنید

·   اگر بارها شنیده‌اید که مطالعه کتاب مزایای فراوانی دارد، اما هرگز نتوانسته‌اید از مزایای آن برخوردار شوید

·   اگر نمی‌دانید که برای مشکل‌تان چه کتابی را باید بخوانید

·   اگر دوست دارید مهمترین عادت افراد موفق، یعنی مطالعه کتاب را در خودتان ایجاد کنید

·   اگر دچار روزمرگی شده‌اید

·   اگر دغدغه رشد فردی و شغلی خود را دارید

·   اگر دوست دارید در زمان کم، اطلاعات زیادی را بدست آورید

 

به صفحه درستی هدایت شده‌اید، این چالش متناسب با نیاز شما طراحی شده است.

 

چالش 40 روزه چطور شکل گرفت:

من هم مانند هر فرد دیگری همواره دغدغه پیشرفت و بهبود شرایطم را داشتم. بعد از مدتی جستجو و بررسی، مطلبی از آنتونی رابینز خوندم که خیلی برام جالب و در عین حال منطقی اومد. آنتونی رابینز میگه اگر می‌خواید موفق بشید، ببینید افراد موفق چه رفتارها و افکاری دارند، بعد تلاش کنید رفتار و افکارتون رو شبیه اون‌ها کنید تا شما هم موفق بشید. بعد از بررسی افراد موفق دیدم که همه اون‌ها یک کار رو هر روز انجام می‌دن: مطالعه کتاب.

 

پس از اون بود که فهمیدم اگر می‌خوام پیشرفت کنم باید هر روز کتاب بخونم. کاملا هم منطقی به نظر میومد، از طریق مطالعه کتاب چیزهای زیادی یاد می‌گرفتم و به فرد بهتری تبدیل می‌شدم. و همون‌طور که جیم ران روی این موضوع خیلی تاکید داره: اگر ما به فرد بهتری تبدیل بشیم، شرایط زندگی‌مون هم قطعا بهتر میشه. اما سه تا مشکل داشتم: اول، به دلیل مشغله‌های روزمره و شغلی، وقت کافی نداشتم. دوم، نمی‌دونستم از کجا شروع کنم و برای رفع مشکلاتم چه کتاب‎هایی بخونم. سوم، چون عادت به مطالعه نداشتم، واقعا برام سخت بود که هر روز مطالعه کنم.

 

ولی از اونجایی که می‌دونستم برای بیرون اومدن از این وضعیت، باید حتما هر روز مطالعه کنم و چیزهای جدیدی یاد بگیریم تا رشد کنم، و از اونجایی که جوینده یابنده است، با خلاصه کتاب‌ها آشنا شدم. خلاصه کتاب‌ها به من کمک کردن، با روزی نیم ساعت مطالعه، چیزهای زیادی یاد بگیرم.

 

برای مثال من فقط با نیم ساعت مطالعه تکنیک پومودورو رو یاد گرفتم که باعث شد کارهام رو خیلی راحت‌تر و بهتر انجام بدم و به راحتی بسیاری از کارهای ناتمام رو تموم کنم. یا تکنیک 5 ثانیه رو هم فقط با نیم ساعت مطالعه یک خلاصه کتاب یاد گرفتم که باعث شد مشکل تعلل و اهمال‌کاریم تا حد خیلی زیادی حل بشه. تکنیک‌ها و نکات مفیدی که از خلاصه کتاب‌ها هر روز و فقط با نیم ساعت مطالعه یاد می‌گرفتم به من کمک کرد رشد کنم و به فرد بهتری تبدیل بشم.

 

از طرفی، حس رضایت عمیقی بابت اطلاعات مفیدی که از خلاصه کتاب‌ها یاد می‌گرفتم، توی من ایجاد می‌شد. این حس رضایت باعث شد روز به روز به مطالعه کتاب علاقه‌مندتر بشم و بعد از یک ماه، مطالعه به یک عادت مثبت در من تبدیل شد. الان هم با وجود اینکه مشغله قبل رو ندارم و وقتم خیلی آزادتره، ولی باز هم خلاصه کتاب‌ها رو می‌خونم و مرور می‌کنم. چون مرور در یادگیری خیلی موثره و خلاصه کتاب‌ها، کار مرور مطالب مهم و کاربردی رو خیلی برای من آسون کردند. و خلاصه کتاب‌هایی هست که من بالای ده بار مرورشون کردم.

