کتاب‌های مناسب برای افزایش بهره‌وری و عملکرد که حتما باید بخوانید

خلاصه کتاب‌های مناسب برای افزایش بهره‌وری

۱۴۰۰/۱۱/۰۳ 0 نظر

با مطالعه این کتاب‌ها می‌توانید یاد بگیرید مانند افراد موفق هوشمندانه کار کنید، درس بخوانید و دستاوردهای باور نکردنی داشته باشید و در عین حال زمان استراحت و تفریح خود رو نیز چندین برابر کنید.

 

برای اینکه به دستاوردهای عالی برسیم باید دیدگاه‌های اشتباه خود را کنار بگذاریم:

·  بسیاری از ما فکر می‌کنیم که افراد موفق، با استعدادتر و باهوش‌تر هستند و کارهای خارق‌العاده انجام می‌دهند، در حالی که در حقیقت آنها نسبت به بقیه مردم هوش و استعداد بیشتری ندارند.

·  بسیاری از ما فکر می‌کنیم که برای رسیدن به موفقیت و ثروت باید پر مشغله باشیم و مدام کار کنیم. در حالی که افراد موفق و ثروتمند بر خلاف باور عموم، بسیار کمتر از اکثریت مردم کار می‌کنند و معمولا زمان زیادی رو به تفریح، سفر و در کنار خانواده بودن اختصاص می‌دهند.

 

افراد موفق و ثروتمند صرفا یاد گرفته‌اند که با پایبندی به برخی اصول که اکثر آنها نیز ساده هستند، بهره‌وری و عملکرد خود را افزایش دهند. بنابراین در زمان کمتر، کارهای بیشتری انجام می‌دهند و در کنار دستیابی به نتایج عالی، زمان اضافه زیادی نیز دارند.


کتاب تکنیک پومودورو نوشته فرانچسکو سیریلو

 خلاصه کتاب تکنیک پرومودو اثر فرانچسکو سیریلو

تکنیک پومودورو به شما کمک می‌کنه با یک روش ساده و در عین حال بسیار موثر کارهای روزانه خودتون رو برنامه‌ریزی کنید و بتونید در زمان کمتر، کارهای بیشتری انجام بدید.

 

تصور کنید بعد از ظهر وقتی دست از کار می‌کشید، به دلیل اینکه امروز توانسته‌اید کارهای زیادی را انجام دهید، حس رضایت فوق‌العاده‌ای در درون خود دارید. تکنیک پومودورو باعث می‌شود، هر روز چنین احساسی را تجربه کنید.

 

آیا شما نیز مدام کارهای خود را به عقب می‌اندازید و از این بابت مدام احساس گناه دارید؟

آیا بدون انجام کار مفیدی صرفا روز خودتون رو شب می‌کنید و احساس می‌کنید در یک دور باطل گیر افتاده‌اید؟

آیا به دلیل ترسی که از کارهای بزرگ دارید، هرگز آنها را شروع نمی‌کنید؟

 

اگر جواب‌تان به سوالات بالا بله است، با کلیک در اینجا و مطالعه خلاصه کتاب تکنیک پومودورو می‌توانید به راحتی این مشکلات را حل کنید.

 

این تکنیک بسیار موثر و در عین حال بسیار ساده هستش، بنابراین همین امروز می‌تونید اون رو یاد بگیرید و ازش استفاده کنید. مطمئنا از اینکه این تکنیک چقدر ساده و موثر هست، شگفت‌زده خواهید شد و حس رضایت عمیقی رو تجربه خواهید کرد.

 

استفاده از این تکنیک به ویژه برای دانشجویان، دانش‌آموزان، مدرسان، برنامه‌نویسان، طراحان، تولیدکنندگان محتوی و هر فردی که نیازمند تمرکز بالا هست، به شدت توصیه می‌شه. 

 

کتاب به انجام رساندن کارها نوشته دیوید آلن

 خلاصه کتاب به انجام رساندن کارها اثر دیوید آلن

در این کتاب دیوید آلن سیستم معروف بهره‌وری بدون استرس خود را آموزش می‌دهد. با بهره‌گیری از این سیستم شما می‌تونید علی‌رغم کارهای زیاد، همچنان سازنده، خلاق و آرام باشید. زیرا توانایی انجام اونها رو پیدا می‌کنید.

 

روش معرفی شده در این کتاب به شما کمک می‌کند تسلط بیشتری بر روی کارهای خود داشته باشید و تصمیمات بهتری بگیرید و بنابراین کارهای خود را سریع‌تر و با کیفیت‌تر انجام دهید.

