چگونه رویا و آرزوهای خود را در 6 مرحله ساده به واقعیت تبدیل کنیم

چگونه رویا و آرزوی خود را به واقعیت تبدیل کنیم

۱۴۰۰/۰۶/۰۹ 0 نظر

چه رویای و آرزویی دارید؟ کسب و کار خود را اداره می کنید؟ به درآمد های میلیاردی فکر می کنید؟ سفر به دنیا؟ خریدن خانه؟ روزهای خود را با خیال پردازی می گذرانید، آرزو می کنید واقعیت شما باشد؟

مهم نیست رویا و آرزوی شما چیست، می توانید آن را به انجام برسانید. لازم نیست تماشا کنید که یک سال دیگر می گذرد و بیش از سال گذشته به هدف خود نزدیک نیستید. می توانید از جایی که هستید به جایی که می خواهید باشید برسید.

با دنبال کردن این 6 مرحله می توانید رویا و آرزو خود را به واقعیت تبدیل کنید.

رویا و اهداف را برای خودتان مشخص کنید

سعی کنید تصویری شفاف از آنچه می خواهید باشید در ذهن خودتان بسازید و سایر حواس پرتی ها را از خودتان دور کنید تا بتوانید به آرزو و اهداف اصلی خود متمرکز شوید.

آیا رویای ترک کار خود را دیده اید؟ اگر چنین است، آیا هدف نهایی شما یافتن موقعیت بهتر، راه اندازی مشاغل شخصی خود یا کسب انعطاف پذیری بیشتر در کار خود است؟ بسته به اینکه پاسخ شما چیست، نحوه آماده شدن برای اینکه بتوانید کار خود را ترک کنید بسیار متفاوت خواهد بود.

هرچه بتوانید در مورد آنچه واقعاً رویای شماست مشخص تر باشید، ترسیم مسیر رسیدن به آنجا راحت تر خواهد بود.

با ترس خود روبرو شوید

هر وقت تصمیم گرفتید دنبال چیزی که می خواهید بروید، ترس اغلب خودش را نشان می دهد.

فهمیدن دلیل آن آسان است. شما دارید فراتر از آنچه برایتان آشناست حرکت می کنید. شما در حال خارج شدن از منطقه راحتی خود هستید. به همین ترتیب، تجربه مقداری مقاومت طبیعی است و مقاومت اغلب سر زشت خود را به صورت ترس نشان می دهد. اما اجازه ندهید ترس بهترین حالت را از شما بگیرد. نگذارید شما را فلج کند. اجازه ندهید به جای اینکه رویاهای خود را زندگی کنید، شما را در حالت رویاپردازی رویاهای خود نگه دارد.

بدانید که با حرکت به سوی رویاهایتان کم کم ترسی که در ابتدا مانعی بر سر راه شما بوده است ناپدید خواهد شد و شما پاداش ایستادگی خود را خواهید گرفت.

قایق هایتان را آتش بزنید (به رویا و آرزوهایتان متعهد بمانید)

تا زمانی که کاملاً به تحقق بخشیدن به رویای خود متعهد نشوید، موارد زیادی وجود دارد که برای بازدارندگی شما ظاهر می شود و اگر واقعاً متعهد نباشید، آن حواس پرتی موفق خواهد شد. برای اطمینان از اینکه در تلاش برای حرکت رو به جلو به سوی هدف خود مصمم هستید، باید قایق های خود را بسوزانید.

در سال 1500 میلادی هنگامی که هرنان کورتز (Hernan Cortez) ارتش مردان خود را در فتح مکزیک هدایت می کرد، دستور داد تا قایق هایی را که در آن حضور داشتند بسوزانند. وی این کار را برای جلوگیری از بازگشت سربازان انجام داد. در اصل، او با از بین بردن همه فرصت های بازگشت، تعهد خود را در رسیدن به هدف در فتح مکزیک تضمین کرد و در نهایت نیز پیروز میدان نبرد شد.

با جلوگیری از فرصت بازگشت به عقب، کاری ملموس انجام دهید که تضمین حرکت به جلو را به شما بدهد. پس به عقب نگاه نکنید و به جای آن شروع به حرکت کنید.