 

بعد از مدتی که دیدم مطالعه و به خصوص مطالعه خلاصه کتاب چقدر به من کمک کرد تا رشد کنم، تصمیم گرفتم خلاصه کتاب‌های مفید و خوبی که در زمینه رشد فردی خوندم رو آماده کنم تا افراد بیشتری بتونن از اون‌ها استفاده کنند.

 

از اونجایی که خودم برای پیدا کردن این خلاصه‌ها و ترتیب خوندن اون‌ها و مرتب کردنشون خیلی زمان گذاشته بودم، تصمیم گرفتم تا اون‌ها رو دسته‌بندی کنم و بهترین و مفیدترین‌شون رو در یک چالش 40 روزه قرار بدم تا این مسیر برای شما مشخص‌تر بشه و بتونید بدون کوچکترین اتلاف وقتی به اون‌ها دسترسی داشته باشید و مطالعه‌شون کنید.

 

خلاصه کتاب‌های چالش:

در این بخش به معرفی خلاصه کتاب‌های این چالش و اینکه مطالعه آنها چه مزیتی برای شما دارد، می‌پردازیم. بهتر است این خلاصه کتاب‌ها با همین ترتیب مطالعه شوند:

 

خلاصه کتاب‌های یادگیری:

ما برای اینکه زندگی خودمون رو متحول کنیم، نیاز داریم مهارت‌های زیادی رو یاد بگیریم. اما نکته‌ای که اکثر افراد از آن غفلت می‌کنند اینکه یادگیری خودش یک نوع مهارت هست. بنابراین قبلا از هر اقدامی نیاز است مهارت یادگیری رو در خودمون تقویت کنیم. تقویت مهارت یادگیری باعث میشه سرعت پیشرفت ما چند برابر بشه. به همین دلیل 5 روز اول این چالش رو به تقویت مهارت یادگیری اختصاص دادیم.

1-    روز اول: خلاصه کتاب هنر یادگیری (مطالعه)

2-    روز دوم: خلاصه کتاب بهتر یاد بگیرید (مطالعه)

3-    روز سوم: خلاصه کتاب فرایادگیری (مطالعه)

4-    روز چهارم: خلاصه کتاب استادی (مطالعه)

5-    روز پنجم: خلاصه کتاب تنها مهارت مهم (مطالعه)

 

خلاصه کتاب‌های تغییر و ایجاد عادت:

تحقیقات متعدد ثابت کرده‌اند که ما 45 درصد از کارها و رفتارهای روزانه خود را از روی عادت انجام می‌دهیم. یعنی حدودا نیمی از تصمیمات و کارهای روزانه‌مان به صورت خودکار انجام می‌شوند. از این جهت عادت‌ها نقش مهمی در شکست یا موفقیت ما دارند. بنابراین نیاز داریم برای شناخت عادت و روش‌های تغییر آنها زمان بگذاریم. به دلیل اهمیت بالای عادت در زندگی ما، 4 روز بعدی چالش را به مطالعه خلاصه کتاب‌های مرتبط با آن اختصاص می‌دهیم.

6-    روز ششم: خلاصه کتاب عادت‌های اتمی (مطالعه)

7-    روز هفتم: خلاصه کتاب قدرت عادت (مطالعه)

8-    روز هشتم: خلاصه کتاب اثر مرکب (مطالعه)

9-    روز نهم: خلاصه کتاب هفت عادت مردمان موثر (مطالعه)

 

خلاصه کتاب‌های برنامه‌ریزی کارهای روزانه:

یکی از مباحث مهمی که هر فرد برای موفقیت باید یاد بگیرد، نحوه برنامه‌ریزی و مدیریت کارهای روزانه است. 3 روز بعدی چالش را به یادگیری در این زمینه اختصاص می‌دهیم.

10-     روز دهم: خلاصه کتاب تکنیک پومودورو (مطالعه)

11-     روز یازدهم: خلاصه کتاب به انجام رساندن کارها (مطالعه)

12-     روز دوازدهم: خلاصه کتاب عنصر اصلی (مطالعه)

 

خلاصه کتاب‌های درمان تعلل:

تعلل یا به تعویق انداختن کارها، مشکلی‌ست که همه ما به نوعی با آن درگیر هستیم. دو روز بعدی چالش را به مطالعه دو خلاصه کتاب عالی در این زمینه اختصاص می‌دهیم:

13-     روز سیزدهم: خلاصه کتاب درمان تعلل (مطالعه)

14-     روز چهاردهم: خلاصه کتاب قانون 5 ثانیه (مطالعه)

 

خلاصه کتاب‌های سحرخیزی:

سحرخیزی و داشتن روتین صبح‌گاهی یکی از ویژگی‌های مشترک در بین همه افراد موفق می‌باشد، بنابراین دو روز بعدی چالش را به مطالعه خلاصه دو کتاب برتر در این رابطه اختصاص می‌دهیم.