 

یکی از مهمترین مواردی که باعث شکست ما می‌شود، زیاد فکر کردن (Overthinking) هستش که ما را از دست به اقدام زدن باز می‌دارد. روش به انجام رساندن کارها، به شما کمک می‌کند از شر بازی‌های ذهن خلاص شوید و به جای فکر کردن بیش از حد به مسائل، دست به اقدام بزنید و به موفقیت‌های زیادی دست یابید.

 

با کلیک در اینجا و مطالعه خلاصه این کتاب می‌تونید در کمتر از نیم ساعت این روش بی‌نظیر رو یاد بگیرید

 

یکی از بهترین لحظه‌هایی که می‌تونیم تجربه کنیم، لحظه‌ای هست که کاری رو با موفقیت تموم می‌کنیم. به سرانجام رسوندن کار، حس عمیقی از لذت رو با خود به همراه داره و روش معرفی شده در این خلاصه کتاب به شما کمک می‌کنه بارها این حس رو تجربه کنید.

 

کتاب قورباغه‌ات را قورت بده نوشته برایان تریسی

 خلاصه کتاب قورباغه‌ات را قورت بده اثر برایان تریسی در زمینه بهره‌وری

راهکارهایی ساده و عالی برای غلبه بر اهمال‌کاری و مدیریت زمان ارائه می‌دهد. در این کتاب برایان تریسی نشان می‌دهد که برای انجام کارهای بیشتر، نیاز به تغییرات عجیب و غریب در زندگی‌تان ندارید و فقط باید با پایبندی به برخی اصول ساده، بهره‌وری‌تان را بهبود و عملکردتان را افزایش دهید. در این کتاب با این اصول آشنا می‌شوید.

 

آیا آرزو می‌کنید که ای کاش زمان بیشتری برای انجام کارهای‌تان داشتید؟

آیا دوست دارید یاد بگیرید که چطور می‌توان فقط با رعایت یک نکته ساده 5 تا 10 برابر بیشتر از اطرافیان خود به اهداف‌تان برسید؟

آیا دوست دارید با یادگیری روش «اهمال‌کاری خلاقانه» بهره‌وری خود را بالا ببرید؟

 

اگر جواب شما به سوالات بالا «بله» است، با کلیک در اینجا و مطالعه خلاصه کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، این موارد را فرا بگیرید.

 

کتاب ذهن منظم نوشته دنیل جی لویتین

 خلاصه کتاب ذهن منظم در سبک بهره‌وری و عملکرد

مغز ما انسان‌ها مهمترین ابزاری است که در اختیار داریم. اما بسیاری از ما این ابزار را نمی‌شناسیم و نحوه استفاده  از اون رو بلد نیستیم. کتاب ذهن منظم کمک می‌کنه عملکرد مغزمون رو بهتر بشناسیم و با استفاده درست از اون کیفیت زندگی و بهره‌وری‌مون رو افزایش بدیم.

 

آیا دوست دارید بدانید که...

چرا تمرکز کردن روی یک کار نقشی مهم و حیاتی در موفقیت ما دارد؟

چرا مدام چیزهایی مانند کلید و کارت‌های بانکی خود را گم می‌کنیم؟

یک روش عالی و ساده برای بهبود علمکرد مغزتون یاد بگیرید؟

چرا داشتن خواب کافی برای افزایش بهره‌وری و بهبود عملکرد ما ضروری است؟

 

با کلیک در اینجا و مطالعه خلاصه کتاب ذهن منظم می‌تونید به جواب تمام سوالات بالا برسید

 

اگر علاقه‌مند به شناخت بهتر عملکرد مغز خود هستید، مطالعه این خلاصه کتاب را از دست ندهید. شناخت بهتر مغز باعث میشه، با رعایت برخی موارد و اجتناب از برخی موارد دیگه، به راحتی بهره‌وری و عملکرد خودمون رو افزایش بدیم.

 

کتاب عنصر اصلی نوشته گری کلر و جی پاپسان

 کتاب عنصر اصلی

این کتاب به شما کمک می‌کنه مهمترین هدفتون رو پیدا کنید و ابزاری در اختیارتون قرار می‌ده که بتونید با استفاده موثر از زمان به اون هدف برسید.