بی شرمانه بدزدید

همانطور که پابلو پیکاسو گفت: “هنرمندان معمولی کپی می کنند، هنرمندان بزرگ دزدی می کنند.”

شما احتمالاً اولین کسی نیستید که برای رسیدن به رویای خاص خود تلاش می کنید. به همین ترتیب، نیازی به اختراع مجدد چرخی که قبلا اختراع شده نیست. خود را غرق در ایده ها و تکنیک های عالی کنید که دیگران نشان داده اند موثر هستند.

افرادی را که در آنچه شما می خواهید موفق شوید به موفقیت رسیده اند جستجو کنید، سپس آنها را مطالعه کنید. دقت کنید که آنها چه کاری انجام می دهند، چه کاری انجام نمی دهند و بهترین شیوه هایی را که می توانید اعمال کنید شناسایی کنید. چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد، اما ارزش آن را خواهد داشت اگر بدانید که این مرحله چقدر به شما کمک می کند تا به آرزوی خود برسید.

همانطور که وقت خود را صرف مطالعه دیگران می کنید که در کاری که می خواهید انجام دهید موفق بوده اند، همچنین می توانید از تمام این دانش برای کمک به خودتان در مرحله بعدی استفاده کنید.

برنامه ریزی کنید و نقشه راه بسازید

وضوح، تعهد، الهام بخشیدن و دانستن اینکه چگونه در رسیدن به آرزوهایتان به شما کمک می کند. اما آنها باید با یک برنامه واقعی ترکیب شوند تا در واقع شما را در مسیر تحقق رویای خود حرکت دهند.

هاروی مک کی (Harvey MacKay) بهترین جمله را در این باره بیان کرده است: “رویا فقط یک رویاست، اما هدف یک رویاست با برنامه و مهلت رسیدن به آن.”

وقتی روی هدفی کار می کنید که برنامه ای برای دستیابی به آن ندارید، احتمالاً تلاش های شما از هم گسسته خواهد شد. بدون تمرکز بر یک برنامه، شما بیشتر تمایل دارید که وظایف را ناخواسته به پایان برسانید و به جای پیشرفت روشمند به سمت هدف خود حرکت کنید. این امر منجر به نتایج پراکنده و کمتر از حد مطلوب می شود. شما نمی خواهید آن مسیر را بروید.

شما باید طرحی بسازید تا شما را از جایی که هستید به جایی که می خواهید برساند. این امر شما را در مسیر خود قرار داده و انحرافی را که سرعت شما را در رسیدن به هدف کاهش یا تأخیر می دهد به حداقل می رساند.

بنابراین اگر آرزوی شما این است که اولین کتاب خود را بنویسید، برنامه شما این است که یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید و یک هزار کلمه در روز قبل از رفتن به محل کار خود بنویسید. به این ترتیب ، وقتی هر روز زنگ ساعت خود را تنظیم می کنید ، می دانید ساعت خود را برای چه ساعتی تنظیم کنید.

علاوه بر این، یکی از نکات مهم در مورد یک برنامه این است که به شما کمک می کند تا پیشرفت خود را در طی مسیر نیز پیگیری کنید.

برای رسیدن به رویا و هدفتان مهلت تعیین کنید

ضرب الاجل دارای قدرت جادویی است. هنگامی که تنظیم می شوند، باعث می شوند که شما در حرکت خود تعلل نداشته باشید و محکم و ثابت قدم در رسیدن به هدفتان به جلو پیش بروید.

حتی اگر شما برنامه ای دارید، ممکن است زمان و زمان زیادی را صرف این موضوع کنید که آیا شما نیاز به یادگیری بیشتر دارید تا شروع به کار کردن کنید، به تقویم نگاه می کنید و ماه ها می گذرد و به سختی یک اینچ به سمت هدف خود حرکت می کنید.

اما ضرب الاجل همه اینها را تغییر می دهد. از آنجا که می دانید نمی توانید آن را از دست بدهید، کاری را که باید انجام می دهید تا در موعد از پیش تعیین شده به هدف مورد نظرتان برسید.

نظرات کاربران

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شاه کلید موفقیت می باشد. طراحی و توسعه توسط هایپر وب