15-    روز پانزدهم: خلاصه کتاب صبح جادویی (مطالعه)

16-    روز شانزدهم: خلاصه کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها (مطالعه)

 

خلاصه کتاب‌های افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس:

بدون داشتن عزت نفس و اعتماد به نفس غیرممکن است بتوانید یک زندگی شاد و موفق را تجربه کنید. بنابراین در 5 روز بعدی چالش به مطالعه خلاصه کتاب‌های این زمینه می‌پردازیم.

17-    روز هفدهم: خلاصه کتاب شش ستون عزت نفس (مطالعه)

18-    روز هجدهم: خلاصه کتاب به فنا نرفتن (مطالعه)

19-    روز نوزدهم: خلاصه کتاب کاملا مطمئن (مطالعه)

20-    روز بیستم: خلاصه کتاب نمی‌توانی به من آسیب بزنی (مطالعه)

21-     روز بیست و یکم: خلاصه کتاب چک کردن لایک‌های خود را متوقف کنید (مطالعه)

 

خلاصه کتاب‌های یافتن هدف زندگی:

بسیاری از افراد در پیدا کردن و انتخاب هدف و رسالت خود در زندگی با مشکل مواجه هستند. از آنجایی که شادی واقعی ما در گرو یافتن رسالت‌مان در زندگی است، چهار روز بعدی این چالش را به مطالعه کتاب‌هایی در این رابطه اختصاص می‌دهیم.

22-     روز بیست دوم: خلاصه کتاب هنر کار کردن (مطالعه)

23-     روز بیست و سوم: خلاصه کتاب کیمیاگر (مطالعه)

24-     روز بیست و چهارم: خلاصه کتاب چگونه شغل خود را انتخاب کنیم (مطالعه)

25-     روز بیست و پنجم: خلاصه کتاب چگونه زندگی خود را اندازه‌گیری کنیم (مطالعه)

 

خلاصه کتاب‌های شناخت مغز:

مغز ما یکی از مهمترین ابزارهایی است که در این زندگی در اختیارمان قرار گرفته، متاسفانه بسیاری از ما نحوه کارکرد درست آن را نمی‌شناسیم و بنابراین اغلب از این ابزار بر علیه خودمان استفاده می‌کنیم. دو خلاصه کتاب بعدی به ما کمک می‌کنند مغز خود را بهتر بشناسیم و از آن به درستی بهره ببریم.

26-     روز بیست و ششم: خلاصه کتاب مغز شما به هنگام کار (مطالعه)

27-     روز بیست و هفتم: خلاصه کتاب ذهن منظم (مطالعه)

 

خلاصه کتاب‌های کسب ثروت:

پول و ثروت یکی از ارکان اصلی زندگی شاد و موفق است، در 4 روز بعدی این چالش به مطالعه کتاب‌های مفید در این زمینه می‌پردازیم.

28-     روز بیست و هشتم: خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل (مطالعه)

29-     روز بیست و نهم: خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول (مطالعه)

30-     روز سی‌ام: خلاصه کتاب عادت‌های پول‌ساز (مطالعه)

31-      روز سی و یکم: خلاصه کتاب روانشناسی پول (مطالعه)

 

خلاصه کتاب‌های از بین بردن ترس:

یکی از مواردی که همواره ما را از اقدام کردن و موفق شدن باز می‌دارد، ترس است. دو خلاصه کتاب بعدی به ما کمک می‌کنند، ترس را بشناسیم و با آن مقابله نماییم.

32-     روز سی و دوم: خلاصه کتاب نترس باش (مطالعه)

33-     روز سی و سوم: خلاصه کتاب ترس را تجربه کنیم و اقدام کنیم (مطالعه)

 

خلاصه کتاب‌های ایجاد احساس خوب:

داشتن احساس خوب در زندگی از هر چیزی بالاتر است. دو کتاب بعدی به ما کمک می‌کنند تا بتوانیم با تمرینات ساده، احساس خودمون رو خوب کنیم

34-     روز سی و چهارم: خلاصه کتاب احساس خوب زندگی خوب (مطالعه)

35-     روز سی و پنجم: خلاصه کتاب معجزه شکرگزاری (مطالعه)

 

خلاصه کتاب‌های به سرانجام رساندن کارها:

یکی از مشکلاتی که بسیاری از ما با آن مواجه هستیم این است که کارهای زیادی را با شور و شوق فراوان شروع می‌کنیم، اما پس از مدت کوتاهی آنها را رها می‌کنیم. این رها کردن کارها بدون دست‌یابی به نتیجه، همواره با احساس افسوس و پشیمانی همراه است. خلاصه کتاب بعدی شما را راهنمایی می‌کند تا این مشکل را برای همیشه برطرف کنید.