 

چطور برای خودم هدف درستی برگزینم و کارم را اولویت‌بندی کنم؟

چطور از کار و هدف اصلی‌ام منحرف نشوم؟

چطور با دنبال کردن کار اصلی‌ام، به نتایج بزرگ دست پیدا کنم؟

 

برای رسیدن به پاسخ سوالات بالا، با کلیک در اینجا، خلاصه‌ کتاب عنصر اصلی رو مطالعه کنید.

 

یکی از بزرگترین مشکلات ما اینکه نمی‌دونیم چطور اهداف خودمون رو انتخاب کنیم و چطور اونها رو الویت‌بندی کنیم. این خلاصه کتاب نقشه راهی برای انتخاب درست اهداف، الویت‌بندی و دستیابی به اونها در اختیارتون قرار می‌دهد.

 

کتاب کار کمتر، زندگی بیشتر نوشته آری ماسیل

 کار کمتر زندگی بیشتر از کتاب‌های بهره‌وری و موفقیت

در این کتاب نویسنده نه قدمی رو معرفی می‌کنه که شما با برداشتن اونها می‌تونید بهره‌وری‌تون رو افزایش بدید. آری ماسیل ابزارها و تکنیک‌های مورد علاقه خودش رو در زمینه بهینه‌سازی، خودکار کردن کارها و برون‌سپاری در اختیار شما قرار می‌ده تا با استفاده از اونها بتونید کارهای خودتون رو سریع‌تر و بهتر انجام بدید و بنابراین زمان کافی برای پرداختن به خانواده، تفریحات، ورزش، مسافرت و هر کار با ارزش دیگه‌ای در اختیار خواهیم داشت.

 

این کتاب ابزارهای مختلفی را برای افزایش بهره‌وری‌تان به شما پیشنهاد می‌دهد، اگرچه به برخی از این ابزارها در ایران کارایی ندارند، ولی آشنایی با ایده‌هایی که پشت طراحی آنها قرار دارد قطعا می‌تواند برای شما بسیار جالب و الهام‌بخش باشد.

 

با کلیک در اینجا می‌تونید خلاصه کتاب کار کمتر، زندگی‌ بیشتر رو مطالعه کنید.


کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها نوشته رابین شارما

 باشگاه 5 صبحی‌ها اثر رابین شارما

این کتاب نشان می‌دهد که چطور صبح زود بیدار شدن و پیروی از یک روال مشخص می‌تواند زندگی شما رو به سادگی متحول کند. رابین شارما در این کتاب با بهره‌گیری از یک داستان جذاب توضیح می‌دهد که چگونه از اولین ساعات روز برای رشد فردی خود استفاده کنید و بیشترین بهره رو از زندگی‌تون ببرید.

 

چرا بیدار شدن در ساعت 5 صبح باعث بهبود شرایط ما و پیشی گرفتن از دیگران می‌شود؟

چهار نوع تمرکزی که افراد بزرگ از آنها بهره می‌برند کدامند؟

برای موفقیت، علاوه بر ذهنیت باید روی کدام حوزه‌های دیگر نیز باید کار کنیم؟

فرمول 20/20/20 چیست و چطور نتایج خارق‌العاده ما را تضمین می‌کند؟

چطور شب‌ها خواب با کیفیت داشته باشیم و 5 صبح خیلی راحت بیدار شویم؟

 

با کلیک در اینجا و مطالعه خلاصه کتاب باشگاه 5 صبحی‌ها می‌توانید به پاسخ تمام سوالات بالا برسید.

 

سحرخیزی با خود لذت فراوان و بهره‌وری بالایی به همراه دارد و تمامی افراد موفق به خوبی اهمیت اون رو درک کردند. مطالعه این خلاصه کتاب به شما کمک می‌کنه صبح زود با انرژی بالا از خواب بلند بشید و استفاده موثر از اولین ساعات روز خودتون از اکثریت مردم پیشی بگیرید و حس خوب سحرخیزی رو تجربه کنید

 

کتاب چک لیست بررسی نوشته آتول گوانده

 خلاصه کتاب چک لیست بررسی اثر آتول گوانده

در این کتاب نویسنده با استفاده از تجربیات خودش به عنوان یک پزشک جراح عمومی نشان می‌دهد که استفاده از یک چک لیست ساده به ما کمک می‌کند تا به راحتی جلوی بسیاری از اشتباهات خودمون رو بگیریم.

 

استفاده از چک لیست بررسی با کاهش خطاهای شما تا حد زیادی موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌هاتون می‌شه و بهره‌وری‌تون را بالاتر می‌بره.

 

با کلیک در اینجا می‌توانید خلاصه کتاب چک لیست بررسی را مطالعه کنید.

 

چک لیست هم یکی از اون ابزارهای ساده‌ای هستش که به شدت بهره‌وری ما رو افزایش می‌ده. با مطالعه این خلاصه کتاب یاد می‌گیرید یکبار برای کارهای خودتون چک لیست بسازید و یک عمر از اونها بهره ببرید.


کتاب کار عمیق نوشته کال نیوپورت

 کار عمیق نوشته کال نیوپورت در زمینه بهره‌وری

در این کتاب استاد دانشگاه جورج تاون، کال نیوپورت به ما نشون میده که چطور می‌تونیم مهارت لازم برای تمرکز و رسیدن به اوج بهره‌وری رو در خودمون تقویت کنیم. این کتاب شامل راهکارهایی هست که با عمل به اونها می‌تونید در زمان کم کارهای بیشتری انجام دهید و بنابراین وقت کافی برای پرداختن به خانواده، ورزش و تفریح را داشته باشید.

 

اگر دوست دارید بدانید:

کار عمیق چه نقشی در موفقیت افراد معروفی چون جی کی رولینگ، بیل گیتس، وودی آلن و ریچارد فاینمن داشته؟

چرا کار عمیق بالاترین حس رضایت و خشنودی رو برای شما به همراه دارد؟

چرا اختصاص تمام ساعات بیداری خود به کار، باعث کاهش بهره‌وری ما می‌شود؟

بهترین روش برای استفاده از شبکه‌های اجتماعی چیست؟

 

با کلیک در اینجا و مطالعه خلاصه کتاب کار عمیق، به جواب تمام سوالات بالا می‌رسید.

 

کار عمیق باعث افزایش تمرکز شما میشه، تمرکز بیشتر هم باعث انجام بهتر کارها میشه، انجام بهتر کارها هم یعنی موفقیت، پول و لذت بیشتر، اختصاص زمان بیشتر برای خانواده، تفریح و مسافرت و غیره.

 

کتاب قدرت عادت نوشته چالز داهیگ

 خلاصه کتاب قدرت عادت نوشته چارلز داهیگ در دسته بندی بهره‌وری

کتاب قدرت عادت توضیح می‌دهد که عادت‌ها چگونه شکل می‌گیرند و چه نقشی در زندگی ما دارند. این کتاب صرفا در مورد چگونگی شکل‌گیری عادت‌ها توضیح نمی‌دهد، بلکه اصول و نکات بسیار ارزشمند و ساده‌ای را در رابطه با نحوه تغییر عادات مطرح می‌کند. این اصول و نکات را می‌توان به صورت فردی یا در سازمان‌ها و شرکت‌ها اعمال کرد و با تغییر عادت‌ها به نتایج عالی رسید.

 

قدرت عادت یک مبحث بسیار جذاب است. کلیدی‌ست برای انجام تمارین منظم، کاهش وزن، پرورش صحیح فرزندان، بهره‌وری بالاتر، ایجاد شرکت‌ها و جنبش‌های اجتماعی موفق. دستیابی به موفقیت در گرو درک صحیح چگونگی عملکرد عادت هستش. با بهره‌گیری از این دانش نوظهور می‌تونیم مشاغل، جوامع و زندگی فردی خودمون را دگرگون کنیم.

 

در این خلاصه کتاب یاد می‌گیریم:

چرا مغز ما سعی میکند کارهای روزانه را به یک عادت تبدیل کند؟

چگونه تمایلات باعث ایجاد عادت‌های جدید میشوند؟

چطور از قانون طلایی برای تغییر عادت استفاده کنیم؟

عادت‌های اصلی چه هستند و چرا برای ایجاد کارهای روزانه جدید مهم می‌باشند؟

کلود سی هاپکینز چگونه به ایجاد عادت مسواک زدن در بین آمریکایی‌ها کمک کرد؟

تونی دونگی چطور توانست با بهره‌گیری از حلقه عادت، تیم معمولی بوکانیرز را قهرمان سوپر بال کند؟

پاول اونیل چطور توانست با تاکید بر یک عادت کلیدی، شرکت آلومینوم آمریکا (آلکوا) از ورشکستگی نجات دهد و به شرکتی سودآور تبدیل کند؟

 

با کلیک در اینجا و مطالعه خلاصه کتاب قدرت عادت می‌تونید به پاسخ تمامی سوالات بالا برسید

 

کتاب اصل 80/20 نوشته ریچارد کخ