36-     روز سی و ششم: خلاصه کتاب پایان (مطالعه)

 

خلاصه کتاب‌های خودشناسی:

خودشناسی مهمترین دانشی است که هر فردی می‌تواند کسب کند. تمام مشکلات ما در عدم شناخت درست خودمان ریشه دارند. شناخت ایگو یا نَفس و راه‌های مقابله با آن مهمترین موضوع در خودشناسی است. ریشه تمام تصمیمات اشتباه، غم‌ها، درگیری‌ها، افسردگی، نگرانی‌های‌مان و .... در عدم شناخت ایگو نهفته است. به دلیل اهمیت بالای آن، 4 خلاصه کتاب پایانی چالش را به کتاب‌های مرتبط با شناخت ایگو و راه‌های مقابله با آن اختصاص می‌دهیم. (پیشنهاد می‌کنم هر ماه حداقل یکبار این خلاصه کتاب‌ها را مرور کنید)

37-     روز سی و هفتم: خلاصه کتاب نیروی حال (مطالعه)

38-     روز سی و هشتم خلاصه کتاب: ایگو دشمن من است ( مطالعه)

39-     روز سی و نهم: خلاصه کتاب روح تسخیر‌ناپذیر ( مطالعه)

40-     روز چهلم: خلاصه کتاب بدون خود بدون مشکل ( مطالعه)

 

همان‌طور عناوین خلاصه کتاب‌ها را ملاحظه کردید، شما در این چالش چهل روزه مهمترین نکات، ایده‌ها و تکنیک‌های یادگیری بهتر، ترک عادت‌های بد و ایجاد عادت‌های مثبت، برنامه‌ریزی کارهای روزانه، درمان اهمال‌کاری و تعلل، سحرخیزی و روتین صبح‌گاهی افراد موفق، افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس، یافتن رسالت شخصی، کارکرد بهتر مغز، کسب ثروت، مقابله با ترس، رسیدن به احساس خوب، به پایان رساندن کارها و شناخت و مقابله با ایگو را می‌آموزید.

 

همه ما افرادی را در اطراف خود داریم که به پرورش گل و گیاه علاقه دارند و بارها از زبان آنها می‌شنویم: «تماشای گیاهان در حال رشد، بی‌نهایت لذت‌بخش است. ببینید وقتی آب و خاک‌شان مناسب باشد، چطور سریع رشد می‌کنند. ببینید چقدر از هفته‌ی پیش بزرگ‌تر شده‌اند!»

 

بی‌شک تماشای رشد گیاهان بسیار لذت‌بخش و شگفت‌انگیز است، اما حتی یک دهم لذت و رضایتی که به انسان از مشاهده رشد خودش در یک برنامه منظم و خودجوش پرورش ذهن و افکار دست می‌دهد، ندارد. این چالش چهل روزه قطعا باعث میشه شما چنین احساس بی‌نظیری را تجربه کنید.

 

شاید بپرسید از کجا مطمئن باشم این مطالب موجب رشد من خواهند شد؟

زیرا این 40 کتابی که شما قرار است خلاصه آنها را مطالعه کنید، توسط افراد موفق در سطح جهانی نوشته شده‌اند، بنابراین روش‌ها، راهکارها، ایده‌ها و نکاتی که از این خلاصه کتاب‌ها یاد خواهید گرفت، نظرات نسنجیده‌ای نیست که جنبه شخصی و فردی داشته باشد، بلکه همه‌ی آنها نقطه نظرات اثبات شده‌ای هستند که هماهنگ با مقتضیات زندگی تنظیم شده‌اند.

 

در دنیای امروز، دانش قدرت می‌آورد. مطالعه این خلاصه کتاب‌ها می‌تواند دانش شما را به صورت چشم‌گیری افزایش دهند، بنابراین پس از این چهل روز قطعا در شغل و روابط خود به فرد قدرتمندتری تبدیل خواهید شد.

 

با توجه به این که 21 روز انجام یک کاری  باعث میشه اون کار به عادت ما تبدیل بشه، بنابراین شما با این چالش قطعا می‌توانید عادت مطالعه روزانه که عادت مشترک همه افراد موفق است را در خودتان ایجاد کنید.

 

چطور می‌توانم در این چالش شرکت کنم؟

برای شرکت در چالش فقط کافی‌ست یکی از اشتراک‌های سایت شاه کلید موفقیت را تهیه کنید تا به همه این خلاصه کتاب‌ها دسترسی داشته باشید.

 

اشتراک سایت شاه کلید موفقیت به چه صورت است؟

اشتراک سایت شاه کلید موفقیت به 4 صورت، اشتراک ماهانه، اشتراک سه ماهه، اشتراک شش ماهه و اشتراک یک ساله می‌باشد.

شما با تهیه هر کدام از این اشتراک‌ها می‌توانید در مدت زمان آن اشتراک به کل خلاصه کتاب‌های سایت (بیش از 120 خلاصه کتاب) دسترسی داشته باشید.

برای اینکه شرایط دسترسی شما به خلاصه کتاب‌ها را آسان‌تر کنیم، تخفیف بسیار خوبی روی همه اشتراک‌های سایت در نظر گرفته‌ایم (این تخفیف به مدت محدود خواهد بود)

 

نحوه تهیه اشتراک سایت شاه کلید موفقیت؟

اشتراک 1 ماهه: شما می‌توانید این اشتراک را با تخفیف، به جای 59 هزار تومان، فقط با پرداخت 39 هزار تومان تهیه کنید. (یعنی فقط با روزی 1300 تومان می‌توانید روی خودتان سرمایه‌گذرای کنید)


اشتراک 3 ماهه: شما می‌توانید این اشتراک را با تخفیف، به جای 177 هزار تومان فقط با پرداخت 69 هزار تومان تهیه کنید. (یعنی فقط با روزی 770 تومان می‌توانید روی خودتان سرمایه‌گذرای کنید)


اشتراک 6 ماهه: شما می‌توانید این اشتراک را با تخفیف، به جای 354 هزار تومان فقط با پرداخت 99 هزار تومان تهیه کنید. (یعنی فقط با روزی 550 تومان می‌توانید روی خودتان سرمایه‌گذرای کنید)


اشتراک 1 ساله: شما می‌توانید این اشتراک را با تخفیف، به جای 708 هزار تومان فقط با پرداخت 179 هزار تومان تهیه کنید. (یعنی فقط با روزی 500 تومان می‌توانید روی خودتان سرمایه‌گذرای کنید)

 

با تهیه هر کدام از اشتراک‌ها سایت به کل خلاصه کتاب‌های سایت (بیش از 120 خلاصه کتاب، در واقع بیش از 1500 صفحه مطلب مفید و کاربردی در زمینه رشد فردی) دسترسی خواهید داشت


با کلیک در این قسمت می‌توانید اشتراک سایت شاه‌کلید را تهیه کنید.

 

بعد از تهیه اشتراک، خلاصه کتاب‌های چالش را چگونه مطالعه کنم؟

بلافاصله پس از تهیه اشتراک، خلاصه کتاب‌های سایت برای شما قابل مطالعه خواهند بود.

برای مطالعه خلاصه کتاب‌های چالش به صورت زیر عمل کنید:

در داخل سایت، وارد بخش مجله شوید

مقاله چالش 40 روزه تحول با مطالعه خلاصه کتاب‌ها را باز کنید

در داخل مقاله به قسمت خلاصه کتاب‌های چالش بروید

جلوب خلاصه کتاب مربوطه روی (مطالعه) کلیک کنید تا وارد صفحه توضیحات آن شوید

در صفحه توضیحات خلاصه کتاب، روی گزینه افزودن به کتابخانه کلید کنید

سپس روی گزینه مطالعه کتاب کلیک کنید

اکنون می‌توانید از مطالعه خلاصه کتاب لذت ببرید.

 

برای شرکت در این چالش روزانه چقدر باید زمان بگذارم:

شما می‌توانید روزانه حداکثر با نیم ساعت زمان صرف کردن، خلاصه کتاب مربوط به آن روز را مطالعه کنید. و چون دسترسی شما به خلاصه کتاب‌ها از طریق سایت است، در هر زمان و مکانی که باشید می‌توانید به راحتی خلاصه کتاب موردنظر خود را مطالعه کنید.

 

لطفا هر سوال و یا نظری در رابطه با چالش و خلاصه کتاب‌ها دارید، در زیر همین صفحه و در قسمت "نظر، پیشنهاد، انتقاد" ثبت کنید و یا از طریق فرم تماس با ما یا قسمت درخواست‌ها در پنل کاربری با ما در ارتباط باشید.

 

هم‌اکنون می‌خواهم با تهیه اشتراک در این چالش شرکت کنم. (کلیک کنید)

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب